Суворі власті

У попередньому розділі ми говорили про те, що всяка законна влада, навіть якщо вона строга і сувора, поставлена Богом. Як добрий Господь може поставити жорстоких людей на керівні посади? Відповідь проста. Бог є автором влади, але Він не є автором жорстокості. Людина, а не Бог, відповідає за свої жорстокі вчинки. Будь-яка влада від Господа, але не всяка влада божественна. Тепер обговоримо ще одне вічне питання. Чи повинні ми коритися суворим властям, якщо вони неправильно поводяться з нами? Відповідь ми знайдемо, подивившись на приклад з Давидового життя, який показує нам, що воля Божа для нас – коритися властям, навіть якщо вони не благочестиві. Давайте продовжимо говорити на цю тему. Звернемося до слів апостола Петра: «Слуги (працівники, студенти, громадяни, члени церкви і т. п.), коріться з усяким страхом господарям, (працедавцям, начальникам, учителям, цивільній владі), не тільки добрим і лагідним, але й суворим». Перше послання Петра 2:18 (курсив автора)

Прекрасно мати добрих і лагідних лідерів, вони потрібні для нашого зростання і розвитку. Проте Петро звертає увагу і особливо підкреслює, що нам слід коритися не лише добрим і лагідним, але також суворим властям.

Зверніть увагу, що сенс Петрового веління міститься в словах: «з усяким страхом». Пам’ятайте, ми говорили, що істинна пошана зароджується в серці і походить від страху Господнього. Ми, американці, маємо звичку, казати властям: «Спочатку заслужіть мою повагу, потім я підкорятимуся вам». Проте, відповідно до пророка Ісаї, Господь не судить  не за поглядом очей Своїх, і не за слухом вух Своїх, Він судить за правдою (див. Іс. 11:3).

От чому страх Господній, що мешкає в серці людському, каже: «Я бачу над тобою владу, що походить від Бога. Тому в тебе вже є моя повага і пошана. Тобі не треба заробляти їх».

Зверніть увагу на останні слова Петра: «не тільки добрим і лагідним, але й суворим». Якось роздумуючи над цим віршем, я подумав: «Хвилиночку. Суворим? Що якщо в перекладі Біблії короля Якова, це слово перекладене надто категорично? Яке слово використовується в грецькому варіанті?»

Першим словником, який я відкрив, був словник Тайєра, у ньому я виявив грецьке слово сколіос, що стоїть на місці слова «суворим». Тайєр дає визначення слову сколіос як «викривлений, збочений, аморальний, нечесний, атакуючий». Здригнувшись, я подумав: «Це значення ще гірше! Але що, якщо і він щось наплутав, подивлюся в іншому словнику». Я сподівався отримати полегшення. Потім я відкрив словник У. Е. Вінса, іншого експерта в грецьких словах Нового Завіту. Його визначення цього слова: «тиранічні і несправедливі начальства (лідери)».

Я продовжив пошуки і виявив, що ці слова в інших перекладах набагато жорсткіші, ніж у перекладі короля Якова. У перекладі Нового Віку я прочитав: «Не лише тим, хто благочестиві і добрі, але і тим, хто нечесні». Сучасний англійський переклад свідчить: «Чиніть так не лише з тими, хто добрий і уважний, але і з тими, хто жорстокий». У Новому американському стандартному перекладі Біблії стоїть слово «нерозсудливим».

Тепер настав час поставити інше питання: «Чи кривдить Бог Своїх дітей?» Ні, і тисячу разів ні! Він найкращий Татко у Всесвіті! Він не просто має любов, Він Сам є любов! Тоді давайте поміркуємо: «Отже, мій люблячий небесний Отець каже мені, Його дитині, коритися суворим, жорстоким, збоченим, тиранічним, нечесним і нерозсудливим лідерам». Чому Він не лише просить це робити, але і повеліває мені? З багатьох причин, але об’єднавши їх усі, можна сказати одним твердженням: для моєї вигоди.

Шанування суворої влади приносить нам три переваги. По-перше, коли з вами чинять несправедливо, ваші послух і покора віддають вашу справу в руки Божі, Який судитиме праведно (див. 1Пет. 2:21-23). Якщо ми візьмемо справу у свої руки, Бог зробить крок назад, і ми залишимося без Його допомоги, а це дуже неприємно. Оскільки справа стосується влади, найімовірніше, ми опинимося в програші. В окремих випадках ми можемо перемогти, але рани і коріння, що залишилися в нашому дусі, згодом принесуть труднощі і навіть осквернення, плоди якого проявляться пізніше.

По-друге, Петро каже нам, коли ми вшановуємо або благословляємо за погане ставлення, відбувається наступне: «Не платіть злом за зло або лихослів’ям за лихослів’я; а, навпаки, благословляйте (вшановуйте), знаючи, що ви на це покликані, щоб успадкувати благословення» (1Пет. 3:9, курсив автора, суч. пер.).

Ми покликані до того, щоб переносити неблагочестиве ставлення до нас. Яким чином? Шануючи, визнаючи цінним, корячись і благословляючи тих, хто не добрий до нас. Чому ми покликані до цього? Щоб поставити себе в позицію благословення (нагороди). Отже, коли хтось з влади неправильно ставиться до вас, радійте, бо таким чином ви поставлені в позицію винагороди!

Попередній запис

Найбільший Давидів тест на пошану

Тепер, коли Давид довів свою невинність, ви, напевно, подумаєте, що Саул залишив його в спокої. Але не таким був цей ... Читати далі

Наступний запис

Підпорядкування і послух

А от третя причина, чому ми покликані коритися суворим властям. Довіряючи Богові, а не захищаючи себе, ми виховуємо в собі ... Читати далі