Блаженство благодаті

«Погляньте, браття, хто ви‚ покликані: небагато серед вас мудрих за плоттю, небагато сильних, небагато благородних; але Бог обрав немудре світу, щоб посоромити мудрих, і немічне світу обрав Бог, щоб посоромити сильне; і незнатне світу і принижене, і нічого не значуще обрав Бог, щоб скасувати значуще» (1Кор. 1:26-28).

Вищенаведений опис вірних, які складали основу коринфської церкви, часто люблять відносити до опису вірних загалом. І це цілком може відповідати дійсності, при чому в двох аспектах: у тілесному, тобто видимому, земному та духовному. Стосовно першого аспекту, здається все і так ясно: варто поглянути на пересічних парафіян будь-якої церковної общини (чи майже будь-якої), щоб пересвідчитися, що їх основну масу складають люди, які в цьому світі посідають явно не перші місця, і часто далеко не другі…

До речі, ви не задавалися питанням, чому за останні дві тисячі років не сильно змінився соціальний статус переважної більшості вірних, яких можна охарактеризувати, звісно, висловлюючись мовою світу цього як невдахи? Здавалося б, на це запитання можна дати безліч відповідей, хоча, якщо не надто заглиблюватися в перипетії життя кожного вірного, можна дійти такого висновку: дружба з Богом рано чи пізно стає ворожнечею зі світом (див. Як. 4:4). Усе в цьому світі має свою ціну, і дружба з Богом теж, і це не повинно нас дивувати, адже Свого часу Він також заплатив найбільшу ціну – віддав Себе особисто за кожного з нас.

Проте, як на нашу думку, є ще один момент, що пояснює, чому основу церкви Христової складають «невдахи» і який впритул підводить нас до другого, духовного аспекту.  Усе це можна виразити першою Заповіддю блаженства: «Блаженні убогі духом, бо їхнє є Царство Небесне» (Мф. 5:3). Так вже склалося, що найчастіше свою духовну убогість визнають люди, які і матеріально теж є убогими, чи, принаймні, не дуже матеріально забезпеченими…

Проте, варто зазначити, це не є стовідсотковим правилом, але матеріальний добробут так чи інакше досить часто стає перепоною для глибшого пізнання Бога, довірливих стосунків з Ним. Що поробиш, гроші, чи інші матеріальні блага, а також високий соціальний статус, здоров’я часто стають тим фундаментом, на якому людина будує своє життя, поступово забуваючи Бога, якщо, звісно, взагалі згадувала Його, що буває, на жаль, набагато частіше.

У жодному разі не вважайте це закликом позбутися матеріальних благ (при чому бажано  на нашу користь, як це часто пропонують усілякі аферисти), щоб поглибити свої взаємини з Богом. Це лише нагадування добре відомої біблійної істини – ми лише тимчасово живемо на цій планеті, і не варто забувати, де знаходиться наш справжній дім (див. Флп. 3:20). Або ж як про це висловився апостол Павло в іншому Посланні: «Я кажу вам, браття: час уже короткий; отже, ті, що мають жінок, нехай будуть так, ніби не мають їх; хто плаче, наче не плаче; хто радіє, наче не радіє; і хто купує, наче не набуває; і хто користується світом цим, наче не користується; бо минає образ світу цього» (1Кор. 7:29-31). Це є убогість духовна – розуміння, що ти є ніщо без Господа, і світ з усіма його благами (явними та уявними) не здатен замінити Його.

А тепер повернемося до опису вірних, наведеного на початку допису: оці «немудрі, немічні, незнатні» люди насправді можуть не бути такими в земній реальності – вони можуть бути освіченими, фізично сильними, впливовими, добре відомими особистостями. Проте саме такими вони відчувають себе духовно, бо відкрили для себе в Богові справжню Мудрість, Силу та Славу, і через це визнають свою недосконалість.

А що робить з цими людьми Господь? Він підносить їх завдяки їх упокоренню (див. Лк. 18:14) і часто саме через них Господь соромить «мудрих» і «сильних» світу цього та скасовує «значуще». От таким чином проявляє Себе у світі Господь Своєю благодаттю. Зважаючи на це, як вам такий спосіб досягнення життєвого успіху? Для цього насправді від нас не вимагається багато – просто поставити Бога на перше місце у своєму житті і пам’ятати (добре пам’ятати!), що саме Він є Джерелом всіх благ: земних і небесних (Як. 1:16,17).

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docБлаженство благодаті


Ваш коментар:

Попередній запис

Що означає "благодать на благодать"?

Таке запитання виникає при читанні Ін. 1:16,17: «І від повноти Його ми всі прийняли і благодать на благодать, бо закон ... Читати далі

Наступний запис

Зловживання благодаттю

Історик і мистецтвознавець Роберт Хьюз розповідає про злочинця, засудженого до пожиттєвого ув'язнення у в'язниці суворого режиму на острові десь біля ... Читати далі