Люди є духовно мертвими

Продовження, початок

Іншими словами, цим людям навіть не потрібно помирати, бо вони вже на цій землі перебувають у духовній смерті і поневоленні гріха. Коли вони розлучатимуться зі своїм тілом, це просто буде перехід з тимчасової земної і фізичної смерті в смерть вічну.

«І я бачив престола великого білого, і Того, Хто на ньому сидів, що від лиця Його втекла земля й небо, і місця для них не знайшлося. І бачив я мертвих малих і великих, що стояли перед Богом. І розгорнулися книги, і розгорнулась інша книга, то книга життя. І суджено мертвих, як написано в книгах, за вчинками їхніми. І дало море мертвих, що в ньому, і смерть і ад дали мертвих, що в них, і суджено їх згідно з їхніми вчинками. Смерть же та ад були вкинені в озеро огняне. Це друга смерть, озеро огняне. А хто не знайшовся написаний в книзі життя, той укинений буде в озеро огняне…» (Об. 20:11-15).

Людина духовно мертва, і це проблема усіх людей, які потребують прощення гріхів, відродження, примирення з Богом і наверненні до Нього.

Слово Боже витвережує людей від легковажності

Це не якісь страшилки, а одкровення Божого Слова. І усе тому, що життя без Ісуса – це завжди смерть, пітьма і вічне пекло. Це вічна мука і нескінченні бузувірські страждання як наслідки духовної сліпоти. Людство засуджене до смерті. Люди приречені на погибель. Безпечність у питаннях вічності губить людей. Таким чином, гріх, тілесність, мертвість духу, диявол, система цього світу і смерть зв’язують людство, тримаючи усіх у рабстві, поневоленні, духовній пітьмі і обмані. Деякі люди живуть у так званій безпеці, не розуміючи і не бачачи, куди просуваються. Вони ігнорують реальну дійсність і об’єктивну істину Божого Слова. О, якби ці нещасні люди, які сьогодні знищуються своєю власною невірою і легковажністю, навернулися до Ісуса Христа. Можливо, вони і не відчувають, що потребують Бога, але цей блеф дуже скоро закінчиться, і люди зрозуміють, як глибоко помилялися. Духовне сп’яніння і хибний погляд на життя не дають їм протверезитися. У зв’язку з цими роздумами саме собою напрошується питання, яке виникло і в апостолів: «Як учні ж Його це зачули, здивувалися дуже й сказали: Хто ж тоді може спастися? А Ісус позирнув і сказав їм: Неможливе це людям, та можливе все Богові» (Мт. 19:25-26).

Широкий шлях виявляється ще ширшим і небезпечнішим

Отже, давайте продовжимо розглядати широкий шлях, розуміючи, що на ньому є безліч різних доріжок, які, як сказав Христос, приводять людину в погибель. Те, про що ми говорили раніше, недостатньо, щоб зрозуміти, що широкий шлях виявляється ще ширшим, ніж це здається. Інакше слова Ісуса про те, що багато хто йде їм, не мали б жодної сили.

Зрозумійте, друзі, що тема дуже серйозна. Мені дуже хочеться, щоб ми Господні слова зафіксували у своїх серцях – адже вузький шлях дуже вузький і тернистий, а широкий – дуже широкий і просторовий, і багато хто йде ним. Як важливо, щоб слова Біблії пробудили тих, хто читає її.

Щоб дати цим думкам правильну оцінку і в усьому розібратися, прочитаємо ще одне місце зі Священного Писання: «Котрі бо згрішили без Закону, без Закону й загинуть, а котрі згрішили в Законі, приймуть суд за Законом» (Рим. 2:12).

Отже, увесь широкий шлях, про який нам говорить Біблія, можна розділити на дві категорії людей:

Перша: «Котрі бо згрішили без Закону». Тобто йдеться про тих людей, які живуть без Бога і яких зазвичай прийнято називати безбожниками. Люди, які не мають віри і проводять своє життя, як їм хочеться, визначаючи усі речі у своєму житті і житті людей, що оточують їх, самі, як вважають за правильне. Можливо, вони і вважають себе вірними, але в цьому глибоко помиляються. Вони самі для себе є богами, які самі ж себе заколисують, не маючи пробудженої совісті і народження від Бога. Такі люди живуть в явному бунті і беззаконні. Ми говорили вже про такі душі раніше і вони, як каже нам цей вірш, «без Закону й загинуть».

Друга категорія людей: «котрі згрішили в Законі». Їх результат або підсумок життя такий: «Приймуть суд за Законом».

Загинуть не лише ті, хто коїть беззаконня, але під Боже засудження потрапляють і ті, які у своїй самоправедності сподіваються на себе і спираються на закон.

Ми підійшли до другої категорії людей, які живуть і сподіваються набути вічність і прихильність Бога за допомогою виконання закону, тоді як апостол Павло, будучи сам колишнім ревнителем закону, сказав до галатійських християн: «Ми юдеї природою, а не грішники з поган… А коли ми дізнались, що людина не може бути виправдана ділами Закону, але тільки вірою в Христа Ісуса, то ми ввірували в Христа Ісуса, щоб нам виправдатися вірою в Христа, а не ділами Закону. Бо жадна людина ділами Закону не буде виправдана!» (Гал. 2:15-16). У наступному розділі, він продовжує: «А що перед Богом Законом ніхто не виправдується, то це ясно, бо праведний житиме вірою» (Гал. 3:11).

Давайте поміркуємо над тим, що апостол Павло намагався донести вірним цими попередженнями. Спершу задамося питанням, що означає виправдовуватися законом? Чи, що під цим мається на увазі? Це спроба заробити або заслужити спасіння власними справами, власними заслугами, своєю праведністю, своїми досягненнями (особливо релігійними), при цьому не покладаючись на Бога. У цьому і є небезпека мертвої релігії, яка є не що інше, як людський винахід, бо закон ніколи не призначався для досягнення спасіння. Це неправильний погляд на закон Божий. Такий стан властивий людям, які не мають Божої присутності, а тільки вдають із себе благочестивих. І усе це відбувається через відсутність пізнання згори.

З цього абсолютно зрозуміло і ясно, що одними людськими зусиллями ми зможемо отримати хіба що Ізмаїла (як це було з Авраамом), а нам потрібен Ісак, тобто син обіцяння через Божу благодать: «Ви, що Законом виправдуєтесь, полишилися без Христа, відпали від благодаті! Бо ми в дусі з віри чекаємо надії праведности» (Гал. 5:4-5).

Попередній запис

До спасіння є тільки один шлях – це вузький шлях віри

Продовження, початок От один з важливих закликів Нового Заповіту, в якому найголовніший сенс усього нашого життя під сонцем, поки в ... Читати далі

Наступний запис

Закон все-таки має місце в житті врятованих вірних

Продовження, початок Уся плутанина серед християн у цьому питанні полягає в тому, що багато хто не може зрозуміти, яке місце займає ... Читати далі