Що таке небесні вінці, які віруючі можуть отримати на небесах?

У Новому Завіті кілька разів згадуються небесні вінці чи вінки, якими будуть нагороджені віруючі. Це – вінок нетлінний, вінок праведності, вінок слави та вінець життя. Грецьке слово, перекладене як «вінок», – це «стефанос» (основа імені мученика Стефана). Воно означає «знак королівської влади, приз у змаганнях або символ честі загалом». Вінки використовувалися під час давньогрецьких ігор; вінок або гірлянда з листя покладалися на голову переможця як нагорода за перемогу в спортивному змаганні. Це визнання спортивної честі фігурально використовується в Новому Завіті щодо небесної нагороди, яку Бог обіцяє Своїм віруючим. 1Кор. 9:24-25 найкраще пояснює, як призначаються ці вінки.

1) Вінок нетлінний (1Кор. 9:24-25): «Хіба не знаєте, що ті, які біжать на змаганні, біжать усі, але один приймає почесті? Так біжіть, щоб досягти. Усі подвижники утримуються від усього: ті для одержання вінця тлінного, а ми – нетлінного». Усе на цій землі підвладне гниттю й загибелі. Ісус закликає нас не складати «скарбів на землі, де черв і тля точать і де злодії підкопують і крадуть» (Мф. 6:19). Це аналогічно тому, що сказав Павло про вінок спортсмена з листя, що швидко в’яне й розпадається. Із небесним вінком усе не так; твердість у вірі приводить до небесної нагороди, «для спадщини нетлінної, чистої, нев’янучої, яка зберігається на небесах для вас» (1Пет. 1:3-5).

2) Вінок праведності (2Тим. 4:8): «А тепер готується мені вінець правди, який дасть мені Господь, праведний Суддя, в той день; і не тільки мені, але і всім, що полюбили явлення Його». Ми успадкуємо цей вінець через праведність Христа; без неї його отримати неможливо. Оскільки його дають за праведність, а не отримують силою чи обманом, як іноді трапляється із земними коронами, це – вічний вінець, обіцяний усім, хто любить Господа та з нетерпінням чекає Його повернення. У всіх своїх труднощах, переслідуваннях і стражданнях або навіть смерті ми можемо бути певні, що наша нагорода – вічне життя із Христом на небесах (Флп. 3:20). Цей вінець не для тих, хто покладається на свою власну праведність. Таке ставлення породжує лише зарозумілість і гординю, а не прагнення бути з Господом.

3) Вінок слави (1Пет. 5:4): «І коли з’явиться Пастиреначальник, ви одержите нев’янучий вінець слави». Слово «слава» цікаве тим, що воно стосується самої природи Бога та Його дій. Воно характеризує Його велич і сяйво. Згадайте Стефана, який зміг подивитися на небо та побачити Божу славу, коли його побивали камінням до смерті (Діян. 7:55-56). Це слово також означає, що ми віддаємо Господу хвалу й честь за те, Ким Він є (Іс. 42:8; 48:11; Гал. 1:5). Найбільше благословення для віруючих – увійти в Царство та отримати вінок слави, стати подібними до Самого Христа. Як сказав Павло: «Бо гадаю, що нинішні тимчасові страждання нічого не варті порівняно з тією славою, яка відкриється в нас» (Рим. 8:18).

4) Вінець життя (Одкр. 2:10): «Не бійся нічого, що тобі треба буде витерпіти. Ось, диявол буде кидати вас у темницю, щоб випробувати вас, і будете мати скорботу днів десять. Будь вірний до смерти, і дам тобі вінець життя». Цей вінець призначається всім віруючим, але особливо дорогий він для тих, хто зазнає страждань, стикається із переслідуваннями за Христа і навіть помирає. У Святому Письмі слово «життя» часто використовується щодо правильних стосунків із Богом. Ісус сказав: «Я прийшов для того, щоб мали життя, і надто мали» (Ін. 10:10). Подібно до того, як повітря, їжа й вода є критично важливими для фізичного життя, Ісус має критичне значення для нашого духовного життя. Він є Той, Хто дає «живу воду», Він – «хліб життя» (Ін. 4:10; 6:35). Наше земне життя закінчиться, проте існує чудова обітниця для всіх тих, хто приходить до Бога через Ісуса: «Обітниця ж, яку Він дав нам, є життя вічне» (1Ін. 2:25)!

Яків каже, що цей вінець життя призначається тим, хто любить Бога (Як. 1:12). Виникає питання: як нам виявляти любов до Нього? Апостол Іоанн відповідає на нього: «Бо це є любов до Бога, щоб ми дотримувалися заповідей Його; і заповіді Його не тяжкі» (1Ін. 5:3). Як Його діти, ми маємо дотримуватись Його заповідей та коритися Йому. Бажаємо всім нам, щоб, зазнаючи неминучих випробувань, болю і знегод, доки живемо, ми завжди рухалися вперед, «дивлячись на Начальника і Виконавця віри Ісуса» (Євр. 12:2), та отримали вінець життя, що чекає на нас.

За матеріалами сайту  https://www.gotquestions.org

Попередній запис

На шляху до Царства Божого

«А без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, ... Читати далі

Наступний запис

Отримати очікуване

Якщо взяти біблійне визначення віри, то можна дізнатися, що вона «є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому» (Євр. 11:1), – ... Читати далі