Твоя зрада (Мт. 26:14-25)

Що хочете дати мені?

«Що хочете дати мені, і я вам Його видам? І вони йому виплатили тридцять срібняків» (Мт. 26:15). Ось так задумана Юдою зрада почала набувати форми вчинку. І цей учинок стане моделлю будь-якої зради, а ім’я Юди – символом усякої ницости.

Якось я примандрував до однієї святині, де серед інших «пам’яток» був грот зради. Облаштований він був дуже просто – на його стінах висіли таблички: подружня зрада, зречення Петра, зрада друга та інші зради. Була там, звісно, і зрада Юди. Та найбільше приголомшила табличка з написом «Твоя зрада» і клячник перед нею, що запрошував до роздумів.

Можливо, колись ти завітаєш до того гроту, а може, ніколи до нього не потрапиш. Та хай там як, подумай про свою зраду і свої срібняки. Пам’ятай, що Юда – це лише найвідоміша постать серед багатьох подібних до нього людей. Не звинувачуй надто легко, бо, можливо, звинувачуєш самого себе.

Попередній запис

Передбачай кінець (Мт. 25:31-46)

І Він відділить одного від одного їх, як відділяє вівчар овець від козлів. Quid quid agis, prudenter agas et respice ... Читати далі

Наступний запис

Тиша, яка промовляє (Мт. 27:14-53)

І ось завіса у храмі роздерлась надвоє від верху аж додолу, і земля потряслася, і зачали розпадатися скелі. Я відправив ... Читати далі