Добрі плоди

«Не обманюйтесь, браття мої улюблені. Всяке добре даяння і всякий досконалий дар сходять зверху, від Отця світів, у Якого немає зміни і ні тіні переміни» (Як. 1:16,17), – проте попри явне біблійне застереження, багато людей вважають за краще перебувати в полоні своїх ілюзій, і намагаються власними зусиллями, свідомо відкидаючи Божу допомогу (чи взагалі заперечуючи існування Творця і тим самим протистоячи Його святій волі), збудувати черговий «рай» на землі. Чим все це закінчується добре ілюструють нацистські «фабрики смерті» та концтабори ГУЛАГу… які, на жаль, мало чому навчили людство, яке не полишає безплідних спроб покращити цей світ виключно власними силами.

Ці марні спроби нагадують доволі відомий образ наведений Христом у Нагорній проповіді: «І чому ж ти бачиш скалку в оці брата твого, а колоди, що є в оці твоєму, не відчуваєш? Або, як скажеш братові твоєму: дай я витягну скалку з ока твого, коли колода в оці твоїм? Лицеміре, вийми спершу колоду з ока твого, і тоді побачиш, як вийняти скалку з ока брата твого» (Мф. 7:3-5). Тобто ми не зможемо змінити цей світ на краще, доки самі не станемо кращими, бо в іншому випадку в нас знову вийде черговий комуністичний, соціалістичний чи ще якийсь там «рай» з колючим дротом по периметру, щоб унеможливити втечу людей, яким «пощастило» опинитися в ньому…

Під час Тайної вечері Христос сказав Своїм учням слова, якими варто «озброїтися», якщо, звісно, ви хочете зробити і себе і цей світ хоч трішечки кращими: «Я є лоза, а ви гілки; хто перебуває в Мені, і Я в ньому, той приносить багато плоду; бо без Мене не можете робити нічого» (Ін. 15:5). Проте близькі стосунки з Господом неможливі без покаяння – переосмислення свого життя, визнання своєї неправоти в багатьох (якщо не в більшості) життєвих ситуація і вчинках, щирого розкаяння в скоєному і твердій рішучості розпочати нове життя з Господом.

«Покайтеся, наблизилося бо Царство Небесне» (Мф. 4:17), – цей Христовий заклик лунає до нас через товщу віків. Лише за тієї умови можна розраховувати на добрі стосунки з Творцем, і відповідно, на добрі плоди нашої з Ним співпраці.

Звучить усе це складно, виконати, втілити це в життя – ще складніше. Проте не варто зневірятися, адже Господь завжди поруч з нами (див. Мф. 28:20) і варто лише покластися на Нього: «Усі турботи ваші покладіть на Нього, бо Він піклується про вас» (1Пет. 5:7).

Ну, а життя Вільяма Вілберфорса є добрим прикладом усього, написаного тут, і зайвим доказом того, про що вчить Біблія.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docДобрі плоди


Ваш коментар:

Попередній запис

Чи виправдовує Біблія рабство?

Розглядаючи історію життя Вільяма Вілберфорса не важко помітити, що саме вивчення Слова Божого – Біблії – так сильно змінило все ... Читати далі