Що спільного між Савлом і Ананієм з Сапфирою?

Багато людей намагається вникнути, розібратися в причинах раптової гибелі Ананії та Сапфири, але значно менше людей цікавляться причинами, що власне призвели до цієї гибелі. А розібратися в цьому варто, адже «усе це сталося з ними як приклади, а написано для повчання нам, які досягли останніх віків» (1Кор. 10:11). Тобто, ніхто з людей не застрахований від подібної долі, якщо у свою чергу буде чинитиме як Ананія із Сапфирою. Через цей факт спробуємо розібратися в цьому питанні, і допоможе нам, як не важко здогадатися, Книга книг, Біблія.

Для початку згадаємо ситуацію, яка відбувалася в той момент у Христовій Церкві: «Був же у кожній душі страх; і багато чудес і знамень сталося через апостолів у Єрусалимі. Усі ж віруючі були разом і мали все спільне. І продавали майно і всяку власність, і ділили між усіма, зважаючи на потребу кожного» (Діян. 2:43-45). Бачачи стан, в якому перебувала на той час Церква, багато (якщо не більшість) людей звертають передусім увагу на спільність майна перших християнських общин. Дехто зауважує чудеса і знамення, але значно менше людей звертають увагу на першопричину цих дивних речей. Цією першопричиною, як можна вичитати з біблійного тексту, був страх Божий, явище, яке не дуже полюбляють у сучасних церквах. Втім, судячи з церковної історії, страх не полюбляли і в церквах минулого, про що свідчить їх занепад. І тут настав самий час навести ще один уривок з Книги Діянь святих Апостолів, який добре ілюструє якраз наявність страху Божого в людині. Мова піде про чудесне навернення фарисея Савла його дорогою в Дамаск:

«Коли ж він (Савл) ішов і наближався до Дамаска, враз осяяло його світло з неба. Він упав на землю і почув голос, який говорив йому: “Савле, Савле! Чому ти гониш Мене?” Він сказав: “Хто Ти, Господи?” Господь же каже: “Я – Ісус, Якого ти гониш. Тяжко тобі йти проти рожна”. Він із трепетом і жахом сказав: “Господи, що повелиш мені робити?” І Господь сказав йому: “Встань і йди до міста; і сказано буде тобі, що тобі треба робити”. Люди ж, які йшли за ним, стояли здивовані, бо чули голос, а нікого не бачили. Савл підвівся із землі і відкритими очима своїми нікого не бачив. І повели його, взявши за руку, і привели в Дамаск. І три дні він не бачив, і не їв, і не пив» (Діян 9:3-9).

От так сталося навернення фарисея Савла і його перетворення на апостола народів Павла, людину, яка в підсумку заснує величезну кількість церков по всій території Римської імперії і чиє ім’я носитиме ледь не половина книг Нового Завіту! І це все наслідок страху Божого, що панував у серці Павла. Тобто спільним між Савлом-Павлом і Ананієм із Сапфирою було те, що вони були свідками чудес Божих (якщо точніше, Савл був спочатку свідком одного чуда), проте реакція на ці Божі чуда відрізнялась кардинально: якщо Савла-Павла це перетворило з ревного гонителя на більш ревного проповідника Христової науки, то от Ананія і Сапфира залишилися лише байдужими спостерігачами, для яких фінансові питання мали більше ваги за стосунки із Живим Богом. Висновки з цієї історії, гадаємо, ви зробите самі.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docЩо спільного між Савлом і Ананієм з Сапфирою?

Попередній запис

Ананія і Сапфира. Хто убив Ананію і Сапфиру

Причина смерті Ананії і Сапфири Читаючи цю історію в когось могла з’явитися думка, що ХТОСЬ убив тих, кого називали Ананія ... Читати далі

Наступний запис

Ананія і Сапфира: вивчення Біблії

Зміст Ми брешемо Богові? Питання, які слід поставити при вивченні історії Ананії і Сапфири Я намагаюся обдурити Бога? Надія 1) ... Читати далі