Квітуче майбутнє України

Коли люди в черговий раз заявляють, що після глупої ночі неодмінно настає світанок, маючи на увазі, що після часу лихоліття неодмінно настає пора процвітання, вони часто видають бажане за дійсне. Навіть з добрих міркувань. Але від добрих міркувань життя не обов’язково кращає, воно, життя, триває, приносячи нам радість і смуток. І попри всі наші надії та сподівання це життя може погіршуватися, або, як варіант, не ставати кращим, попри всі наші намагання і жертви. Часом навіть численні жертви не є гарантією покращення життя.

Наведемо для наочності один історичний приклад. СРСР був одним із переможців у Другій світовій війні, більше того, ця країна заплатили величезну ціну за перемогу. Навіть більшу за ту, яку офіційно озвучувала влада. Але чи стали пересічні радянські громадяни краще від того жити? – Зовсім ні, вони залишилися такими ж безправними, якими були до початку війни, отримавши ще на додачу повну економічну розруху, яку не подолано фактично і до сьогодні.

А тепер перенесемося в наші дні. Не помічаєте аналогій з нинішніми реаліями? – Так, Україна ще не здолала рф, проте за розвитком подій все йде до розгрому (можливо тотального) путінської недоімперії. За це вже заплачено величезну ціну, і достеменно не відомо скільки доведеться ще заплатити. Це стосовно людських життів. Величезних втрат країна зазнала і в економічному плані. Так, економіку можна відновити, але скільки доведеться для цього покласти часу і ресурсів? – Про це рано ще говорити доки тривають бойові дії, які, до речі, не відомо коли ще припиняться.

Отже, попереду вимальовується повна невизначеність, але, на щастя, або на жаль, знаходяться оптимісти, які стверджують що Україна неодмінно розквітне. Дуже хотілося б вірити цим заявам, але на чому люди засновують ці заяви? На простому бажанні? На позитивному мисленні? Але від цих добрих і позитивних речей життя не стає автоматично кращим, воно просто триває далі. І всі наші надії і сподівання не зроблять це життя кращим. Навіть численні жертви не є стовідсотковою гарантією майбутнього процвітання країни.

«Коли не Господь будує дім, даремно трудяться будівничі; коли не Господь береже місто, даремно пильнує сторожа» (Пс. 126:1), – от у чому секрет справжнього, стовідсоткового процвітання як окремої людини, так і в цілому країни. Але це і вибір як окремої людини, так і країни в цілому: чи готові вони підпорядковуватися Богові чи намагатимуться жити далі на власний розсуд. Саме так пропозицію свого часу передав Бог через Мойсея ізраїльському народові: «Ось, я сьогодні запропонував тобі життя і добро, смерть і зло. Якщо будеш слухати заповіді Господа Бога твого, які заповідаю тобі сьогодні, любити Господа Бога твого, ходити усіма путями Його і виконувати заповіді Його і постанови Його і закони Його, то будеш жити і розмножишся, і благословить тебе Господь Бог твій на землі, …якщо ж відвернеться серце твоє, і не будеш слухати, і заблудиш, і станеш поклонятися іншим богам (тим самим грошам) і будеш служити їм, то я сповіщаю вам сьогодні, що ви загинете і не пробудете довго на землі… У свідки перед вами прикликаю сьогодні небо і землю: життя і смерть запропонував я тобі, благословення і прокляття. Обери життя, щоб жив ти і нащадки твої, любив Господа Бога твого, слухав голос Його і приліплювався до Нього; бо в цьому життя твоє і довгота днів твоїх, щоб перебувати тобі на землі» (Книга Второзаконня 30:15-20).

Саме від цього вибору залежить квітуче майбутнє України, а зовсім не від позитивних думок і добрих міркувань, якими б добрими і позитивними вони не були.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
doc Квітуче майбутнє України


Ваш коментар:

Попередній запис

Божа слава і велич неодмінно з’являться над Україною!

Господь іноді любить підводити до краю безодні, вводити до вогняної печі, дозволити кинути нас у лев’ячий рів. Господь має Свої ... Читати далі