Божі застереження

Чи раптом, ви не задумувалися над тим, чому люди, цілком благопристойні та статечні, неочікуване коять нелогічні, деколи просто жахливі вчинки, які ніяк не можна пояснити? Хіба що, як кажуть у світі, «біс попутав»?

Як не дивно, але тут світ виявляється правим. Звісно не власною «мудрістю», а тим, що мимоволі і не звертаючи на це особливої уваги, повторює біблійну істину, про яку ми дізнаємося ще з Першої біблійної книги, Книги Буття. Ця істина полягає в тому, що окрім видимого, тілесного світу, існує світ духовний, в якому окрім ангелів, перебувають занепалі духи, так звані біси, які вкрай вороже ставляться  до роду людського, і через це намагаються усілякими підступними способами поневолити кожного з нас: і духовно, і тілесно.

«Бо корінь усього лихого є сріблолюбство, віддавшись якому, деякі ухилилися від віри» (1Тим. 6:10), – так, через пожадання до грошей багато людей потрапили в бісівські сіті. Проте у світі існує безліч спокус, які здатні поневолити людину, при чому ці спокуси на початку можуть здаватися цілком безпечними та навіть безневинними. Наприклад, що може бути поганого в колекціонуванні тих же самих поштових марок? Здавалося б нічого. Проте, якщо хобі стане манією, тобто поглине людину настільки, що вона стане здатною на будь-який злочин, навіть вбивство, заради отримання рідкісної поштової марки. Що тоді скажете на це? Хіба такого не може бути?

Варто пригадати, що перше вбивство в історії людства сталося через «банальну», як може комусь здатися, заздрість: Бог прийняв жертву одного брата («зглянувся» на неї), натомість на жертву другого брата «не зглянувся». Здавалося б, принеси іншу жертву, більш угодну Богові, і справі кінець. Проте Каїн був іншої думки: «І сказав Каїн Авелю, брату своєму: підемо в поле. І коли вони були в полі, повстав Каїн на Авеля, брата свого, й убив його» (Бут. 4:8).

Звичайно, багато людей скептично ставляться до цієї історії. Взагалі вони можуть скептично ставитися до всієї Біблії, проте вони не можуть відкидати кримінальної хроніки (принаймні, можуть лише намагатися не помічати її). А кримінальна хроніка свідчить, що більшість вбивств (до 90%) кояться людьми в стані афекту, тобто не заплановано, навіть проти їх волі. І як тут не пригадати бісів? Звичайно, коять вбивства (та інші злочини) цілком реальні люди, проте до стану шалу їх часто доводять саме біси, з якими в тій чи іншій ситуації людина не здатна впоратися.

Звучить все вище написане якось похмуро, навіть у декого може скласти враження, що нам не залишається жодної надії. Проте в кожного злочину є дві складові: його задум, який здійснюється в голові («у серці», якщо висловлюватися біблійною мовою) та його безпосереднє втілення. І Господь неодноразово попереджає людину про небезпеку, яка чигає на неї, ще на етапі задуму, «планування». Варто лише пригадати напоумлення звернене до Каїна напередодні скоєння ним вбивства: «Чому ти засмутився? і від чого поникло обличчя твоє? якщо ти робиш добре, то чи не піднімаєш обличчя? а якщо не робиш доброго, то біля дверей гріх лежить; він тягне тебе до себе, але ти пануй над ним» (Бут. 4:7,8).

Проте подібні застереження стосуються не тільки можливих вбивств, але взагалі будь-якого переступу Божих заповідей: «Я кажу вам, що всякий, хто погляне на жінку, жадаючи її, вже вчинив перелюб з нею в серці своєму» (Мф. 5:28). Скільки сімей можна було врятувати, якби люди слідували цьому Божому застереженню! Або ще одне застереження: «Я ж кажу вам, що всякий… хто скаже на брата свого: …“потвора”, підлягає геєні вогненній» (Мф. 5:22), – тобто Господь попереджає про всякий прояв гніву, який, як багато хто переконався на власному (чи чужому) досвіді «не творить правди Божої» (Як. 1:20).

Проте про подібні застереження можна дізнатися не тільки з Біблії (чи Карного кодексу або Правил дорожнього руху), але й можна почути. І не тільки від інших людей, але безпосередньо від Бога, коли Він особисто промовляє через нашу совість.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docБожі застереження


Ваш коментар:

Попередній запис

Природа совісті

Одна жінка через бідність щось узяла в магазині і непомітно винесла. Ніхто її не бачив. Але з цієї миті якесь ... Читати далі

Наступний запис

Про голос совісті

Хочу, щоб ви чим глибше вникнули в наступні слова:  "Скорбота і утиск на всяку душу людини, яка чинить зло, спершу ... Читати далі