Receperunt mercedem suam (Мт. 6:1-6,16-18)

Вони мають уже нагороду свою.

Різними є мотиви, які впливають на наше буття християнами, тому й християнство набуває різних форм. Насамперед може бути християнин-фарисей. Дотримуючись цього типу християнства, людина виконує релігійні практики з огляду на інших – щоб вони не обговорювали мене, а казали: «Погляньте, яка це порядна людина». Така особа вже отримала свою нагороду.

Наступний тип християнина – це християнин-нарцис. Інші мене вже не надто цікавлять, тепер найважливішим є я. Ті інші не цікавлять мене вже хоча б тому, що я ліпший – такий добрий, такий працьовитий, такий незвичайний і такий побожний. Така людина підживлює лише своє марнославство, свою гординю – використовує християнство як пашу. Вона теж уже отримала свою нагороду.

І нарешті існують ті, для яких найважливішим є Ісус. Шукають Його, перебувають із Ним, слухають Його слова, моляться до Нього. Чинять це не з огляду на інших, не напоказ – їхнім улюбленим місцем є зачинена кімната, де можуть усамітнитися. Перебуваючи на самоті, вони, проте, не підживлюють своєї гордині, бо вважають себе найбільшими грішниками. Для них нагородою буде сам Бог.

Я чув історію про те, що на розкішному мерседесі якогось прелата з Римської курії хтось написав латинською мовою receperunt mercedem suam, тобто «мають уже нагороду свою», що є точною цитатою із сьогоднішнього Євангелія (Мт. 6:2,5). Не знаю, чи ця історія правдива, але зробімо її нашою точкою відліку. А другою точкою відліку нехай стануть слова, які Ісус промовив до злочинця на хресті: «Поправді кажу тобі: ти будеш зо Мною сьогодні в раю!» (Лк. 23:43). Поставмо собі просте запитання: яку з цих фраз кожен із нас хотів би почути?

Попередній запис

Молитва (Мт. 6:1-6,16-18)

А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися Отцеві своєму. Можна молитися тільки тому, що ... Читати далі

Наступний запис

Просити чи не просити? (Мт. 6:7-15)

Знає Отець ваш, чого потребуєте, ще раніше за ваше прохання!... Хліба нашого насущного дай нам сьогодні. Навіщо молитися, якщо Бог ... Читати далі