Короткий екскурс у стосунки з Богом

Якщо одним реченням чи однією фразою висловити принцип побудови стосунки людини з Богом, то найкраще для цього підійдуть наступні визначення: «Людина вільна у своєму виборі мати стосунки з Богом або ж не мати їх» – це стосовно речення, відносно ж коротенької фрази: «Людина має свободу вибору». І це насправді багатьох влаштовує, як би не один нюанс: у цього вибору завжди є певні наслідки, які, у залежності від цього вибору, можуть стати чи благословенням, чи ж прокляттям для конкретної особи: «Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й пожне. Хто сіє для плоті своєї, від плоті пожне тління, а хто сіє для духа, від духа пожне життя вічне» (Гал. 6:7,8).

І недаремно відразу мова зайшла про біблійні попередження, адже часто більшість, не побоїмося заявити, що переважна більшість, цим вибором користується неналежним чином, тим самим прирікаючи себе на вічні страждання. Хтось може бути не згоден з цим, вважаючи, що більшість людей потрапить на «небо», проте ми особисто не тримаємося такої думки. І спонукає нас до цього сама існуюча реальність, де більшість людей докладають просто неймовірних зусиль щоб потрапити саме в пекло. Між іншим, це зауважує сам Христос: «Входьте вузькими воротами, бо просторі ворота і широка дорога ведуть до погибелі, і багато хто йде ними. А вузькі ворота і тісна дорога ведуть у життя, і мало тих є, хто знаходить їх» (Мф. 7:13,14).

Загалом, свободу вибору Бог надав людині із самого моменту її створення, сказавши: «Від усякого дерева в саду ти будеш їсти, а від дерева пізнання добра і зла не їж від нього, бо в той день, коли ти з’їси від нього, смертю помреш» (Бут. 2:16,17). Певно, усім відомо, чим це закінчилося: перші люди ослухалися Божого наказу, тобто скористалися свободою вибору: слухатися Бога чи не слухатися Його, обравши другий варіант. Згодом, так би мовити, «естафету непослуху» наших прабатьків перейняв кожен з нас, постійно порушуючи Божу волю. А в чому, власне, полягає та Божа воля? Якщо стисло, то її можна висловити наступним біблійним закликом: «Отже, благаю вас, браття: милосердям Божим, представте ваші тіла в жертву живу, святу, благоугодну Богові, для розумного служіння вашого, і не уподібнюйтеся світові цьому, а змінюйтесь оновленням вашого розуму, щоб ви пізнавали, що є воля Божа, блага, угодна і довершена» (Рим. 12:1,2).

Загалом, коли заходить мова про Божу волю, часто наводять наступний біблійний вірш: «Бо воля Божа є святість ваша» (1Сол. 4:3), проте зі свого боку ми все ж таки воліли обрати перший варіант, бо в другому варіанті доведеться давати розгорнутий коментар стосовно біблійного розуміння святості і в такому випадку не оминути усіляких богословських (і не дуже богословських) суперечок стосовно теми святості. Тому оберемо краще перший варіант, вказавши на те, що Божа воля полягає в поглибленні кожним з нас особистих стосунків з Ним. І власне завдяки цим стосункам і відбувається наше освячення.

Але це можливо лише в тому випадку, коли людина свідомо обирає стосунки з Богом, тобто скористається наданій їй свободи вибору. А за умови небажання мати особистих стосунків з Богом, будь-хто помре у власних гріхах. І це також бути проявом наданій йому Богом свободи вибору.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docКороткий екскурс у стосунки з Богом


Ваш коментар: