Ананія і Сапфира. Хто убив Ананію і Сапфиру

Причина смерті Ананії і Сапфири

Читаючи цю історію в когось могла з’явитися думка, що ХТОСЬ убив тих, кого називали Ананія і Сапфира. Це питання цікавить християн. Проте його часто ставлять і ті, хто намагається уявити Бога і історію християнства в негативному світлі. Але одна справа, коли це просто інтерес, роздум. Друга – коли відбувається цілеспрямоване підміна.

Що сталося з Ананієм і Сапфирою.  Від чого вони померли. На це питання ми і шукатимемо відповідь.

Отже, існує дві головні причини смерті:

  1. природна (старість, хвороба)
  2. насильницька (вбивство, самогубство).

Подивимося на те, що передувало смерті і що оточувало цих людей.

Продати

Щоб продати нерухомість, є декілька причин:

  • щоб вкласти гроші в щось інше
  • якщо не потрібне майно
  • якщо є страх втратити в ціні в майбутньому або взагалі позбутися того що маєш у результаті катаклізмів, війн.

Ананія і Сапфира нічого не купили, але віддали гроші в церкву. Тобто, вигода полягала в тому, що можуть принести ці гроші. Або це просто бажання жертвувати, або якийсь складніший план.

Ну і страх втратити теж цілком виправданий. У перших християн відбирали їх власність, як про це говориться в посланні до Євреїв: «І розграбування майна вашого прийняли з радістю, знаючи, що є у вас на небесах майно краще і неминуще» (10:34)

Віддати

Розглянемо їх наступну дію, наступний крок після отримання грошей від продажу – віддати.

Ми бачимо з Писання, що ніхто їх не примушував віддавати. Навіть Петро каже – чи не у вашій владі це було. Вони прийняли це рішення вдома, разом, спираючись на що? Для чого? У будь-якого рішення є передумови, основа і мета. Що послужило основою для ухвалення  рішення втаїти?

Страх втратити? Тоді потрібно було просто не продавати або ж, продавши, не віддавати гроші. Усе було в їх владі.

Бажання пожертвувати? Тоді навіщо втаювати, навіщо обманювати? Ніхто не стежить за тобою. Біблійне вчення про пожертвування каже: «Кожен приділяй з ласки серця, не з гіркотою і не з примусом, бо хто дає доброзичливо, того любить Бог» (2Кор. 9:7).

Багаті і раболіпство перед багатими

Серед християн мало було багатих. І в посланні Якова викриваються багаті не за наявність грошей, а за свою пожадливість і любов до грошей. Так само викриваються і вірні, які раболіпствували перед ними: «Браття мої, майте віру в Ісуса Христа, нашого Господа слави, не зважаючи на особи. Бо, якщо у зібрання ваше ввійде людина із золотим перснем, у багатому одязі, увійде ж і бідний у драному одязі, і ви, дивлячись на одягненого у багатий одяг, скажете йому: “Тобі добре сісти тут”, а бідному скажете: “Ти стань там або сідай тут, біля моїх ніг”» (Як. 2:1-3).

Судячи з усього той, хто продавав і жертвував великі суми, був на слуху. І судячи із сьогоднішніх реалій, така людина цілком могла обіймати якусь посаду серед інших за свої пожертвування.

Цілком можливо, і я схиляюся до цієї думки, саме ці два мотиви і спонукали подружжя до їх вчинку. Влада і визнання, гордість і почуття власної значущості – це одні з найнебезпечніших порадників. І як кажуть світові психологи – найдієвіший мотив для вчинків.

Служіння і життя першої церкви

Наше сьогоднішнє уявлення церкви відрізняється від перших зборів в Єрусалимі. Вони збиралися по будинках, де і жили разом, їли, і, природно, завжди були на видноті один перед одним. Сповідання своєї віри перед людьми так само було і є звичайною дією в середовищі християн.

І коли Ананія і Сапфира говорили про своє рішення – вони говорили перед людьми. Далі, зверніть увагу на надприродні дії серед християн, про які знали не лише самі вірні, серед яких це було звичним явищем, але і серед звичайних жителів міста.

Чудеса і надприродні зцілення викликали повагу, страх, жах і благоговіння перед християнами. Кількість зцілених була величезною, зцілялися усі. Начальники в народі боялися суперечити апостолам, бачачи чудеса. Служіння в зібраннях теж були незвичайними. Пророцтва і інші дари Духа зміцнювали та напучували усіх.

Ананія і Сапфира бачили чудеса, які відбувалися, прояв сили Божої,  бачили і чули пророчі дари в Церкві, коли внутрішній світ людини ставав відомий. Та все ж ВИРІШИЛИ ОБДУРИТИ братів і сестер. Я підкреслю. Вони вже були християнами, були в церкві. Ми ніде не бачимо, щоб до ніг апостолів клали гроші сторонні люди, щоб потім жити з християнами. Сенс зазнавати страждань, гонінь, не маючи віри в те, що ти робиш?

Смерть Ананії і Сапфири

І ми читаємо, що звертаючись до Ананії, Петро тільки викрив його в брехні. Не проклинав, не бив, жодних зовнішніх дій ніхто не застосовував ні до Ананії, ні до Сапфири. Там була тільки розмова. Подружжя намагалося обдурити, підозрюючи, що їх можуть розкрити. Петро ж викривав їх у брехні, тобто говорив те, що було приховано в їх серцях усередині. Застосував дар слова знання.

Фактично, будь-яка сильна емоційна реакція може викликати в організмі смертельну кількість хімічної речовини, такої, як адреналін. Цитата з вікіпедії:

Раптова смерть – медичний термін, що означає «ненасильницьку смерть, що розвинулася вмить або настала впродовж 4-6 годин з моменту виникнення гострих змін у клінічному статусі хворого зі свідками». Як основний варіант нині прийнято розглядати раптову смерть, пов’язану з викликаним різними обставинами порушенням серцевої діяльності.

Підсумок. Чому померли Ананія і Сапфира

  1. Ананія і Сапфира самі усвідомлено прийшли на зібрання християн, заявивши про своє бажання покаятися, змінитися. Публічно прийняли водне хрещення. Бо саме ці дії являлися і є єдиним способом стати членом церкви.
  2. Знали про те, що Бог через християн відкриває усі глибини серця, бачили чудеса, чули прояв дарів пророцтва і слова знання.
  3. Домовилися удома обдурити вірних, тобто пішли на усвідомлений обман.
  4. Пророчий дар Петра розкрив таємне, те, що вони ховали, вказавши, що через публічне сповідання вони обдурили Бога.
  5. Далі Петро, використавши пророчий дар, передбачив тільки Сапфирі, що далі з нею станеться, викривши і її в усвідомленому гріху.

Навіть жодних натяків немає в Біблії на те, що хтось убив або застосував якісь сили, або фізичну дію на цих людей. Усвідомлюючи те, що сталося, Ананія і Сапфира злякалися, і, як наслідок, померли від страху, або в них вже були якісь проблеми із здоров’ям, які посилилися в наслідок емоційного стресу.

За матеріалами сайту https://dom-na-vostoke.ru

Попередній запис

Ананія і Сапфира: чи позбавляє Бог життя за гріхи? (Закінчення)

Смерть Сапфири, Ніколя Пуссен Хто тут вбивця? Зазвичай звинувачення в негуманному ставленні до пари, що провинилася, ... Читати далі

Наступний запис

Що спільного між Савлом і Ананієм з Сапфирою?

Багато людей намагається вникнути, розібратися в причинах раптової гибелі Ананії та Сапфири, але значно менше людей цікавляться причинами, що власне ... Читати далі