Правильна мотивація (Ів. 6:22-29)

Мене не тому ви шукаєте, що бачили чуда, а що їли з хлібів і наситились.

Сьогоднішнє Євангеліє порушує питання мотивації. Ісус дорікав тим, хто йшов за Ним, що роблять це не з огляду на Його особу, а через те, що хочуть задовольняти свої потреби.

У наш час буває так само. Дехто обирає Ісуса, керуючись низькими мотивами. Комусь подобається молитися – так добре тоді почувається. Хтось інший просив про оздоровлення своєї дитини, і вона одужала. Ще хтось любить слухати проповіді, а ще хтось – виливати свої жалі в сповідальниці.

Усе це, можливо, невинні речі, але не можна на них будувати своєї віри! Бо що станеться з вірою, якщо під час молитви нічого не відчуватимемо, якщо наша дитина помре, якщо проповіді священика будуть занудними, а в сповідальниці він сваритиме нас, кажучи, щоб ми розповідали не про гріхи сусідки, а про свої? Що в такому разі станеться з вірою? Те, що було збудовано на такому крихкому фундаменті, дуже легко перетвориться на руїни.

Тож будуймо віру на чомусь міцнішому. Ісус називає Себе скелею – лише Він сам є Тим, на кого варто опертися, на кому варто будувати.

Попередній запис

Дістатися берега (Ів. 6:16-21)

Зараз пристав до землі. Учні мали переплисти озеро. Були втомлені, була ніч, до того ж від сильного вітру здійнялися великі ... Читати далі

Наступний запис

Як багато містить Бога (Ів. 6:30-35)

Хто до Мене приходить, не голодуватиме він. Бог завжди дає більше й інакше. Євреї із сьогоднішнього Євангелія вимагали знака. Хотіли ... Читати далі