Книга пророка Ісаї. День п’ятий

Вічний принцип (Розділи 54-66)

«Бог дуже добрий і ласкавий, а також красивий. Бог дав мені і ще деяким людям те, що ми хотіли. Він добрий. Я думаю, що він одягнений у білий плащ і в нього чорне волосся».

«Бог – батько Ісуса. Я люблю Бога, бо Він посилає в мою голову ідеї, коли мені складно вирішити завдання. Ісус добрий, бо Він допомагає хворим людям».

«Я думаю, що Бог дуже хороша людина. І добрий до усіх нас. Навіть якщо ви і я щось робимо не так, то Він простить нас. Він карає людей, якщо вони коять щось погане. Він винайшов школи». Так написали про Боги дев’ятирічні діти.

Якщо попросити написати про Бога дорослих, то їх висловлювання будуть витонченішими, ніж дитячі, але правда в тому, що у своїх думках ми звикли применшувати Бога. Є одне старовинне прислів’я: «Якщо Бог створив людину за Своїм образом, то людина відплатила Йому тим самим».

Навіть Бог помітив таку тенденцію. У Псалмі 50:21 Він каже: «Оце ти робив, Я ж мовчав, і ти думав, що Я такий самий, як ти. Тому буду картати тебе, і виложу все перед очі твої!»

Добре, коли ми досліджуємо Писання і виявляємо, що Бог зовсім не такий, як ми – навіть близько не такий! Розділ 40 саме про те, він виявляє нам Вічний принцип.

Дух Юдин впав. Вони бачили як Північне царство, Ізраїль, потрапило в полон Ассирії, усвідомили, як ослабіла їх набожність, і врешті-решт почули застереження Ісаї про покарання за свій гріх. Розділ 40 починається так:

«Утішайте, втішайте народа Мого, – говорить ваш Бог!».

Бог не обіцяв скасувати покарання, на яке вони заслужили, але Він пообіцяв надію після покарання. А надія – це благословення – могло ґрунтуватися лише на тому, хто Він і що Він може зробити. Починаючи з вірша 12 Ісая демонструє докази, поза всякими сумнівами, про те, що Бог не такий, як ми і Він може потурбуватися про усі наші потреби.

Показавши безсилля ідолів, порівняно із силою Божою, у віршах 18-20 Ісая додає ще дещо до приголомшуючого портрета Бога у віршах 21-26. Прочитайте цей уривок.

Бог не такий, як ми – абсолютно не такий! І завдяки Своїй величі Він здатен зміцнювати нас, коли ми слабкі і втомлені.

Попередній запис

Книга пророка Ісаї. День четвертий

Видатна особливість (Розділи 40-53) Наша видатна особливість: Ісаї 53, «Голгофа Старого Заповіту». У розділах 40-66 посеред теми про спасіння Бог ... Читати далі