Навіщо треба боятися Бога? (Закінчення)

Бог Святий

Друга причина, чому ми повинні боятися Бога, полягає в тому, що Він Святий і грізний у Своєму гніві. Сьогодні люди не люблять чути про Бога, Який може гніватися на їх гріхи і карати їх за це, насилаючи на них усілякі негаразди та хвороби. У багатьох церквах про це абсолютно не вчать, а замість цього, говорять, що абсолютно всі хвороби і проблеми приходять від сатани, але жодним чином не від Бога. Але, проте, люди продовжують хворіти і помирати від хвороб, і ті, хто це бачить, задаються різними питаннями, на які не можуть отримати повноцінну і здорову відповідь.

Бог є Святим Богом, Який карає абсолютно кожну людину, яка грішить, будь то християнин або ні. Ви колись замислювалися про те, чому в першій церкві Нового Завіту, на очах у всіх померли Ананія і Сапфіра, які були християнами? Бог убив їх не через те, що вони когось убили, або в когось щось вкрали, а через те, що просто втаїли за яку ціну продали свою землю. По нашому розумінню, вони зробили дуже хорошу справу – продали свій маєток і принесли більшу частину грошей у церкву, але, проте, вони були засуджені Святим Богом і вмерли. Це не Старозавітне Святе Святих, куди міг зайти первосвященик і не вийти живим унаслідок якогось гріха, а церква Новозавітна.

Ми звикли списувати все на сатану, але справа не в сатані, а в тому, що люди не знають, Ким є Бог, тому не бояться Його, і дозволяють собі продовжувати жити в гріху і непослуху Йому, і в той же час приходити в Його Святу присутність.

Як ви думаєте, чому Бог, коли вирішив вперше зустрітися з людьми для укладання з ними Завіту, підкреслив Свою Святість особливим чином? “Весь народ бачив громи і полум’я і звук трубний, і гору, що диміла, і побачивши те, весь народ відступив і став віддалік” (Вих. 20:18). Чому Бог явив Себе людям у полум’ї з громом і звуком трубним? Адже Він міг влаштувати все по-іншому, наприклад, зібрати народ на зеленій, сонячній галявині, і в білій хмарі дати їм закон. Але Бог чомусь зробив по-іншому.

От яким чином Бог явив Себе: “І сказали Мойсею: говори ти з нами, і ми будемо слухати, але щоб не говорив з нами Бог, щоб нам не померти. І сказав Мойсей народу: не бійтеся; Бог до вас прийшов, щоб випробувати вас і щоб страх Його був перед лицем вашим, щоб ви не грішили” (Вих. 20:19,20). Подивіться, яка тут цікава комбінація термінів – не бійтеся, тому що Бог це робить, щоб ви боялися. Мойсей говорить народу, що Бог вирішив, таким чином, Себе показати, щоб вони мали страх перед Ним, який і допоможе надалі їм не грішити.

Читаючи Старий Завіт, ми бачимо багато випадків, коли Бог дуже серйозно карав людей за гріх. Наприклад, у книзі Числа ми бачимо, як Корей, Дафан і Аверон повстали проти Мойсея і Аарона, оскільки захотіли мати такий же статус, як і їх керівники. За те, що вони повстали на Мойсея і Аарона, яких Бог поставив на служіння, Бог уразив їх разом з сім’ями. У гуманістичну і людиноцентричну філософію це ніяк не вкладається: “Як Бог міг так поступити не лише з ними, але і з їх сім’ями і дітьми?” Але Бог не лише уразив цих трьох чоловіків з їх сім’ями, але ще і 250 людей, які повстали разом з Кореєм, Дафаном і Авероном. І це ще не все. Після цього стався ще один факт. Народ ізраїльський бачачи це, став ремствувати на Мойсея і Аарона, кажучи, що це вони вбили всіх цих людей. Пам’ятаєте, що було після цього? Бог сказав відійти Мойсею і Аарону, щоб Він взагалі знищив увесь цей народ, який Він вивів з Єгипту. Але Мойсей у трепеті почав молитися Богу про милість над народом ізраїльським, але до того, як ця молитва була завершена, Бог вже встиг знищити 14000 людей.

Якщо ви уважно читатимете Старий Завіт, то побачите, що Бог гнівається на гріх і строго карає. Багато віруючих думають, що Бог, Який був у Старому Завіті, сьогодні змінився, тому перестав гніватися на гріх і карати людей, але апостол Яків каже, що в Бога “немає зміни і ні тіні переміни” (Як. 1:17). Насправді, Бог анітрохи не змінився, просто ставлення багатьох людей до Нього змінилося, оскільки вони не знають Який істинний біблійний Бог.

Ми повинні розуміти, що зараз живемо під час милості Божої, коли Бог у довготерпінні проявляє Свою незаслужену милість на величезну кількість людей, тому люди сприймають цю милість, як саме собою зрозуміле. Вони думають, що Бог зобов’язаний милувати всіх людей, і що так буде завжди. Але незабаром цей час закінчиться, і тоді Божий гнів виллється на всіх, хто не примирився з Ним через Ісуса Христа.

Подивіться, як описує апостол Іоанн відчуття людей, які залишаться на землі за часів великої скорботи і відчують на собі весь жах прояву Божого гніву:

Природні лиха, Альбрехт Дюрер

І царі земні, і вельможі, і багаті, і тисячоначальники, і сильні, і всякий раб, і всякий вільний сховались у печери і в ущелини гір, і кажуть горам і каменям: упадіть на нас і закрийте нас від лиця Того, Хто сидить на престолі, й від гніву Агнця; бо прийшов великий день гніву Його, і хто може встояти?” (Одкр. 6:15-17). Хто цей Агнець? Це Ісус Христос. Сьогодні люди звикли говорити про Ісуса Христа, що Він лагідний і тільки милує, але прийде час, коли Христос виллє Свій гнів на всіх, що живуть на Землі!

Сьогодні деякі проповідники вчать, що коли Бог ввергне людей, які знаходяться в пеклі в озеро вогненне, то вони будуть там знищені, і вічно не мучитимуться, але давайте подивимося, що Писання говорить із цього приводу: “А диявол, що спокушав їх, ввергнутий в озеро вогненне і сірчане, де звір і лжепророк, і будуть мучитися день і ніч на віки віків. І побачив я великий білий престіл і Того, хто сидить на ньому, від лиця Якого втікали небо і земля, і не знайшлось їм місця. І побачив я мертвих, малих і великих, що стояли перед Богом, і книги розкриті були, й інша книга розкрита, яка є книга життя; і судимі були мертві за написаним у книгах, згідно з ділами своїми. Тоді віддало море мертвих, що були в ньому, і смерть і пекло віддали мертвих, які були в них; і судимий був кожен за ділами своїми. І смерть і пекло ввергнуті в озеро вогненне. Це смерть друга. І хто не був записаний у книзі життя, той був кинутий в озеро вогненне” (Одкр. 20:10-15).

Ми бачимо, що диявол буде ввергнутий в озеро вогненне і сірчане, де мучитиметься вічно. І тут же ми бачимо, що люди, які знаходилися в пеклі, і всі, хто не були записані в книзі життя з тих, що живуть на землі, були так само кинуті в озеро вогненне. Ми ніде не бачимо, щоб Писання говорило, що душі людські будуть знищені в геєні вогненній. Уся ця велика кількість душ буде мучитися в озері вогненному вічність, так само як і диявол. Багатьом людям важко зрозуміти, чому душі людські повинні мучитися вічно. Вони не розуміють Бога і весь жах людської гріховності, тому дозволяють собі загравати з гріхом. Але Біблія говорить, що той, хто потрапив у геєну вогненну, мучитиметься віки віків! Це дуже серйозно!

Сьогодні багато віруючих людей вважають, що Бога боятися не потрібно, бо Новий Завіт не говорить про це. Але це тільки показує, що вони дуже неуважно читають Новий Завіт. От що сказав Ісус Христос: “І не бійтеся тих, що вбивають тіло, а душі не можуть убити; але бійтесь більше Того, Хто може і душу, і тіло погубити в геєні” (Мф. 10:28). Христос ясно сказав, що ми повинні боятися Того (Бога), Хто може погубити душу в геєні вогненній. От чому треба боятися Бога! Дуже безглуздо не боятися Того, у Чиїх руках знаходиться наше життя, і Хто за словами Христовими може погубити душу в геєні вогненній. Безглуздо диктувати Богові умови як Йому поступати. Безглуздо намагатися маніпулювати Богом, прагнучи якось впливати на Нього, щоб Він зробив так, як нам хочеться.

Чому сьогодні так багато нещасних християн, які не мають Божого миру у своїх серцях? Причину цього ми бачимо в словах пророка Ісаї: “Горе тому, хто сперечається з Творцем своїм, черепок з черепків земних! Чи скаже глина гончару: “що ти робиш?” і твоя справа чи скаже про тебе: “у нього немає рук”?” (Іс. 45:9). Слова: “Горе тому, хто сперечається з Творцем своїм” означають, що людина, яка не прийняла абсолютного Божого володарювання, постійно стикатиметься з ситуаціями, в яких вона пред’являтиме Богу якісь претензії і говоритиме Йому те, що абсолютно не повинна говорити. Як багато віруючих сьогодні невдоволені тим, що в їх житті не відбувається те, що б вони хотіли; як багато невдоволених тим, що вони не мають щось, що бажала б їх душа, і ці люди починають пред’являти Богу претензії, чому в них немає того чи іншого. Багато людей сьогодні навчено людиноцентричними проповідниками, що ми гідні кращого, що Бог тільки і заклопотаний тим, щоб дати нам усе, що ми хочемо, тому потрібно просити і просити, показуючи Йому на Писання і на підставі якихось віршів, затребувати в Нього те, що нам “належить по праву”. Це людиноцентричний підхід до Бога не принесе нічого доброго в життя людей, тому сьогодні так багато нещасних християн. Ці люди так і не зрозуміли, Хто такий Бог і Ким Він є. Та людина, яка знаходиться в подібному стані сперечання з Богом, ніколи не буде щаслива і завжди буде в горі.

Людина, яка не боїться Бога, насправді протиставляє себе Йому. Всяка людина, яка претендує на власну значущість, заперечує те, що істинна значущість полягає тільки в Богу. Тому ми повинні змиритися перед Богом, усвідомивши, Хто Він, і ким є ми. От чому Писання неодноразово говорить: “Початок мудрости – страх Господній” (Пр. 1:7). От чому Бог наполягає на тому, щоб люди боялися Його. Сьогодні багато християн мають неправильну самооцінку, бо людиноцентричні проповідники вчать людей піднімати самооцінку у своїх очах, а не займати ту позицію, про яку вчить Ісус Христос і все Писання в цілому.

Страх Божий приносить мир

Сам Бог говорить людям через пророка: “Так говорить Господь, Відкупитель твій, Святий Ізраїлів: Я Господь, Бог твій, Який навчає тебе корисного, Який веде тебе тим шляхом, яким слід тобі йти. О, якби ти дослухався до заповідей Моїх! тоді мир твій був би як ріка, і правда твоя – як хвилі морські” (Іс. 48:17,18). Головна мета християнства полягає в тому, щоб отримати наповнення Божим миром, і цей мир у нашому серці безпосередньо залежить від того, яким ми бачимо Бога: наскільки ясно ми бачимо Його Святість; наскільки ясно ми бачимо весь жах Його гніву; наскільки ясно ми бачимо Його бажання нас врятувати. Чим ясніше ми бачимо Бога, тим більше ми боїмося і схиляємося перед Ним, і тим більше ми будемо любити і довіряти Йому. Якщо ми матимемо страх Господній, то наші серця наповнюватимуться Його миром. От чому Екклезіаст після тривалих пошуків сенсу життя дійшов такого висновку: “Вислухаємо сутність усього: бійся Бога і заповідей Його дотримуйся, тому що у цьому все для людини; бо всяке діло Бог приведе на суд, і все таємне, чи добре воно, чи зле” (Екл. 12:13,14).

Сам Господь говорить через Ісаю: “Так говорить Господь: небо – престіл Мій, а земля – підніжжя ніг Моїх; де ж побудуєте ви дім для Мене, і де місце спокою Мого? Бо усе це створила рука Моя, і усе це було, – говорить Господь. А ось на кого Я спогляну: на смиренного і скрушеного духом і на того, хто тріпоче перед словом Моїм” (Іс. 66:1,2).

Коли люди стикаються по-справжньому з істиною про Великого і Святого Бога, то деякі стають жорстокими у своєму серці, кажучи: “Я не хочу мати нічого спільного з таким Богом!”, а інші, навпаки, засмучуються і упокорюються перед Ним. Одні люди, бачачи Могутність і Велич Володаря неба і землі, намагаються протистояти Йому, тоді як інші схиляються перед Ним. Саме за цими ознаками і можна відрізнити істинних християн від лжехристиян. Ісус Христос попереджав, що будуть куколі і пшениця. Головна ознака істинного християнина полягає в тому, що він упокорено схиляється перед Богом і Його волею для себе. Істинні християни розуміють, що Бог реальний і до Нього треба ставитися і сприймати серйозно. Істинне християнство корениться в наявності страху Божого, а помилкове християнство багато говорить про свої права, які вони вимагають і досягають того, що так хочуть їхні душі.

Повноцінність нашого життя безпосередньо залежить від того, чи маємо ми страх перед Богом чи ні, і чи розуміємо ми Хто такий Бог чи ні, тому пізнавайте Його і просіть Його дати вам Духа премудрості і одкровення для пізнання Його. Нехай благословить вас Господь!

За матеріалами сайту іstіna-bozhja.ru

Попередній запис

Навіщо треба боятися Бога?

Сьогодні в церквах можна почути масу проповідей на тему про любов Божу, які говорять про те, що Бог любить абсолютно ... Читати далі

Наступний запис

Очікування Бога

«Ісус Христос учора й сьогодні і навіки Той же» (Євр. 13:8). Проте багато людей не погоджуються з цим біблійним ствердженням, ... Читати далі