Циган, румун і єврей (Лк. 10:25-37)

Проходив же там якийсь самарянин, та й натрапив на нього, і, побачивши, змилосердився.

Господь Бог любить парадокси, несподіванки та неочікувані повороти подій. Можна сказати, що Він дуже добрий режисер. Можна також сказати, що Його «фільми» деколи можуть шокувати чи навіть відштовхувати.

Бо що ж як не шок чи відразу могли викликати «такі слова» про священників і левітів? Це так, як сьогодні сказати, що єпископ минув, священик теж пройшов мимо (поспішали, щоб підготувати проповіді про милосердя), а допомогли тому, хто лежав, троє: циган, румун і єврей.

Деколи потрібна шокова терапія, щоб збурити наше мислення, щоб вибити нас із колії бездумности, щоб ми теж підвелися з крісла й почали чинити так само, як милосердний самарянин, циган, єврей, комуніст, масон, партійний діяч… а далі можете додати всіх, кого не любимо, але хто, можливо, набагато переріс нас і може стати для нас Божим світлом.

Попередній запис

Хімія (Лк. 10:21-24)

Прославляю Тебе, Отче, Господи неба й землі, що втаїв Ти оце від премудрих і розумних, та його немовлятам відкрив. Там, ... Читати далі

Наступний запис

Нічогонероблення (Лк. 10:38-42)

Марія… сіла в ногах у Ісуса, та й слухала слова Його. Бували в історії такі моменти, коли державна влада видавала ... Читати далі