Божі критерії

«Весь світ театр, а люди в нім – актори», – цей доволі відомий вислів належить перу Шекспіра. І не можна сказати, що він на відміну від багатьох відомих висловів (рекламних слоганів) позбавлений сенсу: адже кожен з нас грає у своєму житті певну роль. От лише ця роль може відбивати істинний стан речей або ж людина вдаватиме себе за когось іншого.

Загалом, про це можна говорити (писати, думати) багато, але краще відразу перейдемо до суті справи: уся річ у тім, що цей вислів ми з Божою допомогою можемо втілити у власному житті. Ясна річ, мова зараз не йде про лицемірство – у людей це непогано виходить без чиєїсь допомоги, а йдеться про те, що з Божою допомогою ми можемо досягнути чималих висот, зайняти провідну роль у Його спектаклі-задумі. Ясна річ, щоб отримати відповідну роль претендент має відповідати кільком критеріям, про які і піде мова далі.

Передусім, треба в Бога вірити: «А без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, хто шукає Його, дає винагороду» (Євр. 11:6). А віра – це не просто визнання цілком очевидного факту, що Бог є, але і життя згідно заповідей Божих. Цим фактом людина засвідчує не тільки віру в Бога, але і Його авторитет. Суть же Божих заповідей зводиться до любові: «А заповідь Його та, щоб ми вірували в ім’я Сина Його Ісуса Христа і любили один одного, як Він заповів нам» (1Ін. 3:23). І от тут багато людей сходить з дистанції в Божому підборі акторів.

По-друге, мало лише вірувати, треба виявляти власну віру реальними справами: «Ви – світло світу. Не може сховатися місто, яке стоїть на верху гори. І не запалюють світильник, щоб поставити його під посудину, але на свічник, – і світить всім у домі. Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного» (Мф. 5:14-16). Якщо ж реальних справ допомоги ближнім немає, то немає сенсу говорити про віру конкретної людини: «Яка користь, браття мої, коли хто говорить, що він має віру, а діл не має? Чи може ця віра спасти його? Якщо брат або сестра нагі і не мають денного прожитку, а хто-небудь з вас скаже їм: “Йдіть із миром, грійтесь і їжте,” – але не дасть їм потрібного для тіла, яка користь? Так само й віра – коли не має діл, сама по собі мертва» (Як. 2:14-17), тобто своїми справами ми засвідчуємо власну віру. Не треба нагадувати, що на цьому етапі в Божому підборі акторів стає ще менше кандидатів.

І третій, як на нашу думку, останній критерій, відповідаючи якому людина може претендувати на роль у Божому плані з преображення світу, адже саме в цьому полягає сенс Божої вистави. Це надія на Бога, що Він дасть найбільш відповідну роль у цій виставі. Можна подумати, що віра і надія на Бога – це тотожні речі, проте це не зовсім так. Надія – це лише одна із складових віри: «Від скорботи походить терпіння, від терпіння – досвідченість, від досвідчености – надія, а надія не посоромить, тому що любов Божа влилась у серця наші Духом Святим, даним нам» (Рим. 5:3-5). Тобто рано говорити про надію, доки людина не зазнає поневірянь і пов’язаної з ними скорботи в житті, і не здобуде від цього досвіду. Лише тоді в неї з’явиться породжена вірою надія на благий Божий промисел в її житті. Через те ми і відвели надії окреме місце в критеріях у Божому плані з підбору акторів. А зважаючи на все вище перелічене, не треба дивуватися, чому насправді так мало людей зголошуються преображати за Божим задумом світ.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docБожі критерії


Ваш коментар:

Попередній запис

Надія? Лише на Бога! (Завершення)

А як у нас з надією на Бога?! І нарешті, ми перейдемо до найочевиднішого для кожного християнина – до надії ... Читати далі

Наступний запис

Навіщо нарікати?

Але пригадавши в минулому дописі про Божий план-виставу з преображення світу та Його підбір на ролі в цьому плані, не ... Читати далі