Чи свиня може літати? (Мр. 6:7-13)

Проповідували, щоб каялися.

Чи свиня може літати? Безперечно, ні. То не її природа й стихія. Хтось колись влучно й кумедно сказав: «Не навчиш свиню літати, навіть якщо зробиш для неї найдовшу у світі злітну смугу».

Гаразд, чудово, тільки чи це має щось спільного зі сьогоднішнім Євангелієм? Має, до того ж, дуже багато. Текст каже, що апостоли вийшли і «проповідували, щоб каялися» (Мр. 6:12). То була їхня ціль. Такою є також найперша ціль Ісуса. Перші слова Ісуса, записані у Євангелії від Марка, такі: «Збулися часи, і Боже Царство наблизилось. Покайтеся, і віруйте в Євангелію!» (Мр. 1:15).

Усвідомлення цього наказу, що маємо покаятися й вірити, за наших часів уже, мабуть, втратилося. Якби ми вийшли на вулицю й запитали в людей, чого хоче від них Ісус або що проповідує Церква, то які відповіді почули б? Маємо бути добрими, допомагати іншим, прощати, любити, здійснювати добрі вчинки. Відповіді, в яких ішлося б про віру та покаяння, були б рідкістю. І навіть якщо б слово «покаяння» звучало, то стосувалося б воно хіба що морального виправлення.

Та це не так чи радше не та послідовність. Звісно, Ісус хоче, щоб цей світ і ми, які в цьому світі живемо, жили трохи ліпше, щоби було більше добра. Проте до цієї мети веде дорога віри – маємо цілковито довіритися Богові, віддати Йому своє життя. Покаяння, навернення є внутрішнім преображениям, в якому народжується Нова Людина. І лише ця Нова Людина здатна жити згідно з ідеалом Євангелія, такою мірою, як описано в заповідях блаженствах.

Свиня не навчиться літати, і їй не допоможе навіть найдовша стартова смуга. Для того, щоб літати, потрібні крила, потрібне чудо Преображення.

Попередній запис

Когнітивний дисонанс (Мр. 6:1-6)

Хіба ж Він не тесля? Ті, хто хоч трохи ознайомлені зі суспільною психологією, знають щось про явище когнітивного дисонансу. Його ... Читати далі

Наступний запис

Хребет (Мр. 6:14-29)

Іван казав Іродові: Не годиться тобі мати за дружину жінку брата свого! Одна вчителька опинилася у важкій ситуації. То був ... Читати далі