Закон все-таки має місце в житті врятованих вірних

Продовження, початок

Уся плутанина серед християн у цьому питанні полягає в тому, що багато хто не може зрозуміти, яке місце займає в їх житті Божий закон. І взагалі, чи повинен він якимсь чином відображатися в житті вірних?

Для цього питання ми можемо отримати відповідь, раніше розглянувши Боже обіцяння із Старого Заповіту, бо вірне висловлювання багатьох істинних проповідників Божого Слова, що кожен вірш Біблії ми повинні розглядати у світлі усього іншого Писання. Інакше ми можемо помилитися, неправдиво розуміючи Боже одкровення.

«Ось дні наступають, говорить Господь, і складу Я із домом Ізраїлевим і з Юдиним домом Новий Заповіт. Не такий заповіт, що його з їхніми батьками Я склав був у той день, коли міцно за руку їх узяв, щоб їх вивести з краю єгипетського. Та вони поламали Мого заповіта, і Я їх відкинув, говорить Господь! Бо це ось отой Заповіт, що його по цих днях складу з домом Ізраїля, каже Господь: Дам Закона Свого в середину їхню, і на їхньому серці його напишу, і Я стану їм Богом, вони ж Мені будуть народом!» (Єр. 31:31-33).

Отже, ми бачимо, що Божий закон має місце в житті вірних, бо саме він вписується в серця відроджених, щоб була можливість і здатність виконувати Божі заповіді і веління. Закон Божий – це стандарт і одкровення Божої святості, хоча він і не в змозі врятувати грішника. Але в той же самий час він здатен досліджувати, випробовувати і виявляти, наскільки ми, хто називає себе вірними, любимо і шануємо Бога.

«А що ми пізнали Його, пізнаємо це з того, коли заповіді Його додержуємо. Хто говорить: Пізнав я Його, але не додержує Його заповідів, той неправдомовець, і немає в нім правди! А хто додержує Його слово, у тому Божа любов справді вдосконалилась. Із того ми пізнаємо, що в Нім пробуваємо» (1Ів. 2:3-5).

З міркувань апостола Павла до римлян у третьому розділі ми також бачимо цікавий висновок того питання, про яке говоримо: «Тож чи не нищимо ми Закона вірою? Зовсім ні, але зміцнюємо Закона» (в. 31).

Зверніть увагу хід думки апостола: «Тож чи не нищимо ми Закона вірою?» Тобто, ставлячи це питання, Павло як би каже: давайте знищимо закон, навіщо він нам потрібен, якщо в нас є віра і якщо ми рятуємося вірою.

Подивіться, хіба не так міркують сьогодні деякі християни? І тут же Павло дає нам відповідь: «Зовсім ні, але зміцнюємо Закона». Цей вірш у сучасному перекладі Нового Заповіту міжнародним біблійним товариством перекладений так: «Але це зовсім не означає, що ми вірою усуваємо закон – навпаки, ми утверджуємо його». От якого цікавого висновку дійшов апостол Павло.

Це твердження Божого закону через віру і у Святому Дусі є ніщо інше, як виконання пророчих слів Старого Заповіту, які ми читаємо про нове серце, один шлях, новий стан духу і оновлену внутрішність врятованої людини.

«І дам Я їм серце одне та дорогу одну, щоб боялись Мене по всі дні на добро собі й синам їхнім по них. І складу з ними вічного заповіта, що не відвернуся від них, щоб їм не чинити Свого добра, і дам їм у серце Свій страх, щоб не відступали від Мене!» (Єр. 32:39-40).

Це обіцяння стало дієвим з пришестям Ісуса Христа, і цей вічний заповіт є Новий Заповіт, а цей один шлях є шлях віри – точно так, як і одне серце і страх Господній є дія Божої благодаті, яка змінила внутрішній стан людини, зробивши з неї нове творіння. Усе це – робота Божого Духа, без Якого це було б неможливим.

Важливо правильно розтлумачити і зрозуміти святий закон

Це виконання починає поступово проявлятися в нас з моменту нашого навернення до розіп’того і воскреслого Христа, Який є Начальник і Виконавець віри. Ці риси починають жити в нас через те, що через благодать, яка дарована нам від Бога, ми стаємо здатні до виконання Божих заповідей і велінь, описаних нам у Біблії, а сукупність заповідей, – це і є закон. Цей закон у Новому Заповіті називається законом любові до Бога і ближнього (Мт. 22:36-40), також він названий досконалим законом і законом свободи (Як. 1:25), у тому ж посланні цей закон названий царським законом (Як. 2:8), а в посланні Павла до галатійських вірних – законом Самого Ісуса Христа (Гал. 6:2).

У всіх цих місцях Писання криється істинне тлумачення закону Божого, відкриваючи нам його сенс, мету і призначення. Усе це дає можливість зрозуміти, що він із себе являє насправді і як Дух Святий визначає його завдання через вуста апостолів, фундаментом якого завжди була любов від щирого серця, доброго сумління і нелицемірної віри.

З цим пов’язане життя за Духом і повсякденне освячення в Христі, бо жертва Христова є для вірних підставою для виправдання, спокутування, примирення, спасіння і прощення гріхів.

Дух Святий, є для вірних основою для усиновлення, наставництва, народження згори, керівництва, водійства і освячення.

Закон же для вірних є способом життя.

Так, можливо, не усе так добре буде виходити в нас відразу, як цього хочеться і як має бути в житті християн, але саме в цьому моменті і полягатиме: «Божа благодать, що спасає всіх людей, і навчає нас, щоб ми, відцуравшись безбожности та світських пожадливостей, жили помірковано та праведно, і побожно в теперішнім віці» (Тит. 2:11-12).

Ким і чим визначається таке життя? Відповідь вкрай проста: ПИСАННЯМ! Мало того, саме в цьому напрямі формується учнівство, духовна зрілість, зростання в істині і пізнанні, утвердження вірного і плодоносіння. Саме в цих питаннях так важливо здобувати духовну небесну освіту, зростаючи в Христі.

Саме тут починає виявлятися різниця між законом у його старому, неосвяченому, тілесному розумінні (часто в неправильному тлумаченні), який заповідає і погрожує розплатою за невиконання заповідей, і благодаттю Нового Заповіту, яка навчає і спонукає серце до їх виконання, надаючи нам самим можливість зробити ці важливі кроки віри.

Попередній запис

Люди є духовно мертвими

Продовження, початок Іншими словами, цим людям навіть не потрібно помирати, бо вони вже на цій землі перебувають у духовній смерті і ... Читати далі

Наступний запис

Благодать Господня діє, використовуючи закон

Продовження, початок Нам важливо пізнати істину, що благодать, яка є даром, милістю і великим привілеєм вірних, що дозволяє нам мати свободу ... Читати далі