15 листопада – Подвійна дія

Деякі люди турбуються, що молитва може призвести до пасивності, що ми станемо вдаватися до неї, як до заміни дії. Ісус не бачив тут жодного протиріччя. Він проводив багато годин у молитві, а потім – багато годин, заповнюючи потреби людей. Церква, описана в книзі Дій, робила подібним же чином, демонструючи приклад істинного партнерства. Вони помолилися про водійство в турботі про вдів, після чого призначили дияконів, щоб вивільнити інших лідерів для життєво важливого акту молитви. Якби вони перестали молитися, то, цілком можливо, перестали б і піклуватися про вдів. Вони помолилися разом про культурні розбіжності між євреями і язичниками, після чого зібрали раду, щоб дійти якогось компромісу.

Апостол Павло не лише старанно молився про перші церкви, але ще і писав їм послання і відвідував їх. Він з однаковим присвяченням і молився, і працював. Під час морської подорожі, коли після своїх молитов Павло набув упевненості, що ніхто з пасажирів не загине в неминучій корабельній аварії, він зайнявся порятунком 276 людей, що перебували на борту, роздаючи розпорядження і організовуючи рятувальні заходи.

Описане в Діях показує подвійну дію, яка робить неможливою відокремити Божу роботу від здійснюваного християнами (і це в точності так). Згадайте парадоксальне веління Павла филип’янам: «Зо страхом і тремтінням виконуйте своє спасіння. Бо то Бог викликає в вас і хотіння, і чин за доброю волею Своєю».

У своїх власних розчаруваннях у сфері молитви я зазвичай зосереджувався на недостатньому Божому втручанні. Чому Він не робить того, про що я Його прошу? Коли ж я поглянув на молитву як на партнерство, невидиму взаємодію людини з Богом, що здійснює Божу роботу на землі, моє ставлення повністю змінилося. Бог просить мене звернутися до Нього в молитві, після чого вплітає мої молитви у Свій генеральний план для мого життя, – план, який я навряд чи можу осягнути.

З книги «Молитва. Чи здатна молитва змінити життя?»

Попередній запис

14 листопада – Партнери по Царству

В один з насичених подіями днів, після того, як Ісус воскресив мертву дівчинку, зцілив хвору жінку, повернув зір двом сліпим ... Читати далі

Наступний запис

16 листопада – Кут укосу

Дитріх Бонхефер (1906-1945) У горах, де я живу, геологи і гірники використовують термін «кут природного укосу». ... Читати далі