Не дай місця страхові

“Не бійся” – Господь багато раз каже це до людей. Хтось підрахував, що в Біблії словосполучення “Не бійся” звучить 365 разів – я не перевіряла і не перераховувала, але виходить, що по одному на кожен день року. Якщо ми подивимося в Писання, то побачимо, що Господь закликав не боятися Авраама, Якова, Даниїла, Ізраїль, начальника синагоги, Захарія, сліпонародженого, Іоанна в Одкровенні і багатьох інших… Істина в тому, що людині властиво боятися, навіть якщо вона Авраам або Іоанн…

І в Біблії ми читаємо про два види страху – це страх Божий і страх, який не від Бога.

Страх Божий – це “Страх Господній – ненавидіти зло” (Пр. 8:13). Це вид страху, який нам потрібний:

  • І сказав людині: ось, страх Господній є істинна премудрість, і віддалення від зла – розум” (Іов. 28:28).
  • Страх Господній чистий і перебуває вічно” (Пс. 18:10);
  • Початок премудрости – страх Господній, і розум добрий мають ті, що додержуються заповідей Його” (Пс. 110:10).

Але є страх, який не від Господа і саме цей страх небезпечний для нашого перебування в Богу.

Страх – це та ж віра тільки в погане. Як ми реагуємо на новини чи на інформацію? Якщо в нас вночі задзвонив телефон, то про що ми подумаємо? Можу з упевненістю сказати, що ми подумаємо, що “щось сталося”. Людям властиво думати швидше про щось негативне, ніж про щось добре. Нам важливо досліджувати своє серце на предмет наявності там страхів і розібратися з цим.

Писання свідчить, що в останні дні люди будуть наповнені страхами, через те, що будуть скрутні часи: “Люди вмиратимуть від страху і чекання біди, що йде на всесвіт, бо сили небесні захитаються” (Лк. 21:26).

Страх украй небезпечний для нашого життя. Він має силу чинити вплив на всі сфери нашого життя, на стосунки з людьми і в сім’ї та на наше покликання.

Давайте розглянемо проблеми, які приносить страх:

  1. Страх відкриває двері дияволові

Будь-які негативні думки – це продукт нашого страху. Страх це зброя диявола, яку він використовує, щоб позбавити нас віри. А Писання каже, що “Праведний вірою живий буде” (Рим. 1:17).

Страх може ввести людину в порочне коло з якого люди не можуть вибратися роками. Люди бояться і відкривають цим страхом двері для атак диявола. Іов сказав: “Чого я боявся, те і прийшло до мене” (Іов. 3:25). Чому подібне відбувається з людьми?

Бо страх це віра в погане. А ми знаємо, що – “за вірою вашою нехай буде вам” (Мф. 9:29). І коли ми віримо в погане, то воно може прийти в наше життя. Як правило, люди бояться те, що ще не сталося. Вони вірять у невидиме – а саме в ті прикрості, які ще не наступили. Я знаю випадок, коли одна жінка дуже боялася, що в неї буде рак, так само як і в її матері… і вона про це весь час думала і говорила і в кінці кінців вона захворіла на рак.

  1. Страх позбавляє нас можливості пізнати волю Божу і прийняти Божі благословення

Стосовно кожного з нас у Бога є Свій план, тому нам важливо дізнатися цей план і увійти до свого покликання.

Бог дав кожному дар для служіння Йому.

У Євангелії від Луки в 19 розділі Хазяїн роздав 10 слугам – 10 мин. Дав кожному по одній. І були ті, які використали ці міни, але один заховав свою мину і коли він пояснював Хазяїну причину того, чому він зарив свою мину – це був страх – він сказав: “Я боявся”. І не важливо чого саме він боявся, але річ у тім, що страх став причиною того, що він не виконав веління Хазяїна.

Страх сковуватиме нас у тому, щоб виконувати веління Божі. Господь дав нам веління проповідувати Євангеліє, але основна причина, чому люди не проповідують іншим – це страх. Деякі бояться підійти і заговорити з незнайомими людьми про Ісуса – це страх перед відкиданням. І через цей страх люди не роблять те, до чого покликані.

Чи, наприклад, людина покликана до того, щоб учити чи проповідувати, але людина боїться і не входить у своє покликання. Можна побачити, що через страх (перед людьми, перед кафедрою, залишити роботу і т. д.) людина не практикує свій дар і надалі страх призводить до браку досвіду, а відсутність досвіду робить нас не здатними здійснити покликання.

Страх паралізує і люди не діють. Він паралізує волю, призводить до зволікання і безцільності. І таким чином віруючі втрачають час і життя проходить повз… а потім починаються шкодування і пошук винуватих. Але причина не в інших людях, а у власних страхах і невпевненості.

Страх може зруйнувати сім’ю, я знаю випадки, коли чоловік був наповнений страхом, що його дружина піде від нього. Хоча для цього не було жодних причин. І через свої страхи, він ревнував і поводився з дружиною, виходячи з них. Сильно її контролював і це призвело до розлучення. Він сам своїми страхами зруйнував стосунки з дружиною.

Страхи – це вкрай небезпечна річ, з якою нам важливо розбиратися відразу ж, якщо ми побачили, що він присутній. Нам важливо зрозуміти, що Петро саме через страх відрікся від Господа (!!!).

Із страхами треба розбиратися вже сьогодні, бо якщо прийдуть часи гонінь, то чи зможете ви вистояти у вірі! Петро виявився не готовий, про що потім дуже шкодував…

Нам важливо зрозуміти причини страху і тоді ми зможемо розібратися з ним.

Основні причини страху:

  1. Відсутність віри в Бога чи невір’я

Якщо ми не віримо, що Бог піклується про нас, то ми боятимемося залишитися без грошей. Внаслідок чого ми ніколи не жертвуватимемо. Страх перед убогістю сковуватиме нас у тому, щоб досягати успіху.

Якщо ми не віримо в Божий захист, то ми боятимемося людей, війн, увечері ходити вулицями і т. д.

Страх – це віра в те, що диявол сильніший за Бога.

  1. Недосконалість у любові

У любові немає страху, але довершена любов проганяє страх, бо страх має муку. Той, хто боїться, не довершений у любові” (1Ин. 4:18).

З одного боку страх заважає удосконалюватися в любові, але з другого боку нам треба побачити, що вдосконалення в любові звільнить нас від страхів. Якщо ми отримали одкровення про Божу любов – і ми наповнені Його любов’ю, то ми будемо упевнені в Його турботі про нас і не боятимемося. Нам важливо зрозуміти, що Бог – наш Отець. Він любить нас безмірно і безумовною любов’ю. І саме це одкровення має принести нам свободу від рабства страху. Писання свідчить, що страх – це рабство і відсутність свободи, щоб поступати як би нам хотілося. Раб не вільний у своїх діях.

Тому що ви не прийняли духа рабства знову на страх, але прийняли Духа усиновлення, Яким кличемо: “Авва, Отче!”” (Рим. 8:15). “Бо дав нам Бог духа не страху, а сили, і любови, і цнотливости” (2Тим. 1:7).

  1. Демонічна атака духу страху

Бувають випадки, коли страх – це причина демонічної атаки – у цьому випадку треба шукати в молитві Божого заступництва. Також страх може атакувати, якщо в минулому люди мали негативний досвід або пережили щось погане у своєму житті. Але Господь бажає і Він сильний зцілити наші серця і емоції від минулих ран і наповнити нас вірою.

Окремо хочу дати добру пораду батькам: спостерігайте за тим, чого бояться ваші діти. І не закривати на це очі, але виясняти чого саме вони бояться і сіяти слова віри у ваших дітях, щоб вони з дитинства жили у свободі.

Нам важливо відректися від страху і дати місце вірі

Єдина можливість розібратися із страхом – це витіснити його вірою. Якщо ви відчуваєте всередині себе страх в якійсь сфері вашого життя, то важливо не просто змиритися з цим, але здолати цей страх, почавши рухатися вірою.

Писання свідчить, що віра приходить від слухання Слова Божого. “Отже, віра від слухання, а слухання від слова Божого” (Рим. 10:17).

Тому, якщо, наприклад, у вас є страх, що ви помрете від якоїсь хвороби, то вам треба узяти місця Писання в Біблії, які кажуть про зцілення, про те, що Господь насичує Своїх дітей довготою днів… Виписати їх і роздумувати молитовно над ними і зміцнити свою віру саме в цій сфері. І віра прожене страх із вашого життя. Роздумуйте про любов Божу, зміцнюйтеся в цьому одкровенні. Зростання в любові – це зростання в особистих стосунках з Богом.

Ми не повинні просто змирятися зі страхами у своєму житті, нам слід вирубати всякий страх, коли він лише пускає перші паростки, бо по-перше в страху є мука і руйнування, а по-друге, страх може перешкодити нам увійти до Царства Божого. Господь ставить страх і невірність на одну сходинку. Коли ми ходимо чи чинимо виходячи із страху, а не з віри, то ми невірні Богові.

Боязких же і невірних, мерзотних і убивць і любодіїв, і чародіїв та ідолослужителів, і всіх неправдомовців – доля в озері, що горить вогнем і сіркою. Це смерть друга” (Одкр. 21:8). Страх – це відсутність віри – а праведний, як ви знаєте, вірою живий буде.

Автор: Рут Естер

Попередній запис

Що Біблія каже про страх?

Біблія згадує два різні типи страху. Перший є корисним і має заохочуватися. Другий тип – шкідливий, і з ним слід ... Читати далі

Наступний запис

Не бійся

Ви щодня чекаєте, що у вашому житті станеться щось хороше? Чи ви постійно перебуваєте в страху? Бог закликає нас підніматися ... Читати далі