Причина смерті Ананії і Сапфири
Читаючи цю історію в когось могла з’явитися думка, що ХТОСЬ убив тих, кого називали Ананія і Сапфира. Це питання цікавить християн. Проте його часто ставлять і ті, хто намагається уявити Бога і історію християнства в негативному світлі. Але одна справа, коли це просто інтерес, роздум. Друга – коли відбувається цілеспрямоване підміна.
Що сталося з Ананієм і Сапфирою. Від чого вони померли. На це питання ми і шукатимемо відповідь.
Отже, існує дві головні причини смерті:
- природна (старість, хвороба)
- насильницька (вбивство, самогубство).
Подивимося на те, що передувало смерті і що оточувало цих людей.
Продати
Щоб продати нерухомість, є декілька причин:
- щоб вкласти гроші в щось інше
- якщо не потрібне майно
- якщо є страх втратити в ціні в майбутньому або взагалі позбутися того що маєш у результаті катаклізмів, війн.
Ананія і Сапфира нічого не купили, але віддали гроші в церкву. Тобто, вигода полягала в тому, що можуть принести ці гроші. Або це просто бажання жертвувати, або якийсь складніший план.
Ну і страх втратити теж цілком виправданий. У перших християн відбирали їх власність, як про це говориться в посланні до Євреїв: «І розграбування майна вашого прийняли з радістю, знаючи, що є у вас на небесах майно краще і неминуще» (10:34)
Віддати
Розглянемо їх наступну дію, наступний крок після отримання грошей від продажу – віддати.
Ми бачимо з Писання, що ніхто їх не примушував віддавати. Навіть Петро каже – чи не у вашій владі це було. Вони прийняли це рішення вдома, разом, спираючись на що? Для чого? У будь-якого рішення є передумови, основа і мета. Що послужило основою для ухвалення рішення втаїти?
Страх втратити? Тоді потрібно було просто не продавати або ж, продавши, не віддавати гроші. Усе було в їх владі.
Бажання пожертвувати? Тоді навіщо втаювати, навіщо обманювати? Ніхто не стежить за тобою. Біблійне вчення про пожертвування каже: «Кожен приділяй з ласки серця, не з гіркотою і не з примусом, бо хто дає доброзичливо, того любить Бог» (2Кор. 9:7).
Багаті і раболіпство перед багатими
Серед християн мало було багатих. І в посланні Якова викриваються багаті не за наявність грошей, а за свою пожадливість і любов до грошей. Так само викриваються і вірні, які раболіпствували перед ними: «Браття мої, майте віру в Ісуса Христа, нашого Господа слави, не зважаючи на особи. Бо, якщо у зібрання ваше ввійде людина із золотим перснем, у багатому одязі, увійде ж і бідний у драному одязі, і ви, дивлячись на одягненого у багатий одяг, скажете йому: “Тобі добре сісти тут”, а бідному скажете: “Ти стань там або сідай тут, біля моїх ніг”» (Як. 2:1-3).
Судячи з усього той, хто продавав і жертвував великі суми, був на слуху. І судячи із сьогоднішніх реалій, така людина цілком могла обіймати якусь посаду серед інших за свої пожертвування.
Цілком можливо, і я схиляюся до цієї думки, саме ці два мотиви і спонукали подружжя до їх вчинку. Влада і визнання, гордість і почуття власної значущості – це одні з найнебезпечніших порадників. І як кажуть світові психологи – найдієвіший мотив для вчинків.
Служіння і життя першої церкви
Наше сьогоднішнє уявлення церкви відрізняється від перших зборів в Єрусалимі. Вони збиралися по будинках, де і жили разом, їли, і, природно, завжди були на видноті один перед одним. Сповідання своєї віри перед людьми так само було і є звичайною дією в середовищі християн.
І коли Ананія і Сапфира говорили про своє рішення – вони говорили перед людьми. Далі, зверніть увагу на надприродні дії серед християн, про які знали не лише самі вірні, серед яких це було звичним явищем, але і серед звичайних жителів міста.
Чудеса і надприродні зцілення викликали повагу, страх, жах і благоговіння перед християнами. Кількість зцілених була величезною, зцілялися усі. Начальники в народі боялися суперечити апостолам, бачачи чудеса. Служіння в зібраннях теж були незвичайними. Пророцтва і інші дари Духа зміцнювали та напучували усіх.
Ананія і Сапфира бачили чудеса, які відбувалися, прояв сили Божої, бачили і чули пророчі дари в Церкві, коли внутрішній світ людини ставав відомий. Та все ж ВИРІШИЛИ ОБДУРИТИ братів і сестер. Я підкреслю. Вони вже були християнами, були в церкві. Ми ніде не бачимо, щоб до ніг апостолів клали гроші сторонні люди, щоб потім жити з християнами. Сенс зазнавати страждань, гонінь, не маючи віри в те, що ти робиш?
Смерть Ананії і Сапфири
І ми читаємо, що звертаючись до Ананії, Петро тільки викрив його в брехні. Не проклинав, не бив, жодних зовнішніх дій ніхто не застосовував ні до Ананії, ні до Сапфири. Там була тільки розмова. Подружжя намагалося обдурити, підозрюючи, що їх можуть розкрити. Петро ж викривав їх у брехні, тобто говорив те, що було приховано в їх серцях усередині. Застосував дар слова знання.
Фактично, будь-яка сильна емоційна реакція може викликати в організмі смертельну кількість хімічної речовини, такої, як адреналін. Цитата з вікіпедії:
Раптова смерть – медичний термін, що означає «ненасильницьку смерть, що розвинулася вмить або настала впродовж 4-6 годин з моменту виникнення гострих змін у клінічному статусі хворого зі свідками». Як основний варіант нині прийнято розглядати раптову смерть, пов’язану з викликаним різними обставинами порушенням серцевої діяльності.
Підсумок. Чому померли Ананія і Сапфира
- Ананія і Сапфира самі усвідомлено прийшли на зібрання християн, заявивши про своє бажання покаятися, змінитися. Публічно прийняли водне хрещення. Бо саме ці дії являлися і є єдиним способом стати членом церкви.
- Знали про те, що Бог через християн відкриває усі глибини серця, бачили чудеса, чули прояв дарів пророцтва і слова знання.
- Домовилися удома обдурити вірних, тобто пішли на усвідомлений обман.
- Пророчий дар Петра розкрив таємне, те, що вони ховали, вказавши, що через публічне сповідання вони обдурили Бога.
- Далі Петро, використавши пророчий дар, передбачив тільки Сапфирі, що далі з нею станеться, викривши і її в усвідомленому гріху.
Навіть жодних натяків немає в Біблії на те, що хтось убив або застосував якісь сили, або фізичну дію на цих людей. Усвідомлюючи те, що сталося, Ананія і Сапфира злякалися, і, як наслідок, померли від страху, або в них вже були якісь проблеми із здоров’ям, які посилилися в наслідок емоційного стресу.
За матеріалами сайту https://dom-na-vostoke.ru