Змінювати дійсність (Ів. 14:1-6)

Нехай серце вам не тривожиться!

Страх паралізує людину, не дає змоги переживати життя в усій його повноті, насолоджуватися його принадами. Замість того, щоб ширяти в небі, людина топче землю або ховається в якійсь ущелині. Ісус не хоче, щоб ми боялися: «Нехай серце вам не тривожиться!» (Ів. 14:1).

Це не означає, що можемо мати певність, що нічого з нами в житті не станеться, що не втратимо роботи, що не помре хтось із тих, кого любимо, чи не страждатимемо. Такі твердження були б творенням ілюзій. Маємо не боятися тому, що тепер можемо глянути на своє життя із ширшої перспективи. Це вже не тільки тимчасове земне життя, а й життя вічне. Це вже не тільки наша земна долина плачу, а й перебування з Богом на небі.

Для декого така віра була, а може, і надалі є лише опіумом для народу, але насправді вона – джерело християнської надії, яка не відриває нас від дійсности, а дає змогу відважно в цій дійсності жити й цю дійсність змінювати.

Попередній запис

Може, то я? (Ів. 13:21-33,36-38)

Один із вас видасть Мене!… І озиралися учні один на одного, непевними бувши, про кого Він каже. «За Тебе я ... Читати далі

Наступний запис

Дорога, Правда, Життя (Ів. 14:1-12)

Я – дорога, і правда, і життя! На світі чимало доріг. Ідеться, щоправда, не про ті асфальтові, бетонні чи биті, ... Читати далі