Передбачай кінець (Мт. 25:31-46)

І Він відділить одного від одного їх, як відділяє вівчар овець від козлів.

Quid quid agis, prudenter agas et respice finem, – любили повторювати давні римляни. Сьогодні латину знають слабо, але, зважаючи на те, що прислів’я не втратило своєї актуальности, його все одно варто знати й повторювати в перекладі: «Що б ти не робив, роби розумно й передбачай кінець».

У наш час люди забувають про найосновніші істини. Готуючись до Першої сповіді й урочистого святого Причастя, діти дуже гарно виголошують напам’ять, що на кожну людину чекає смерть, суд, а потім пекло або небо. Коли ж стаємо дорослими, то починаємо жити так, немовби щосили намагаємося цю правду заперечити.

Заперечення істини не знищує її. Від того, що міцно заплющимо очі, Страшний суд і пекло не перестануть існувати. Есхатологічна перспектива кожної людини споконвіку залишається незмінною: смерть, суд, а потім одні – ліворуч, а інші – праворуч. Ти або вівця, або козел. Опис Страшного суду – це художній образ, сповнений символів, але за ним криється правда – правда, яку легко відкрити, але важко прийняти. Кожен із нас прозвітує про своє життя. Кожен із нас пожне те, що посіяв. Кожен із нас так виспиться, як собі постелив. Стільки кожен із нас буде вартий, скільки буде в ньому любови.

Ми відмовилися в нашому житті від причинно-наслідкового мислення. Нам здається, що можемо бути підлими й нам це минеться безкарно, що можемо бути несправедливими і ніхто за покривджених не заступиться. Здається, що можемо бути негідниками й ніхто цього не пам’ятатиме.

Та це не так. Можемо уникнути людського суду. Тут, на землі, для деяких справ спливає термін давности. Проте існує Бог, Який є незмінним і захищає пригноблених. Якщо тобі здається, що можна встромити руку у вогонь і далі втішатися добрим самопочуттям, то ти глибоко помиляєшся. До чого ти не докладав би рук, роби це розумно й передбачай кінець.

Попередній запис

З ким випити горілки? (Мт. 25:31-46)

Що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили. Так воно вже є, що одним ... Читати далі

Наступний запис

Твоя зрада (Мт. 26:14-25)

Що хочете дати мені? «Що хочете дати мені, і я вам Його видам? І вони йому виплатили тридцять срібняків» (Мт. ... Читати далі