Дорога, Правда, Життя (Ів. 14:1-12)

Я – дорога, і правда, і життя!

На світі чимало доріг. Ідеться, щоправда, не про ті асфальтові, бетонні чи биті, а про ті, які можна назвати стилем життя. Таких доріг багато, а сучасність, погрожуючи спаленням на вогнищі тим, хто твердить інакше, втовкмачує нам, що кожна з цих доріг добра. А тимчасом є тільки Одна Дорога, яка веде до мети.

Сучасність розмиває також поняття правди: я маю свою правду, а ти маєш свою, і це чудово, що існує таке розмаїття. А тимчасом правда одна, і ми можемо або знати її, або блукати, але не можемо казати на чорне, що це зелене чи червоне.

Про те, що зробила сучасність із життям, шкода й говорити. З одного боку, представники сучасної цивілізації несамовито це життя утверджують, а з другого, відмовляють у праві на нього ненародженим, хворим і старим. З одного боку, гуманізм став майже релігією, а з другого, коли людина нищить себе, всі трублять про свободу й право на вільний вибір щодо свого життя.

Варто серед цієї метушні повернутися до підвалин, які дають шанс на будування й розвиток. Ісус каже: «Я – дорога, і правда, і життя!» (Ів. 14:6).

Пов’язавши своє життя з Ісусом, людина може знайти власний шлях у житті – до того ж не будь-який, а той, що веде до мети, котрою є повнота життя тут, на землі, і у вічності. Ісус – це правда, яка дає людині змогу дивитися, оцінювати й вирішувати. Врешті, Ісус – це життя, справжнє Життя. Життя без Нього – це існування.

Попередній запис

Змінювати дійсність (Ів. 14:1-6)

Нехай серце вам не тривожиться! Страх паралізує людину, не дає змоги переживати життя в усій його повноті, насолоджуватися його принадами. ... Читати далі

Наступний запис

Жива книга Євангелія (Ів. 14:6-14)

Хто бачив Мене, той бачив Отця. Ми хотіли б побачити Бога, але, на жаль, наші очі не придатні для цього. ... Читати далі