Вузький шлях віри

Слава Богу, дорогі читачі, за те, що сьогодні, по милості Божій, у всьому світі сповіщається Блага Звістка про те, що грішник може бути врятований, виправданий і помилуваний. І усе це на підставі того, що Ісус Христос, безгрішний Агнець Божий, поніс на Собі наші злочини і беззаконня, за яке ми самі б розплачувалися вічними стражданнями і муками в пеклі. Це і є євангельське одкровення – найважливіше, завжди найбільш актуальне і благе з усіх одкровень, що існували колись на землі.

Подія, яка сталася майже дві тисячі років тому на хресті, – найважливіша для людей з усіх подій історії людства. І навіть якщо не всі люди мають таку думку, все одно це істинно, бо в усьому цьому є дивний сенс і Божа любов. За нас страждав, помер і воскрес Ісус Христос, щоб ми могли бути помилувані і врятовані від вічних мук в огненному озері за свої ж справи і вчинки. Мук, які ніколи не закінчуються і не припиняються.

За справедливістю святого Закону злочинці мають бути покарані. До живого навернення до Бога цими злочинцями є ми з вами. Адже до свого навернення усі люди винні перед святими Божими принципами. Так діє будь-який справедливий закон і Божі заповіді. Але як чудово і радісно, що для грішної і злої людини, для світу, що гине, будь-якої особи, незалежно від того, ким вона є, існує надія. І не лише надія, але і вихід, перемога і спасіння, про що зараз піде мова.

Приблизно після трьох років з моменту мого навернення Господь поклав мені на серці цю тему, і я поспішаю поділитися цим словом з усіма тими, хто шукає пізнання істини і любить Господа. Мова піде про найбільш хвилюючу тему серед християн, а саме: про істинне біблійне і живе спасіння по вірі, яке приводить до вічного життя на небесах з Богом.

Знання не рятує, хоча має велике значення

Спершу давайте зрозуміємо: знання того факту, що зробив Ісус для людей, і того, що грішник може бути прощений, недостатньо для виправдання і прощення. Це чудове і необхідне знання, але його мало для спасіння душі, бо воно саме по собі ще нікого і ніколи не рятувало. Це рівносильне тому, коли голодна людина захоче їсти, знання того факту, що в магазині є багато смачних продуктів, її не нагодує і не наситить. Писання каже нам так: «О, всі спрагнені, йдіть до води, а ви, що не маєте срібла, ідіть, купіть живности, й їжте! І йдіть, без срібла купіть живности, і без платні вина й молока! Нащо будете важити срібло за те, що не хліб, і працю вашу за те, що не ситить? Послухайте пильно Мене, й споживайте добро, і нехай розкошує у наситі ваша душа! Нахиліть своє вухо, й до Мене прийдіть, послухайте, й житиме ваша душа! І з Я вами складу заповіта навіки на незмінні Давидові милості» (Іс. 55:1-3).

Отже, Бог говорить через пророка, щоб усі спрагнені, стомлені, поранені, жалюгідні, а також побиті гріхом прийшли до Нього як до джерела води живої. Про це говориться в багатьох місцях Священного Писання, особливо через вуста Самого Ісуса: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою!» (Мт. 11:28).

Бог закликає людину прийти до Нього

В уривку, який ми прочитали в пророка, вже в першому вірші видно, як Бог каже три рази: «Йдіть!..» У третьому вірші Він переконливо додає до усього цього: «До Мене прийдіть». Тобто точно так, як і згодом говорив посланий Месія, звертаючись з цими словами до людей.

З усього прочитаного нам має стати ясно, що Бог не лише хоче наділити нас знанням, але конкретно каже: «Йдіть!» і «До Мене прийдіть». Через Своє Слово Бог спонукає нас до практичних кроків шукання. Подивіться, друзі, як Бог піклується про нас, кажучи: «Послухайте пильно Мене…», «Нахиліть своє вухо…», «До Мене прийдіть…». Які будуть наслідки такого навернення і довіри? «…Житиме ваша душа! І з Я вами складу заповіта навіки на незмінні Давидові милості» (Іс. 55:3б).

У Новому Заповіті Бог продовжує говорити через вуста Свого улюбленого Сина: «…Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя» (Ів. 8:12). Бог як би каже нам: не залишайтеся байдужими, пробудіться, усвідомте глибину Божої милості і довготерпіння, проривайтеся крізь земну метушню матеріалізму, шукайте своє призначення.

Заклик Святого Бога до грішної людини упродовж усієї Біблії можна визначити трьома наступними етапами:

  1. «Йдіть!». Тобто почніть робити хоч якісь кроки для пізнання істини і Бога. Почніть зрушуватися з мертвої точки. Потурбуйтеся про свою грішну душу і подумайте про прийдешній Божий суд на увесь Всесвіт, у тому числі і на вас. Нехай вас наповнить трепет і благоговіння перед Богом. Роздумуйте про Божу любов до вас, яка придбала для вас вічне спасіння і сьогодні ще кличе до покаяння і прощення.
  2. «Прийдіть!». Тобто наверніться і підкоріться Тому, Хто за вас пролив Свою святу, дорогоцінну кров і сьогодні закликає до покаяння не лише безбожників, але також і захололих християн. Не залишайтеся запеклими! Прийдіть до джерела спасіння і життя і з любов’ю підкоріться Тому, Хто вас спокутував від влади пекла і смерті!
  3. «Слідуйте!». Тобто присвятіть Господові усе своє життя, йдучи за Ісусом, прийнявши Його вчення і спосіб життя. Віддайте Йому свої земні питання і присвятіть Йому внутрішні тайники серця. Усвідомте Його любов до вас і присвятіть себе на Його працю. Твердо встаньте на Його шлях і тримайтеся Його одкровень і слів.

Бог бажає спасти людину

З цього ми бачимо, як все-таки Бог бажає рятувати заблукалих і жорстокосердих людей, які живуть у цьому гріховному світі, що гине. Врятувати, омити, загладити гріхи і показати шлях звільнення, преображення, освячення і правди – от про що подумує Господь.

Але в Бога, при усій Його величезній любові, немає різних шляхів у небеса, як це може здатися деяким людям.

У нас, хто живе на землі, немає аварійного виходу з цього світу, або якогось іншого запасного шляху від гріха, смерті і пекла. Бог не бере хабара (навіть якщо вони не є матеріальними хабарами), і не робить щось по блату. Щоб в усьому цьому переконатися, розібратися і спробувати укоренитися в Божому одкровенні, нам потрібно буде крок за кроком поговорити про вузький шлях віри. Тобто побачити, що в небеса веде тільки одна стежка, а саме – стежка живої віри.

Щоб для усіх нас ця істина стала досить очевидною і зрозумілою, давайте почнемо наше дослідження із слів самого Ісуса Христа: «Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі, і нею багато-хто ходять. Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало таких, що знаходять її!» (Мт. 7:13-14).

Наступний запис

До спасіння є тільки один шлях – це вузький шлях віри

Продовження, початок От один з важливих закликів Нового Заповіту, в якому найголовніший сенс усього нашого життя під сонцем, поки в ... Читати далі