До спасіння є тільки один шлях – це вузький шлях віри

Продовження, початок

От один з важливих закликів Нового Заповіту, в якому найголовніший сенс усього нашого життя під сонцем, поки в наших ніздрях є дихання і в грудях б’ється серце. Він полягає в тому, щоб ми могли відшукати цей вузький шлях, що веде в життя. Наше спасіння залежатиме не від того, скільки ми знаємо або не знаємо, скільки постимо і робимо добрі справи або скільки років вірні. Навіть не від того, скільки часу на день ми молимося, а від того, по-перше, на якому шляху стоїмо і яким шляхом йдемо, а по-друге, – від усього, про що написано вище.

Отже, зверніть увагу на процитовані нами слова Ісуса, що у всьому світі існує тільки два шляхи, якими йде кожна людина, що живе, незалежно від того, знає вона це чи ні. Це або широкий, або вузький шлях. І як би люди не придумували собі щось про спасіння, як би не уявляли, яким чином це відбувається, Ісус сказав однозначно, що є тільки два шляхи. Один закінчується життям вічним, а другий – вічною погибеллю. Третього шляху не існує.

Ми, як віруючі люди (і хочеться вірити, як серйозні вірні, що роздумують, шукають, присвячені Богові), завжди повинні знати і розуміти, що усі теорії і твердження, не засновані на Слові Божому, є помилковими припущеннями людських роздумів і філософій. Давид дуже серйозно підходив до цих питань, кажучи: «Сумнівне ненавиджу я, а Закона Твого покохав» (Пс. 119:113).

Світ своєю мудрістю ще ніколи не був у змозі пізнати Бога, тоді як через безумство проповіді про те, що зробив Ісус Христос на хресті, завжди рятувалися вірні, і тільки вірні, оскільки без віри Богові догодити ніяк неможливо. Бог саме по вірі ставить людині праведність і через віру рятує її душу.

У нас (кому Бог відкрився в особі Ісуса Христа), це питання має викликати величезний інтерес – саме питання нашого спасіння, а також питання, на якому шляху ми стоїмо і як взагалі розрізняти, що таке вузький шлях, а що – широкий. Адже, буває, людина говорить про вузький шлях і читає про нього в Слові Божому, а сама стоїть на широкому шляху і навіть не бачить цього або не надає цьому особливе значення. Але, вникаючи в слова Ісуса, ми бачимо, що Він сказав про це досить відкрито і дуже серйозно. Тому кожен вірний, який народився від води і Духа, повинен для себе утямити, що цей шлях є шляхом віри, і тільки віри, зумовлений Премудрим і Святим Богом. Намацавши у своєму дусі цей вузький шлях (чуючи Божий голос і знаючи Боже Слово), ми покликані йти ним, керуючись Біблією, по якій ми вчимося, та і не тільки вчимося, але і зростаємо в цій вірі, боремося за неї, як про це каже апостол Юда: «Улюблені, всяке дбання чинивши писати до вас про наше спільне спасіння, я признав за потрібне писати до вас, благаючи боротись за віру, раз дану святим» (3-й вірш).

Тут яскраво простежується міцний зв’язок між спасінням і вірою.

Отже, попри те, що тема про два абсолютно різні шляхи багатьом має бути добре відома, перед її розглядом задамося питаннями, від яких і почнемо наші дослідження. Ці питання допоможуть нам ближче підібратися до важливих висновків і зрозуміти, осмислити і вхопити цю важливу істину.

Широкий шлях – дуже широкий і просторовий

Почнемо з такого питання: Яким чином нам сьогодні можна розпізнати широкий шлях, і хто ці люди, які йдуть ним, або, кажучи іншими словами, кого мав на увазі Ісус Христос у словах, прочитаних нами з Євангелія? Відразу мимоволі хочеться сказати, що це, звичайно ж, говориться про вбивць і насильників, наркоманів і алкоголіків, перелюбників і терористів, чаклунів і чарівників – тобто про тих людей, які усім своїм життям доводять, що вони – безбожники, які не мають живої і дієвої віри, яка веде їх до покаяння.

Так, дійсно, люди, які цим займаються, звичайно ж, йдуть широким шляхом, і відплата за гріх – смерть і погибель, як каже нам святе Слово Живого Бога. Але, окрім цього, ми будемо сліпі, якщо не зрозуміємо, що широкий шлях виявляється набагато ширшим і просторовим, ніж ми собі його можемо уявити. У цих питаннях ми не повинні залишатися наївними людьми, які на усе дивляться через рожеві окуляри.

Є серйозні питання, на які ми повинні знайти точні відповіді, «щоб тобі завідомити правду, правдиві слова, щоб ти істину міг відповісти тому, хто тебе запитає» (Пр. 22:21).

До свого покаяння люди йдуть широким шляхом до погибелі

Давайте почнемо потихеньку досліджувати це дуже важливе питання і просити, щоб Дух Святий просвітив нас у цій істині, про яку ми зараз міркуємо, роблячи детальний аналіз насущної теми.

Отже, широкий шлях схожий на бігові доріжки на стадіоні, якими біжать бігуни від старту до фінішу. Це – гріховна гонка усіх людей, які живуть, марафон, який обіцяє людині щастя без пізнання живого Бога. Це – безумна метушня, яка закінчується пеклом, світове змагання під диявольським проводом. Це – життя білки в колесі, в якої немає майбутнього. Щойно людина народжується на цей світ, вона починає свій забіг широким шляхом, що веде її в погибель, поки не почує і не відгукнеться на заклик Ісусів: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм» (Мт. 11:28-29). Тобто доки не зустрінеться особисто з Ісусом Христом і не повірить Йому і Його Слову.

Бігові доріжки широкого шляху

Приклад з біговими доріжками ми наводимо для того, щоб краще зрозуміти суть речей у цьому заплутаному світі і знайти для себе вихід з усіх погибельних доріг. Цими доріжками усі люди кудись біжать. І не лише біжать, але і змагаються один з одним, набираючи собі вигадані бали, очки і медалі. У кожного – своя доріжка, якою вони біжать, ігноруючи Бога.

Пророк Ісая про це каже так: «Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу» (Іс. 53:6а).

Одні з ненаситністю біжать за владою, другі з жадністю – за грошима, ще хтось – за гріховними розвагами або пляшкою спиртного, голкою з героїном та іншими видами наркотиків. Є ті, які у своїй похоті і розпусті біжать за протилежною статтю (і не лише протилежною). А є бігуни за окультними науками і демонічними вченнями, свідомо поклоняючись і служачи дияволові. Хтось живе в ненависті, обмані, образі, заздрості, лицемірстві і злості, вважаючи це нормальним станом серця. Ще хтось насолоджується розкраданням і злодійством або живе в хитрості. Одні біжать за азартними іграми, все більше і більше залізаючи в борги, а другі є інтелігентними і освіченими грішниками. Хтось кидає свою відповідальність і занурюється в гріховний хаос, а хтось на ґрунті своєї відповідальності і успіху у власних очах злітає до небес, у своїй гордості надимаючись над іншими людьми. Одні живуть в егоїзмі і самовихвалянні, навіть якщо вони – лауреати Нобелівської премії, а другі – на вулиці, продовжуючи озлоблюватися на людей і на Бога.

Є, звичайно, і такі люди, які не коять якихось страшних гріхів або чинять беззаконня, але вони і не хочуть знати Бога. Серед цього світу є і такі серця, які вже заплуталися, куди і в яку сторону бігти, і після своїх розчарувань впадають у депресію, або в якісь важкі заплутані переконання, не розуміючи, що навколо відбувається і куди усе котиться.

На підставі Слова Божого ми також можемо побачити одну з доріжок широкого шляху, якою безглуздо біжать усі ті, хто дотримується різних форм ідолопоклонства, релігій і культів, яких сьогодні у світі більше, ніж на березі морському піску і зірок у величезному космосі. Через свої помилкові переконання, згубні забобони і мертву віру, яка не має нічого спільного з біблійною живою вірою, вони позбавлені Божого життя і дорогоцінного спасіння. Один відкрито богозневажає або каже, що він – атеїст і безбожник, а другий гадає, що він просто хороша людина і цього достатньо. Саме тому Біблія називає усі вище перелічені прояви «думками тілесними», а думки тілесні «то смерть і ворожнеча на Бога».

Попередній запис

Вузький шлях віри

Слава Богу, дорогі читачі, за те, що сьогодні, по милості Божій, у всьому світі сповіщається Блага Звістка про те, що ... Читати далі

Наступний запис

Люди є духовно мертвими

Продовження, початок Іншими словами, цим людям навіть не потрібно помирати, бо вони вже на цій землі перебувають у духовній смерті і ... Читати далі