Наслідки гордості

Вигнання Адама і Єви з раю, Бенджамін Вест
 1. Гордість породжує непокору.

Згадайте гріхопадіння Адама і Єви. Покора і підпорядкування є протилежностями гордості.

 1. Гордість не дозволяє визнати істинне джерело наших талантів – Бога.

Це і не дає нам служити нашими талантами Богу і ближнім. Багато хто навіть не здогадується, що вони повинні своїми талантами прославляти свого Творця, а не себе!

 1. Гордість породжує в нас приниження тієї чи іншої людини.
 2. Гордість заважає процесу навчання.

Як ви можете чомусь навчитися, якщо ви вважаєте, що ніхто нічому новому вас навчити не може? Як ви можете прислухатися до когось, якщо ви не вважаєте це гідним вислуховування?

 1. Гордість робить жорстоким серце і не дозволяє прислухатися до мудрості.

Це віддаляє нас від Бога і позбавляє нас Його мудрості.

 1. Гордість робить нас надмірно вимогливими до оточення.

А чом би і ні? Адже ми думаємо, що знаємо, що і як краще робити!

 1. Гордість завжди старається всього досягнути власними силами.

Проте, спасіння дається нам по Божій благодаті через віру, а не завдяки нашим справам і досягненням. Бог є наша істинна сила. Коли ми про це забуваємо, будь-яка справа стає в 10, а то і в 100 разів важче, вимагаючи від нас у 10 і в 100 разів більше сил і енергії. Сам процес вже не приносить нам повноцінної радості і задоволення, а лише породжує невдоволення і озлобленість за те, що довелося витратити на цю справу стільки багато сил і енергії.

 1. Наша гордість дратує оточення.

Часто наша власна гордість є причиною втрати друзів. Можливо, близькі друзі і зважаться сказати вам про вашу гордість, але інші просто обговорять вас і посміються над вами за вашою спиною.

 1. Гордість перешкоджає духовному прогресу.

Гордість не дозволяє нам прислухатися до думки Божої. Гордість заважає нам визнати себе грішними і звернутися до Бога з покаянням і проханням про прощення. Таким чином, гордість є стіною між нами і Богом і не дозволяє нам прийняти Його любов, милість, благодать і благословення.

 1. Гордість призводить до руйнування особистості та до погибелі душі.

Бог не хоче нічиєї погибелі. Але людина, яка ставить себе і свою думку вище Бога, сама прирікає на загибель і вічне засудження. “Погибелі передує гордість, і падінню – пихатість” (Притчі 16:18).

 1. Гордість перешкоджає нашому служінню Богу і ближнім.

Фарисеї були гордими релігійними лідерами, які вважали себе істинними виконавцями Божої волі. Сьогодні в нас з вами та ж тенденція. Можливо, ми служимо Богові, тому що прагнемо до особливого визнання людей і статусу в суспільстві. Можливо, ми служимо оточенню, бо вважаємо їх менш духовними, ніж ми самі. Можливо, ми допомагаємо ближнім, але тільки тому, що нам здається, що їм треба від нас залежати.

Перевірте самі себе: чи думаєте ви таким чином?

 • Люди просять у мене допомоги і поради, тому що я більш духовний/зрілий.
 • Люди повинні цікавитися моєю думкою і запитувати моєї поради. І якщо вони цього не роблять, то тільки тому, що їх гордість не дозволяє їм цього зробити;
 • Бог має бути дуже задоволений тим, що я роблю для Нього і оточення. Отже нічого страшного, якщо інші цього не розуміють і не цінують.
 • Нічого, що ця людина “діє мені на нерви”. Подивимося, що з нею буде в день Страшного Суду!
 • Оточення не настільки духовне, щоб визнати мої духовні досягнення і по-справжньому оцінити мої таланти.

Гордість є гріхом і причиною гріхопадіння не лише сатани, але і Адама і Єви. Багато хто уражений тим самим гріхом і сьогодні.

Одні прагнуть “зробити” себе красивіше, піклуючись про зовнішній вигляд.

Другі прагнуть піднятися над оточенням (чи досягти їхнього рівня), купляючи великі красиві будинки, дорогі машини та інші матеріальні цінності. І це тільки мала частина того, до чого прагне світ. Слово Боже про це каже наступне: “Бо все, що в світі: похіть плотська, похіть очима і гордість житейська, не від Отця, а від світу цього” (1Ін. 2:16).

У третіх інша проблема: Бог щедро обдарував їх дарами і талантами. Ці таланти стали основою для їх гордості. Вони почали вважати себе кращими і талановитішими за оточення, і незабаром стали відносити до себе хвалу і компліменти, замість того, щоб віддати цю славу Богові. Подібне ставлення призведе до падіння: “Погибелі передує гордість, і падінню – пихатість” (Притчі 16:18).

Важливо пам’ятати, що гордість здатна вражати розуми не лише невіруючих, але і віруючих людей. Так, наприклад, багато віруючих служать своїми дарами не Богу, а самим собі і своєму марнославству. Їм подобається хизуватися дарами перед оточенням, приймаючи від них хвалу і маніпулюючи людьми.

Якщо вони продовжуватимуть так поводитися, то Святий Дух відійде, і вони навіть не помітять, як замість Святого Духа до них підійде нечистий дух. Сатана обожнює підміняти Божі дари своїми хибними дарами. Такі дари не прославляють Господа, не заохочують до близьких взаємин з Богом, не підштовхують душі до покаяння, не дарують радість і мир у Господі.

Хибні дари лише збуджують і радують плоть і її бажання, збуджують у відповідь гордість у людях, дух суперництва, заздрість, бажання розбагатіти і досягнути більшого статусу в суспільстві. Навіть вигнання бісів може бути одним з хибних дарів. Пам’ятайте, що сказав Ісус в Євангелії від Матфея 7:22,23: “Багато хто скаже Мені того дня: Господи! Господи! Чи не Твоїм ім’ям ми пророкували, і чи не Твоїм ім’ям бісів виганяли, і чи не Твоїм ім’ям багато чудес творили? І тоді скажу їм: Я ніколи не знав вас, відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня“.

Найстрашнішим наслідком гордості є відкидання Божої істини: Гордість не дозволяє людині визнати себе грішною і гідної вічного покарання в пеклі. Гордість не дозволяє людині розкаятися у своїх гріхах і звернутися до Свого Творця за прощенням. Гордість не дозволяє людині прийняти безвідплатний дар спасіння, що подарував нам Господь у Христі. Гордість засліплює розум і приводить людину до погибелі.

За матеріалами сайту “Біблійний дискусійний клуб”

Попередній запис

Симптоми гордості

І. Два боки медалі: Гордість – це пихате вивищення над ближніми. Це частина нашого гріховного серця (розуму), яка каже нам, ... Читати далі

Наступний запис

Найбільша коштовність

І знову повернемося вже до звичного євангельського тексту: «І сказав Ісус: на суд Я прийшов у світ цей, щоб незрячі ... Читати далі