Знання як переконання

«Усі турботи ваші покладіть на Нього, бо Він піклується про вас» (1Пет. 5:7), – цей і подібні йому біблійні заклики про довіру Богові, до того ж безумовну довіру, часто викликають у людей зовнішніх, світських неприкрите роздратування. Це явний факт, який не потребує якихось там доказів. Варто лише послухати що невіруючі скептики кажуть про вірних.

Але в загальному, мало хто буде проти небесного заступництва і допомоги. От тільки небагато людей готові скористатися подібним заступництвом на Божих умовах, тобто беззастережно довіритися Богові, повірити Йому. Довіритися як у дрібницях, які начебто можемо самі розв’язати, так і в складних ситуаціях, в яких самотужки не зможемо дати ради.

Стосовно складних ситуацій погодиться більшість людей, а от стосовно дріб’язкових… Питається, навіщо Бога турбувати по усіляких дрібницях? – Так думає більшість людей, забуваючи про кілька важливих моментів. Передусім для Бога немає дрібниць, крім того, всілякі так звані «дрібниці» можуть перетворюватися в нерозв’язні проблеми, які годі вирішити. І, що напевно найголовніше, ніхто не скасовував біблійного принципу: «Вірний у малому і у великому вірний; а неправедний у малому, неправедний і у великому» (Лк. 16:10). Так що краще вчитися покладатися на Бога в «дрібницях», ніж забувати про Нього в скрутних становищах.

І це в жодній мірі не перебільшення, адже в стресовій ситуації людина діє не усвідомлено, а керуючись інстинктами та сталими звичками. А в усьому, навіть у найменших дрібницях, покладатися на Бога, не є інстинктом, а лише звичкою, яку ще слід виробити. Щойно написане багато кому може здатися блюзнірством, проте таким воно може здатися лише на першій погляд, і щоб уникнути різноманітних тлумачень спробуємо написане роз’яснити.

Загалом, стосунки з Богом базуються на вірі, тобто визнанні того факту, що Він насправді існує, і Йому ми, наша доля точно не байдужі (напр., див. Ів. 3:16). І виходячи з цих двох засадничих фактів: Бог насправді є і ми Йому не байдужі, ми сприймаємо своє життя і все, що в ньому відбувається, за наступним біблійним принципом: «До того знаємо, що тим, які люблять Бога, покликаним з Його волі, усе сприяє для добра» (Рим. 8:28). Саме так, і ніяк інакше, бо в іншому випадку, людина може лише вважати, що вірить Богові.

Зауважте, вірити – це довіряти, але не обов’язково знати: навіть багато біблійних героїв, титанів віри, не знали чому справи відбуваються саме так, але попри це вони не переставали довіряти Богові. Взяти, як для прикладу, пророка Іллю, який попри явні Божі чуда, скаржився Богові: «Поревнував я за Господа Бога Саваофа, бо сини Ізраїлеві залишили завіт Твій, зруйнували жертовники Твої і пророків Твоїх убили мечем; залишився я один, але і моєї душі шукають, щоб відняти її» (1Царів 19:14). Якось ці слова не викликають враження, що Ілля – це людина, яка перебуває в курсі усіх справ і чудово знає, що відбуватиметься далі. Зовсім навпаки, але попри весь свій скептицизм Ілля продовжує виконувати покладені на нього Богом функції.

Подібного Бог очікує від нас з вами: щоб ми залишалися вірними в «малому», яким би воно нам «малим» не здавалося і щоб ми не думали з цього приводу. Бо лише в такому випадку ми зможемо виробити в себе звичку в усьому покладатися на Господа і у випадку навіть найбільшої скрути, навіть коли, здавалося б, увесь світ піде проти нас, у нас не було ані найменшого сумніву де, а точніше, у Кого шукати допомоги: «Господь – Просвічення моє і Спаситель мій, кого убоюся? Господь – Захисник життя мого, кого устрашуся? Коли нападуть на мене противники й вороги мої, щоб пожерти тіло моє, то вони спотикаються і падають» (Пс. 26:1,2). Давид знав, що казав, от тільки знання це з’явилося в нього не відразу, а вироблялося з часом. Знання, яке стало переконанням.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docЗнання як переконання


Ваш коментар:

Попередній запис

Не бійся

Ви щодня чекаєте, що у вашому житті станеться щось хороше? Чи ви постійно перебуваєте в страху? Бог закликає нас підніматися ... Читати далі

Наступний запис

Як позбутися занепокоєння

Занепокоєння – це відсутність миру і спокою всередині нас, викликане невпевненістю в собі, своїх можливостях і силах, страхом перед майбутнім. ... Читати далі