Отримати очікуване

Якщо взяти біблійне визначення віри, то можна дізнатися, що вона «є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому» (Євр. 11:1), – і якщо задуматися над цим визначенням, то більше питань виникає стосовно його першої частини, ніж другої, хоча, ясна річ, із з’ясуванням першої частини можуть виникнути теж певні труднощі. Але якщо вже мова пішла про «здійснення очікуваного», то варто звернути увагу не тільки на предмет очікування, але і на зусилля, які слід докладати для отриманого того, на що сподіваєшся або очікуєш.

Втім, для людей, які всерйоз сприймають наступні біблійні слова: «Не бачило око‚ і вухо не чуло, і на серце людини не приходило те, що Бог приготував тим, хто любить Його» (1Кор. 2:9), – загалом не треба пояснювати, навіщо докладати зусилля для просування до Царства Божого, яке, як відомо, розпочинається ще за земного життя певної людини (див. Лк. 17:20,21). Ті, кому пощастило ще за свого земного життя відчути «райські пахощі», тобто солодкість спілкування з Богом, ті докладатимуть будь-яких зусиль щоб не тільки не втратити цього спілкування, але і поглибити його і здобути життя вічне, щоб вічно перебувати в спілкуванні з Богом.

Звісно, знайдеться чимало людей, які стверджуватимуть, що життя вічне дається даром, і наведуть на доказ цього багато біблійних цитат (усі ці цитати добре відомі, тому не будемо тут їх наводити), і тому для здобуття Царства Божого не треба докладати якихось зусиль. Саме так, спасіння дається людям даром, але це не скасовує того сумного факту, що всім нам часом треба докладати просто титанічних зусиль лише для того, щоб банально залишатися моральними людьми: «Бо зсередини, від серця людського, виходять лихі помисли, перелюбства, любодійства, вбивства, злодійство, здирство, лукавство, зради, ганебні вчинки, заздрісне око, богохульство, гордощі, безумство, – все це зло зсередини виходить і оскверняє людину» (Мк. 7:21-23).

Або ж як це більш лаконічно передав Бог через пророка Єремію: «Лукаве серце людське найбільше і вкрай зіпсоване; хто пізнає його?» (17:9) На це непросте запитання відповідь дає сам Господь: «Я, Господь, проникаю у серце і випробовую нутрощі, щоб воздати кожному за путями його і за плодами діл його» (в. 10). До речі, ці біблійні вірші не так вже часто можна почути від людей, які вважають, що просто віри цілком достатньо для спасіння. Саме так, але ж сама віра має на увазі мету, певний комплекс переконань і дій, якими певна людина втілює ці переконання, адже, як відомо, «віра – коли не має діл, сама по собі мертва» (Як. 2:17). Інакше, якщо цього не буде, то певні переконання, а точніше сподівання, яка може плекати певна людина, не можна вважати вірою в біблійному розумінні. Це буде лише видавання бажаного за дійсне, що, ясна річ, нічого не матиме спільного з реальністю.

А на це, між іншим, страждає чималенько людей. Багато хто з них вважає себе віруючими. От лише питання: віруючими в що? (у Кого мова зазвичай не йде). – Певно, вони самі не знають, проте ці люди часто віру підміняють саме видаванням бажаного за дійсне. А це, як на їх думку, цілком непоганий задум: ніби віриш, і віриш у добрі речі, і, що найголовніше, така «віра» не потребує з боку людини фактично будь-яких зусиль. Втім, небесної нагороди від такої «віри» годі і чекати, адже «без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, хто шукає Його, дає винагороду» (Євр. 11:6). Також бажане цими людьми теж не так вже часто збувається, але це не дуже коливає їхню «віру», адже для такої «віри» головне не треба нічого робити. А негативний результат? – А на нього можна не звертати уваги… Так живуть і «вірують» багацько людей протягом років, доки власна смерть не доведе марності такої «віри». Але тоді буде пізно, надто пізно, щоб щось змінювати у своєму житті, зокрема ставлення до самої віри і загалом до духовних речей.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docОтримати очікуване

Попередній запис

Що таке небесні вінці, які віруючі можуть отримати на небесах?

У Новому Завіті кілька разів згадуються небесні вінці чи вінки, якими будуть нагороджені віруючі. Це – вінок нетлінний, вінок праведності, ... Читати далі

Наступний запис

Заслуги перед Богом

І знову роздуми про віру і про догоджання Богові, адже: «без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто ... Читати далі