НЕМУДРІ СЛОВА РЕВЕКИ

Благословіння Якова Ісааком, Бартоломео Мурільйо

Як давати дітям поради

Коли Ревека почула, що її ледь зрячий чоловік хоче поблагословити свого первістка Ісава, вона – попри те, що знала пророцтво, за яким Яків мав отримати благословення, – таємно підготувала один з найдивовижніших планів за всю історію книги Буття.

Яків не мав так багато волосся на руках, як його брат, тож вона одягнула його у братову одежу і наклала на його руки смужки козячої шкіри, аби зробити його руку схожою на руку Ісава. Також вона наказала йому назватися Ісавом і в такий спосіб, використавши хитрість і підступ, отримати благословення.

Ця історія нагадує ще одну, не менш курйозну, історію про Валаама та його балакучого осла. Ця історія розповідає, як моавитяни хотіли найняти Валаама, щоб той прокляв ізраїльтян. Він попередив їх, що говоритиме тільки ті слова, які Бог йому посилатиме. І хоч він хотів отримати плату за цю послугу, і Біблія не описує його як надзвичайно доброго чоловіка, він не зміг вимовити жодного слова прокльону. Тричі він робив спроби проклясти Ізраїль, а натомість три рази вигукував благословення.

Я пригадав цю історію, бо в ній є щось схоже – якщо Бог сказав, що Яків отримає благословення, то так би і сталося. Він не потребував, щоб Ревека йшла на обман і хитрощі, аби досягнути бажаного. Якщо Бог захотів би, то міг би змінити слова, що їх промовив Ісаак.

Нам потрібно бути обережними з тим, які поради даємо своїм дітям. Можливо, будучи дітьми, ми не завжди отримували добрі настанови, тому й тепер у критичний момент можемо передати погану пораду, яку колись отримували. Перш ніж одружитися з Ісааком, Ревека жила зі своїм старшим братом на ім’я Лаван, знаним своєю брехливістю.

Ми посміхаємося, почувши слова на зразок: «Не кривляйся, бо так і залишишся зі скошеним обличчям». Сподіваюся, що ви, якщо й вживаєте такі фрази, то лише жартома, а опісля пояснюєте, чому саме не можна кривлятися. Якщо ми передаємо правду у формі казок чи розповідей, у вірогідності яких сумніваємося, то не виконуємо одного дуже важливого, Богом даного доручення: навчити дітей будувати своє життя на правді.

Якщо ваш син розповідає вам, що з нього хтось глузує в школі, і ви не в змозі стримати свого гніву, у вас може виникнути спокуса дати погану пораду – вирішити таку проблему силою. Зупиніть себе на цій думці, помоліться і подумайте, як зробити краще, бо такий варіант не буде до вподоби Богу і спричинить виникнення ще більших проблем. Крім того, чим більше поганих порад даватимете своїй дитині, тим важче буде їй потім зрозуміти добру пораду.

На власному досвіді я переконався, що діти краще сприймають слова з Біблії, аніж мої пояснення. Пригадую собі, як одного разу я з усіх сил намагався пояснити своїй трирічній донечці, як слід поводитися, але марно – вона не розуміла, чого я очікую від неї. Тоді мені спало на думку прочитати їй Біблійні слова щодо цього. Звісно, це було трохи смішно: якщо вона не розуміла моїх простих слів, не було жодних шансів, що вона зрозуміє рядки з Біблії. Проте я вирішив спробувати. Прочитавши обрані слова, я лиш почав говорити, як вона посміхнулася і сама пояснила ці слова мені. З того часу я ніколи не піддавав сумніву силу Божих Слів у вихованні дітей. Звичайно, це не завжди буває легко, але я отримав Боже повідомлення для себе – Його мудрість і пояснення є кращими від моїх, Його слова діють у серцях дітей і дорослих.

Наступного разу, коли будете пояснювати щось своїм дітям, використовуйте слова з Біблії. Якщо ви не впевнені, що сказано у Біблії на потрібну вам тему, пошукайте це разом з дітьми: навчіть їх знаходити Божі настанови на кожен випадок життя.

Цікаво, що було б, якби Ревека, розповівши Якову про обіцянку, дану їй Богом, вірила в те, що Бог виконає Свої слова, попри намір Ісаака поблагословити Ісава?! Думаю, що так вони могли б уникнути багатьох тривог.

Давайте, через Боже Слово, своїм дітям добрі поради. Якщо бажаєте, аби у вашому домі був мир, а не смуток, – зробіть це звичкою.

Поради для батьків

Якщо ви, як і я, не можете, взявши в руки Біблію, відкрити її на потрібній сторінці і бути готовим(-ою) дати пораду в потребі, або коли не знаєте, що Біблія говорить у певній ситуації або знаєте це тільки приблизно, пошукайте відповідь разом з дітьми – у Біблійному покажчику. Якщо у вас немає такої книги, раджу зробити невеликий внесок у майбутнє своїх дітей та придбати її. Симфонія чудово підійде для початку. Більшість Біблій містять короткий алфавітний покажчик в кінці книги. Також раджу користуватися біблійною енциклопедією. Якщо у вас маленькі діти, можете скористатися Біблією для дітей. Також є багато біблійних веб-сайтів, які містять багато корисної інформації.

Попередній запис

ПРОБЛЕМИ З ДВІЙНЯТАМИ

Ісав продає своє первородство за сочевичну юшку, Матіас Стомер Вчимо дітей, що таке життя І билися ... Читати далі

Наступний запис

ЯКІВ ТА ЙОГО ДІТИ

Яков благословляє дітей Йосифа, Бенджамін Вест Обирання улюбленця Зазвичай, стаючи дорослими, ми починаємо розуміти, чи нас ... Читати далі