Що таке гріх проти Святого Духа? (Мр. 3:22-30)

Але, хто богозневажить Духа Святого

Гріх від гріха відрізняється. От відомо, наприклад, що існує поділ на смертні й повсякденні гріхи. Сьогоднішнє Євангеліє виділяє гріх проти Святого Духа. Нас може охопити глибока тривога, коли почуємо: «Простяться людським синам усі прогріхи та богозневаги, хоч би як вони богозневажали. Але, хто богозневажить Духа Святого, повіки йому не відпуститься, але гріху вічному він підпадає» (Мр. 3:28-29).

У чому полягає цей гріх, наслідки якого такі трагічні й невідворотні? Передусім варто, мабуть, спростувати хибну концепцію цього гріха, обтяжену людськими уявленнями та досвідом. Чимало людей вважає, що Божа терпеливість подібна до людської. Це означає, що є люди, які прощають, чинять це багато разів, щоразу наново, але може настати такий момент, коли буде перетягнуто струну, перегнуто палицю. І тоді буває так, що людина вже не може пробачити. Хтось просить її простити, а вона твердо й послідовно каже «ні». А отже, бачимо, що проблема непрощення є в тому, кого просять пробачити.

Багато хто цей людський досвід переносить на Бога, вважаючи, що в стосунках із Богом теж можна перетягнути струну, і Бог цього не витримає та образиться вже невідворотно.

Та це не так. Суть гріха проти Святого Духа криється в іншому – не в Богові, а в людині. Бог завжди пробачить людині, щоразу, коли вона щиро звернеться до Нього з проханням про прощення. Проблема полягає в людині, яка в певних ситуаціях може так заплутатися й загордитися, що ніколи не попросить про прощення.

Проблема гріха проти Святого Духа – це проблема закам’янілого людського серця, яке ніколи навіть не подумає про Боже милосердя.

А отже, бачимо, яке важливе значення має наше серце – широке воно чи тісне? Воно м’яке і ніжне чи з кожним роком усе більше закам’яніле? Чи воно чутливе до Бога, чи глухе й сліпе?

Попередній запис

Чому маю йти за Ісусом? (Мр. 3:7-12)

Натовп великий, прочувши, як багато чинив Він, зібрався до Нього. Зростання популярности Ісуса не подобається єврейським провідникам, але аж ніяк ... Читати далі

Наступний запис

І нам може перепасти (Мр. 3:31-35)

Хто Моя мати й брати? Перепало найближчій родині Ісуса. Прийшли до Нього, бо повірили в те, що говорили про Нього ... Читати далі