
Наприкінці року прийнято підводити підсумки, добрі і погані. Але, чесно кажучи, цього робити не дуже хочеться, адже в активі доброго не так вже багато… Загалом, 2023 рік став для багатьох українців роком розчарувань: у швидкій перемозі, у закінченні клятої війни і в багатьох інших речах. Можливо, це були лише надії не підкріплені вагомими аргументами, але від цього на серці аж ніяк не легше…
А що у світі? – Тут теж мало позитивного: і скорочення з боку країн колективного Заходу допомоги Україні, і війна в Ізраїлі, і територіальні претензії Венесуели до Гайани, і передвиборча гонка в США, від якої теж передбачається мало добра… Але в усіх цих подіях простежується одна спільна риса: фактично весь світ наполегливо перекручує стан речей, що відбуваються в ньому, намагаючись називати зло – добром, а добро – зло, чи висловлюючись біблійною мовою, назвати чорне – білим, і навпаки. А коли таке не виходить, принаймні намагається урівняти їх, зробити подібними чи рівнозначними. Це добре простежується на засіданнях Генеральної асамблеї ООН.
Так, у підсумку 2023 року, ця Установа прийняли резолюції, що осудили:
- Ізраїль – 14 разів;
- Росію – 2 рази;
- Сірію, КНДР, Іран, США, М’янму (Бірму) – по 1 разу.
Ну, а такі країни (або ж державні утворення), як ХАМАС, Судан, Венесуела, Білорусія, Китай, Ірак, Афганістан, Ємен, де порушуються права людей або ж вони являють загрозу сусідам чи всьому світу – взагалі не згадуються. Отже, згідно рішень ООН, може скластися таке враження, що Ізраїль являє загрозу ледь не всьому світу (втім, з цією тезою погодяться антисеміти-конспірологи). Такий підхід варто підсумувати словами пророка Ісаї: «Горе тим, які зло називають добром, і добро – злом, пітьму вважають світлом, і світло – пітьмою, гірке вважають солодким, і солодке – гірким! Горе тим, які мудрі у своїх очах і розумні перед самими собою!» (5:20,21).
Зважаючи на все це, стає сумно за цей світ і те, що очікує на нього.
Редакція сайту
Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
Підсумки 2023 року