Смертельна насолода

«І сказала жінка змію: плоди з дерев ми можемо їсти, тільки плодів з дерева, яке посеред раю, сказав Бог, не їжте їх і не доторкайтеся до них, щоб вам не померти. І сказав змій жінці: ні, не вмрете, але знає Бог, що того дня, коли ви з’їсте їх, розкриються очі ваші, і ви будете, як боги, що знають добро і зло» (Бут. 3:2-5). З тих часів методи лукавого суттєво не змінилися: він пропонує людям замість послуху Богові тимчасові насолоди, які суперечать Божій волі, явно шкодять людині і розривають її зв’язок з Богом. Що і змінилося, так це «асортимент» спокус значно збільшився з часів людського гріхопадіння. І однією з характерних спокус нашого часу стали наркотики.

Проте і тут лукавий має різні підходи: одним людям він пропонує за допомогою наркотиків позбутися нудьги, «додати барв до життя»; комусь втекти від суворої реальності чи виділитися з натовпу; комусь непогано підзаробити, а комусь перейти на інший «рівень буття». Одним словом, шляхів до наркозалежності багато, от лише виходів два: чи смерть чи тривале, болюче видужування без анінайменшої гарантії на стовідсоткове зцілення. Адже, як відомо, колишніх наркоманів не існує, навіть якщо людина позбулася з Божою допомогою наркотичної залежності, вона до останніх років життя перебуватимете в зоні ризику. І для таких людей має слугувати дороговказом і попередженням у житті наступний біблійний вірш: «Тому, хто думає, що він стоїть, нехай бережеться, щоб не впасти…» (1Кор. 10:12).

Але це стосується лише тих, хто спромігся подолати цю страшну недугу, більшість же людей не здатні справитися з нею, і так чи інакше поповняють список її жертв, тим самим втілюючи власним прикладом істинність біблійних слів: «Бо відплата за гріх – смерть…» (Рим. 6:23). І щоб там люди не казали і не переконували, що це лише спосіб розслабитися, втекти від реальності, бути «як всі», або ж просто підзаробити, так би мовити «зрубити трохи грошенят», все це шлях у нікуди. Точніше, до пекла. При чому пекло для більшості з наркозалежних починається ще в цьому житті.

І немає насправді великої різниці які саме наркотики людина вживає, «легкі» чи «важкі», різниця між ними полягає не в небезпеці, яку вони несуть, а в часі, який потрібен для цих наркотиків, щоб остаточно поневолити людину та її знищити. Адже за тими всіма наркотиками стоїть лукавий, у якого є лише одна мета: погубити максимальну кількість людей. А яким саме способом – не суть важливо, головне для нього – результат. А наївні простаки далі вважають, що в них «усе під контролем», хоча насправді це вони «під контролем і спостереженням» сил, з якими не можна мати будь-якої справи.

Але не треба переоцінювати сил «духів злоби піднебесних» (Еф. 6:12), недооцінювати, втім, теж не варто. Ці духи діють лише в рамках, в яких їм дозволив діяти Бог. І то лише в тому випадку, коли людина сама починає шукати «пригоди» на власну голову: «У спокусі ніхто не кажи: “Бог мене спокушає”; бо Бог не спокушається злом і Сам не спокушає нікого, але кожен спокушається, захоплюючись і зваблюючись власною похіттю; похіть же, зачавши, породжує гріх, а вчинений гріх породжує смерть» (Як. 1:13-15). І знову згадка про смерть, і знову грізне попередження, але багато людей у черговий раз проігнорує цей біблійний заклик, дехто ж з них покепкує з вірних, які ставляться куди серйозніше до таких попереджень.

Але основна тема Біблії зовсім не смерть, а життя в Богові і з Богом. Чого тільки варті наступні слова: «Бо відплата за гріх – смерть, а дар Божий – життя вічне у Христі Ісусі, Господі нашому» (Рим. 6:23). Виявляється, Біблія пропонує цілком реальну альтернативу смерті, вона пропонує життя! Але що поробиш, якщо безліч людей замість вічного життя з Богом віддають перевагу сумнівним гріховним насолодам, які потім перетворюються на суцільну муку: як у цьому житті, так і у вічності…

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docСмертельна насолода


Ваш коментар:

Попередній запис

Чому Християни не повинні користуватися наркотиками?

Давайте ж підсумуємо причини, через які християни не вживають і в жодному випадку не повинні вживати наркотичні речовини: Християнин – ... Читати далі

Наступний запис

Марихуана в Біблії?

Я знав його дитиною: пустотливий, балакучий, непосида. Я знав його підлітком: сперечальник, спортсмен, красунчик. Зараз йому за двадцять: залежний від ... Читати далі