Найголовніша надія

Людина просто не може жити без надії. Не даремно кажуть, що «надія помирає останньою». Без надії людина буквально помирає, через те, прагнучи жити, людина покладає свої надії … та на будь що. І було б добре, щоб вона покладала всі свої сподівання на Бога Живого.

Але це, на превеликий жаль, роблять не так вже багато людей. Чому? Причин для цього може бути багато: самовпевненість у власних силах, надмірні сподівання на оточуючих людей чи державу (міжнародні організації), сліпа віра в удачу, навіть житейський досвід часто перешкоджає покладати всі свої сподівання на Бога, і, як варіант, небажання відчувати себе «чимось винним Богові». І от на останню причину хотілося б привернути більшу увагу.

Породити цю причину може як і надмірна самовпевненість, тобто коли людина вважає себе цілком самодостатньою і незалежною від інших, зокрема від Господа, так і відсутність вдячності: як до ближніх, так і до Бога. Хоча, чесно кажучи, хіба ці обидва фактори виключають один одного? Хіба один не може стати причиною другого? Звісно, що може. І цілком можливо, що стає. І в такому випадку, на цих людях у повній мірі збуваються біблійні слова: «Бо відкривається гнів Божий з неба на всяке нечестя і неправду людей, які придушують істину неправдою. Бо, що можна знати про Бога, явне для них, тому що Бог явив їм. Бо невидиме Його, вічна сила Його і Божество, від створення світу через розглядання творіння видимі, так що нема їм виправдання» (Рим. 1:18-20).

Але складається таке враження, що цим людям байдуже, вони, звісно на їх власну думку, добре знають, що їм особисто треба в житті, і прямують до досягнення бажаної мети, а вся решта їх не хвилює. Прямують, слід зауважити, з різним успіхом: комусь таланить на цьому шляху, а комусь – ні, але в будь-якому випадку, так би мовити, у підсумку, в їх житті збуваються інші біблійні слова: «Всім нам належить стати перед судом Христовим, щоб кожному одержати згідно з тим‚ що він робив, живучи в тілі, добре або лихе» (2Кор. 5:10). Ясна річ, ці біблійні слова стосуються всіх, але ж їх зовсім не брали в розрахунок щойно згадані особи, для них буття обмежується лише видимим, земним світом, а тут така несподіванка: життя продовжується! Навіть того більше, це життя фактично тільки розпочинається… але не для всіх. І багатьох цей факт сильно розчарує. Навіть до такої міри, що «буде плач і скрегіт зубів» (Лк. 13:28). А тепер на тлі такого життєвого фіаско, варто пригадати людей, які надіються на Бога і завжди залишаються вдячними Йому.

«Так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін. 3:16), – якщо вже мова пішла про надію, то саме цей біблійний вірш є найбільшою надією всіх християн. Так чи інакше, але ми всі помремо, і як вже зазначалося, станемо «перед судом Христовим», і от само тоді і виконається наша найголовніша надія – ми зможемо перебувати у вічності в присутності Божій! А що може бути краще за це? Абсолютно нічого.

Так, у цьому житті буває всяке, деколи буває важко, а інколи нестерпно тяжко, але не забуваймо Божої обітниці для тих, хто залишиться вірним Йому до кінця і покладатиме на Нього всі свої надії: «Один із старців запитав мене: хто ці, одягнені у білий одяг, і звідки прийшли? Я сказав йому: ти знаєш, господарю. І він сказав мені: це ті, які прийшли від великої скорботи; вони омили одяг свій і вибілили одяг свій кров’ю Агнця. За це вони перебувають нині перед престолом Бога і служать Йому день і ніч у храмі Його, і Той, Хто сидить на престолі, буде жити в них. Вони вже не будуть мати ні голоду, ні спраги, і не буде палити їх сонце і ніяка спека: бо Агнець, Який посеред престолу, буде пасти їх і водити їх до живих джерел вод; і витре Бог усяку сльозу з очей їхніх» (Одкр. 7:13-17). Запам’ятайте, усяку сльозу, «і смерти не буде вже, ні плачу, ні крику, ні недуги вже не буде, бо колишнє минуло» (Одкр. 21:4), а натомість настане життя вічне поруч з улюбленим Господом нашим.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docНайголовніша надія


Ваш коментар:

Попередній запис

Провідники Божої благодаті

Не хочете зазнати краху в житті? Не хочете, так би мовити, залишитися біля «розбитого корита»? – Тоді не надійтесь на ... Читати далі

Наступний запис

Шукати допомоги в Господа

Взагалі роздумувати про надію на Бога є сенс у мирний час, або коли в людини із здоров’ям (тілесним і душевним), ... Читати далі