20 вересня – Візьміть відпустку

Псалом 2 зображує Бога, що Він сміється на небесах, піднімає на сміх царів і правителів, що ополчилися в бунті. Для якогось африканського ув’язненого або пастора, що переслідується в Китаї, або гнаних вірних у Північній Кореї, потрібен величезний стрибок для отримання найвищої віри в те, що Бог дійсно звеличений у народах. Я роздумую про Павла, що співає у в’язниці у Филипах, і про Ісуса, що виправляє Пилата простою істиною: «Надо Мною ти жадної влади не мав би, коли б тобі зверху не дано було». Навіть у цей момент кризи Ісус зберігав передвічний погляд – погляд з часу, передування створенню нашої сонячної системи.

«Вгамуйтесь та знайте, що Бог – Я». У латині імперативу «вгамуватися» відповідає слово «vacate», яке, зокрема, перекладається як «відпустка». Як пояснює Саймон Тагуел, «Бог запрошує нас узяти відпустку, перестати на якийсь час бути богами і дозволити Йому бути Богом». Занадто часто ми ставимося до молитви, як до серйозного повсякденного обов’язку – чогось, що має бути заплановане серед інших завдань, втиснуте між іншими невідкладними справами. Ми не розуміємо самої суті, вважає Тагуел: «Бог запрошує нас зробити перерву, прогуляти уроки. Ми можемо перестати займатися усіма важливими справами, які зобов’язані зробити у своїй ролі богів, і надати Йому можливість бути Богом». Молитва дозволяє мені визнати свої помилки, слабкості і обмеження Тим, Хто реагує на людські вади з безмежною милістю.

Дозволити Богові бути Богом, зрозуміло, означає для мене злізти зі свого директорського крісла контролю і зруйнувати свій світ, який я з такою ретельністю виліпив для досягнення своїх цілей і просування своєї справи. Адам і Єва, будівничі вавилонської вежі, Навуходоносор і тюремні вартові, не кажучи вже про всіх, хто б’ється із залежністю або навіть з власним его, добре знають цьому ціну. Якщо початком первородного гріха стало бажання двох людей стати, як Бог, то перший крок у молитві – це визнати Бога або «згадати» про Нього, відновивши вселенську істину. «Щоб людина пізнала, що вона живе не в тому, що є її», як сказав Мільтон.

З книги «Молитва. Чи здатна молитва змінити життя?»

Попередній запис

19 вересня – Просвіт у рутині

«Вгамуйтесь та знайте, що Бог – Я». У цьому знайомому вірші з Псалму 46 я бачу дві в рівній мірі ... Читати далі

Наступний запис

21 вересня – Біля витоку

Мій будинок розташований у каньйоні в тіні гори на березі струмка, званого Ведмежим. Під час весняного сніготанення і після проливних ... Читати далі