ВУЗЬКІ ВОРОТА

Християнин швидко крокував, не звертаючи уваги на зустрічних. Лише дійшовши до того місця, де він звернув з дороги за порадою Світського Мудреця, пілігрим, нарешті, відчув себе в безпеці.

Ступивши знову на правильний шлях, Християнин досить швидко дістався до Вузьких воріт.

Побачивши вибитий над воротами напис: “Стукайте, і відчинять вам” (Мф. 7:7), він дуже зрадів.

Із завмираючим серцем постукав він кілька разів, повторюючи при цьому про себе:

– Чи зможу я увійти? Той, хто зараз відкриє ворота, чи прийме мене, грішника, який кається? Якщо так, тоді я не перестану співати хвалу Всевишньому повіки віків! Нарешті на його стук вийшов поважний старець на ім’я Доброзичливець. Він зустрів Християнина дуже привітно:

– Хто ти? Звідки? Куди прямуєш?

– Я бідний, обтяжений грішник, – відповів подорожній. – Прийшов я з міста Погибель. Прямую на гору Сіон, у Небесне Царство, щоб спастися від майбутнього гніву. Але оскільки дорога, що веде на цю гору, проходить через ці Вузькі ворота, то я дуже прошу тебе дати мені можливість пройти через них.

– Дуже радий допомогти тобі.

З цими словами воротар відчинив двері.

Коли Християнин переступав поріг, то відчув, ніби воротар підштовхнув його в спину. Потім Доброзичливець пояснив йому, що недалеко від воріт стоїть високий і міцний замок, який належить Вельзевулу. Звідти він і його наближені пускають вогненні стріли в тих, хто бариться біля дверей, намагаючись вразити їх перш, ніж ті переступлять поріг.

Кров відлинула від обличчя Християнина, а в серці була невимовна радість, адже він залишився живим.

Доброзичливець поцікавився, хто його сюди направив.

– Я прийшов сюди за порадою Євангелиста, який завірив мене, що від вас я дізнаюся, як мені діяти далі.

– Двері відкриті перед тобою, і жодна людина не може зачинити їх.

– Я тепер тільки починаю пожинати плоди мого ризикованого задуму, – відповів Християнин.

– Невже ти прийшов абсолютно один?

Тоді Християнин щиросердо розповів Доброзичливцю про всі свої пригоди, не приховуючи ні своїх помилок, ні хибних думок, звинувачуючи в усьому самого себе і віддаючи славу милосердю Божому. Він також передав йому свою розмову з Впертим, Змовником і Світським Мудрецем і щиро шкодував, що довірився останньому, і хотів звернутися за допомогою до Законності. Закінчив він свою довгу розповідь словами:

– Я б, поза сумнівом, пропав, якби Євангелист не врятував мене від вірної загибелі. От я стою перед тобою такий, який я є. Увесь забруднений болотяною тванню, смертельно втомлений, обтяжений гріхами. Я заслужив швидше вічну смерть, ніж вічне життя. Але яка велика милість Божа, що, не дивлячись на все це, мені було дозволено увійти через ці ворота!

– Гора ця була причиною загибелі багатьох, – відповів Доброзичливець. – І, ймовірно, так буде і далі в майбутньому. Твоє щастя, що тобі вчасно зустрівся Євангелист. Ми ж нікому не перешкоджаємо входити сюди. Навпаки, приймаємо навіть самого останнього грішника. А тепер, добрий Християнине, йди за мною, і я покажу тобі шлях, яким слід далі йти. Чи бачиш ти цей вузький шлях? Він прокладений патріархами, пророками, Христом, Його апостолами і ідеально прямий, як туго натягнута струна. Саме цим шляхом тобі слід йти.

– І він не має ніяких поворотів і відгалужень, які могли б збити подорожнього з вірного напрямку?

– До цього шляху примикає безліч доріг, але вони широкі і звивисті, тоді як вірний шлях – вузький і прямий. За цими ознаками тобі легко буде відрізнити істинний шлях від хибного.

І от я ясно бачу уві сні, як Християнин просить Доброзичливця звільнити його від своєї вже обридлої ноші. Воротар порадив йому набратися ще трохи терпіння, оскільки час звільнення від цього тягаря вже близький. Недалеко те місце, де вантаж сам звалиться зі спини, без будь-яких фізичних зусиль.

Християнин поправив свою ношу і пустився в дорогу. На прощання Доброзичливець додав, що в кількох годинах пішої ходи живе один чоловік на ім’я Тлумач. До нього слід неодмінно зайти, бо там можна побачити дивні речі.

Попередній запис

СВІТСЬКИЙ МУДРЕЦЬ

Продовжуючи на самоті свій шлях, Християнин помітив вдалині людину, яка йшла йому назустріч. Незабаром вони зустрілися. Звали цього дуже "розумного" ... Читати далі

Наступний запис

БУДИНОК ТЛУМАЧА

Незабаром Християнин дістався до будинку Тлумача. У двері довелося постукати кілька разів, перш ніж його почули. - Хто там? - ... Читати далі