Як у це все повірити? (Ів. 6:35-40)

Хто до Мене приходить, не голодуватиме він.

Ким є Бог, згідно з нинішнім Євангелієм? Є кимось, хто втамовує голод і спрагу, кимось, хто не відкидає, а пригортає, не хоче нікого погубити, а бажає воскресити всіх останнього дня.

Таким є послання нинішнього уривка, і воно таке, як і послання цілої Біблії. То звідки ж у людей взявся образ Бога, Який на все скупиться, Який відкидає та губить людину?

Такий образ може зродитися з історії нашого життя, з наших зустрічей з поганими авторитетами. Якщо важливі люди, серед яких ми жили й зростали (батьки, учителі), були неприступними й суворими, то переносимо цей досвід на наші стосунки з Богом. Негативний образ Бога підсилюється також відсутністю релігійної освіти, а властиво, релігійної формації. Бо створення правильного, біблійного образу Бога полягає не в тому, щоб почути кілька істин про Бога, які збагатять наш інтелект, а в тому, щоб виробити й утвердити в собі глибоке і здорове ставлення до Бога.

Щасливий той, хто мав чи має таку релігійну формацію. Та що робити тому, хто цього щастя був позбавлений? Те, що можна зробити негайно, – це взяти до рук Біблію та живитися її правдою. Живитися довго й систематично – переконувати самого себе, що Бог втамовує голод і спрагу, що не відкидає, а пригортає, що не хоче нікого погубити, а бажає всіх воскресити останнього дня, що любить і любити ніколи не перестане.

Попередній запис

Як багато містить Бога (Ів. 6:30-35)

Хто до Мене приходить, не голодуватиме він. Бог завжди дає більше й інакше. Євреї із сьогоднішнього Євангелія вимагали знака. Хотіли ... Читати далі

Наступний запис

З’їсти шматок Хліба (Ів. 6:44-51)

Я – хліб життя. Світ без Бога мертвий. Цей світ може танцювати, працювати, пізнавати таємниці Місяця й атома, але без ... Читати далі