Не бійся

Ви щодня чекаєте, що у вашому житті станеться щось хороше? Чи ви постійно перебуваєте в страху?

Бог закликає нас підніматися на новий рівень благословінь. Ісус прийшов, щоб дати нам життя з лишком, життя, повне радості (Ін. 10:10). Але метушня і повсякденні справи крадуть нашу радість і мир. Люди грузнуть у метушні через приготування їжі і прибирання дому, роботу, прання і походу по крамницях. Вони турбуються про щось уранці, коли встають, і увечері, коли лягають спати, – і так триває день у день!

Занепокоєння – це різновид страху. Ці поняття майже нічим не відрізняються. Переживання – ще одна форма страху. Диявол маскує страх, щоб непомітно вкрасти в нас радість і не дозволити нам увійти до повноти Божих благословінь.

У Біблії ми бачимо, як Бог звертається до людей, покликаних здійснювати Його великі справи: “Не страшися, не переживай, не хвилюйся, не метушися”. І страх вже не може перешкодити їм рухатися вперед і виконувати Божу волю.

У 2-му Посланні до Тимофія 1:7 сказане, що страх не від Бога: “Бо дав нам Бог духа не страху, а сили, і любови, і цнотливости“.

Перше Послання Іоанна 4:18 каже, що страх приносить муку. Страх не дає спокою людині, сковує її і зв’язує по руках і ногах. Він утримує нас від Божих планів і від тих благословінь, які Бог бажає нам дати.

Ми всі легко розпізнаємо звичайне почуття страху і, звичайно, розуміємо, що з ним потрібно щось робити. Але коли ми не помічаємо страх за повсякденними турботами і метушнею, то і не замислюємося, що перед нами проблема, з якою потрібно розібратися. От саме тоді диявол, використовуючи дух страху, з легкістю може вкрасти в нас радість!

Напевно, ви можете згадати безліч випадків, коли ви відчували замішання, думаючи про щось або щось згадуючи. Але, навіть якщо ви розуміли, що в основі ваших проблем лежить страх, ви часто закривали на все очі і нічого не робили, хоча і бажали, щоб це ніколи не повторилося.

Часто ми боїмося невідомості, нас лякає щось нове; і ми навіть не усвідомлюємо, що потрапили під вплив страху.

Моліться і нічого не бійтеся

Біблія каже: “Безперестанно моліться” (1Сол. 5:17). Для ефективної молитви не треба певного місця чи часу, немає необхідності приймати спеціальне молитовне положення. Бог бажає, щоб молитва для нас була такою ж природною, як дихання. Через молитву вивільняється наша віра, і Бог хоче, щоб ми були готові вивільнити її в будь-який час. Ми маємо бути сильні, коли в наші двері стукається страх, бо його можна перемогти тільки вірою.

Не спіть і моліться

Біблія каже: “Пильнуйте і моліться” (Мк. 14:38).

Усі ви маєте бути пильними (дуже уважними, обачними і завжди в бойовій готовності), не спати і молитися, щоб не впадати в спокуси. Бо “дух бадьорий, плоть же немічна” (Мф. 26:41).

Деякі люди думають, що фраза не “спати і молитися” в Біблії означає “спостерігати за кимсь”, а саме – спостерігати і засуджувати, спостерігати і критикувати! Ні, це означає спостерігати за собою. Нам треба помічати ті речі, які прагнуть вкрасти в нас мир і радість, що належать нам як дітям Божого царства. Ми не повинні погоджуватися, коли нас прагнуть змусити думати, що ми неправедні перед Богом (Рим. 14:17). Якщо ви прийняли Ісуса Христа як свого Спасителя, то ви праведні перед Господом (2Кор. 5:21). Якщо ви зробили щось неправильно і вибачилися в Бога, Він простить вас! (1Ін.1:9). Щойно ви відчуєте засудження, відразу моліться. Не живіть у страху, що Бог не прийме вас.

Щойно ви почнете не спати і молитися, ваші очі розплющаться. Ви будете здивовані, як багато чого ви боїтеся, і побачите причини, через які турбуєтеся. Але чим частіше ви звертатиметеся до Писання, коли диявол підкидатиме вам негативні думки і почуття, тим більше ви наповнюватиметеся радістю. Диявол буде постійно вражати вас страхом, спричиняти біль, примушувати відчувати провину і засудження, щоб красти у вас радість.

Коли все йде добре, диявол прагне змусити вас переживати з будь-якого приводу, аби лише позбавити вас радості. У той момент, коли ви починаєте турбуватися про майбутнє, ви втрачаєте радість сьогодення.

Ви помічали, як диявол нагнітає занепокоєння, метушню і страх, коли у вас усе добре і ви радієте життю? Як у всіх звичайних людей, у вашому житті не завжди все буває гаразд. Метушня і занепокоєння – це духи страху, послані з пекла, щоб принести руйнування!

Сила здолати страх

Страх ніколи не запитує, чи можна йому прийти. Він завжди захоплює вас насильно, бо страх – агресор. Ми не зможемо перемогти його, якщо будемо пасивні. Ми повинні використовувати владу, що дана віруючим. Нам дана сила йти проти зла диявола.

Діти! Ви від Бога [ви належите Йому] і перемогли їх; [слуг антихриста] бо Той, Хто у вас, більший за того, хто у світі” (1Ін. 4:4). Але якщо ми не сподіваємося на Того, Хто більший, тоді “той, хто у світі” переможе нас.

Автор: Джойс Майєр

Попередній запис

Не дай місця страхові

"Не бійся" – Господь багато раз каже це до людей. Хтось підрахував, що в Біблії словосполучення "Не бійся" звучить 365 ... Читати далі

Наступний запис

Знання як переконання

«Усі турботи ваші покладіть на Нього, бо Він піклується про вас» (1Пет. 5:7), – цей і подібні йому біблійні заклики ... Читати далі