Яка мета нагород на небесах?

У Біблії багаторазово згадуються нагороди на небесах (Мф. 5:12; Лк. 6:23,35; 1Кор. 3:14; 9:18). Але яка їх мета? Хіба недостатньо перебувати у вічності з Богом? Пізнання Господа, Його слави і радості небес має бути настільки чудовим, що складно зрозуміти, навіщо потрібні додаткові нагороди. Крім того, оскільки наша віра ґрунтується на праведності Христовій, а не на нашій (Рим. 3:21-26), то здається дивним, що наші справи можуть заслуговувати нагороди.

Бог вручатиме нагороди на небесах під час суду Христового, ґрунтуючись на нашій вірності в служінні Йому (2Кор. 5:10). Нагороди продемонструють реальність нашого синівства (Гал. 4:7) і Божу справедливість (Євр. 6:10). Він віддасть нагороди, щоб виконати закон сіяння і жнив (Гал. 6:7-9), а також виконати обіцяння, що наш труд у Господові не марний (1Кор. 15:58).

Однією з причин вручення нагород на небесах є той факт, що Ісус ділиться Своєю нагородою з нами. Павло сказав: «І вже не я живу, а живе в мені Христос. А що нині живу в плоті, то вірою живу в Сина Божого, Який полюбив мене і віддав Себе за мене» (Гал. 2:20). Наше життя «приховане» у вишніх з Ним, де Він сидить праворуч від Бога (Кол. 3:1-4). Ми помираємо з Ним, живемо з Ним і розділяємо Його радість (Рим. 6:8; Мф. 25:21). На небесах ми житимемо з Ним (Ін. 14:1-3). Наше життя нерозривно пов’язане з життям Христовим, і Він поділиться з усіма нами Своєю нагородою: «А якщо діти, то і спадкоємці, спадкоємці Божі, співспадкоємці ж Христу, коли тільки з Ним страждаємо, щоб з Ним і прославитися» (Рим. 8:17).

Наші нагороди на небесах залежать від добрості і сили Божої. Завдяки воскресінню Ісуса ми отримуємо спадок на небесах; на землі наша віра випробовується і призводить до похвали, слави і честі, коли Він явиться (1Пет. 1:3-9). Діла, які ми здійснюємо в цьому житті, стають вічними (тобто переносяться з нами на небеса) тільки тоді, коли вони зведені на основі, якою є Він (1Кор. 3:11-15).

Нагороди, які ми отримаємо на небесах, несхожі на нагороди, що отримують тут, на землі. Ми схильні мислити матеріально – майно, коштовності і т. ін. Але це усього лише образ істинних нагород, які ми отримаємо на небесах. Дитина, яка виграла конкурс, дорожить отриманим трофеєм не через сам трофей, а через те, що він означає. Так само будь-які нагороди або почесті, які ми отримуємо на небесах, будуть для нас цінними, бо вони вказують на наші стосунки з Богом і нагадують нам про те, що Він зробив через нас на землі.

Таким чином, нагороди на небесах прославляють Господа і дають нам радість, мир і захоплення, коли ми розглядаємо Його роботу в нас і через нас. Чим ближче ми були до Нього в цьому житті, чим більше були зосереджені на Ньому і усвідомлювали Його присутність, чим більше ми залежали від Нього, чим більше потребували Його милості, тим більше буде причин для радості. Ми – як герої історії, які страждають від сумнівів, втрат і страху, гадаючи, чи зможуть вони колись досягти того, чого бажає їх серце. Коли настає щаслива розв’язка і бажання виконується, настає завершення. Історія не була б задовільною без цього завершення. Нагороди на небесах – це завершення нашої земної історії, і ці нагороди принесуть вічне задоволення (Пс. 15:11).

За матеріалами сайту https://www.gotquestions.org

Попередній запис

Божа нагорода

Образ нагороди нерозривно пов’язаний з біблійною вірою, згідно якої благочестиве життя ніколи не розглядається як життя, негідне нагороди. Починаючи з ... Читати далі

Наступний запис

На шляху до Царства Божого

«А без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, ... Читати далі