Чому всі християни лицемірять?

Можливо, немає нічого більш провокаційного за звинувачення в лицемірстві. На жаль, деякі люди отримують привід для переконання, що християни є лицемірами.

У цьому можна переконатися читаючи Біблію. У Новому Завіті описані два жахливих приклади лицемірства в церкві. В Діяннях 5:1-10 згадується про те, як два учні були викриті в тому, що вони прикидалися щедрішими, ніж були насправді. Наслідки були жорстокими. Навіть Петро був звинувачений у керівництві групою, що лицемірила у своєму ставленні до язичників, які увірували (Галатів 2:13).

Таким чином, із новозавітного вчення ми можемо зробити, принаймні, два висновки. По-перше, серед християн насправді трапляються лицеміри. Вони були присутні спочатку та, згідно з притчею Ісуса про кукіль і пшеницю, залишаться до кінця часів (Мф. 13:18-30). Крім цього, якщо навіть апостоли були викриті в лицемірстві, то немає підстав вважати, що “звичайний” християнин зможе уникнути цього. Ми завжди маємо бути пильними, щоб не піддатися тим самим спокусам.

Тим не менш, замість того, щоб використовувати ці випадки для обмовляння всієї християнської спільноти, слід запитати, чи є всі ті, хто називає себе християнами, насправді такими. Численні біблійні тексти підтверджують, що справжні послідовники Христові виявлятимуть плоди Духа (Галатів 5: 22,23). Притча Ісуса про сіяча робить очевидним, що не всі урочисті заяви про віру в Нього є щирими. На жаль, багато з тих, хто заявляє про свою вірність Йому, будуть приголомшені, почувши від Нього одного разу: “Я ніколи не знав вас, відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня” (Мф. 7:23).

По-друге, слід визнати, що всі ми, проголошуючи ім’я Ісуса Христа, залишаємося грішниками навіть після того, як наш гріх прощений. Тобто, навіть хоча ми спасенні від вічного покарання за гріхи (Римлян 5:1; 6:23), ми все ще потребуємо звільнення від присутності гріха в нашому житті (1Ін. 1:8,9), включаючи гріх лицемірства. Через нашу живу віру в Господа Ісуса ми поступово подолаємо силу гріха до повного звільнення (1Ін. 5:4,5).

Ніхто з християн не в змозі жити в бездоганній відповідності зі стандартами, яким навчає Біблія. Жоден християнин ніколи не зможе уподібнитися Христові. Тим не менш, є багато християн, які щиро прагнуть провадити християнське життя, і з кожним днем дедалі більше покладаються на Святого Духа для зміни та підкріплення. Було безліч християн, які прожили життя, незаплямоване скандалами. Жоден християнин не є бездоганним, але помилитися та впасти, щоби досягти бездоганності в цьому житті, – не одне й те саме, що бути лицеміром.

За матеріалами сайту GotQuestions.org

Попередній запис

Подвійні стандарти

Плач Єремії, Гюстав Доре Для початку давайте пригадаємо один євангельський сюжет. Учні знаходячись у човні, потерпають ... Читати далі

Наступний запис

Якби всі християни жили як Христос…

Найчастіше в чому і звинувачують невіруючі чи нецерковні люди християн сьогодні, так це в лицемірстві. "Навіщо мені ходити до церкви, ... Читати далі