Навіщо треба боятися Бога?

Сьогодні в церквах можна почути масу проповідей на тему про любов Божу, які говорять про те, що Бог любить абсолютно всіх. Можна почути багато проповідей про те, як підняти свою самооцінку, як реалізувати себе і т. д, але дуже мало можна почути проповідей, що нам необхідно боятися Бога. Без розуміння цього питання в серці віруючого ніколи не буде Божого миру, оскільки він постійно знаходитиметься в неусвідомленому протиріччі з Богом.

Ми повинні ясно розуміти наступний факт: мир у серці людини починається з миру з Богом. Якщо немає миру в серці, то це свідчить про те, що немає миру в стосунках з Богом. Мир з Богом може бути тільки в тому випадку, коли в людини є правильний погляд на Бога і на те, Ким Він є. Сьогодні багато віруючих не мають правильного уявлення про Бога, оскільки уявили собі такого Бога, Яким би самі хотіли Його бачити.

Існує декілька причин, чому ми повинні боятися Бога.

Бог є сенсом усього існуючого

Перша причина, навіщо нам боятися Бога полягає в тому, що Бог є сенсом абсолютно всього буття в усьому всесвіті, тобто від Нього все походить, Їм усе тримається, і абсолютно все існує заради Нього. Сьогодні багато віруючих вважають, що Бог абсолютне все створив для людини, але Біблія ясно говорить, що Бог створив усе заради Себе, а також усе, що Він робить, Він робить так само заради Себе і Своєї слави.

Сьогодні такий підхід дуже не популярний навіть серед віруючих, оскільки багато хто вважає, що Бог усе робить для людини і заради людини, що насправді, є результатом гуманістичної філософії.

Деякі віруючі не згодні з тим, що Бог абсолютно все робить заради Себе і заради Своєї слави, хоча Слово Боже ясно і категорично говорить із цього приводу, що це так: “Усе зробив Господь заради Себе” (Прит.16:4). Вони кажуть: “Не треба робити з Бога диктатора!” Коли ми читаємо Біблію, то Бог з’являється перед нами як Цар, Володар, і в жодному разі, як Той, Хто хоч в якійсь мірі підзвітний людям. Більше того, не існує абсолютно нічого ззовні Бога (якогось закону, якоїсь системи), якій Бог був би підкорений. Бог є абсолютним Всемогутнім Володарем. Саме таким відкриває Бога нам Писання. Але сьогодні популярна абсолютно інша точка зору, якої дотримуються дуже багато віруючих, і яка полягає в тому, що Бог створив духовні закони, заручником яких Сам же і став.

Бог багаторазово підкреслює, що мир у серці людини безпосередньо пов’язаний з тим розумінням, що Бог є вселенським Монархом, вселенським Царем. Давайте подивимося на деякі тексти, які показують це: “Хто зрозумів дух Господа, і був радником у Нього й учив Його? З ким радиться Він, і хто напоумляє Його і наставляє Його на путь правди, і вчить Його знання, і вказує Йому путь мудрости? Ось народи – як крапля з відра, і вважаються як порошинка на терезах. Ось, острови як порошинку піднімає Він…Усі народи перед Ним як ніщо, – менше за нікчемність і порожнечу вважаються у Нього. Отже, кому уподібните ви Бога? І яку подобу знайдете Йому? …Хіба не знаєте? хіба ви не чули? хіба вам не говорено було від початку? хіба ви не зрозуміли із основ землі? Він є Той, Який сидить над колом землі, і ті, що живуть на ній, – як сарана перед Ним; Він розпростер небеса, як тонку тканину, і розкинув їх, як намет для житла. Він обертає князів на ніщо, робить чимось пустим суддів землі” (Іс. 40:13-15,17,18,21-23).

От яким показує пророк Ісая Бога. Він говорить, що Бог ні з ким не радиться, як Йому поступати для того, щоб люди, які стикаються з Богом, могли мати правильне розуміння, Ким є Бог. Сьогодні багато віруючих мають спотворене уявлення про Бога. Вони думають, що Бог тільки тим і заклопотаний, щоб бігати за ними, умовляти їх служити Йому, і благословляти їх. Люди думають, що Бог дуже дорожить Своїм творінням, тому робить усе можливе, щоб зробити людей щасливими. Але це небіблійне розуміння Бога.

Подивіться, як про Себе говорить Бог, і Яким Він нам Себе показує: “Я Господь, і немає іншого. Я утворюю світло і творю пітьму, роблю мир і роблю біди; Я, Господь, роблю усе це” (Іс. 45:6,7). Багато віруючих не розуміють, що Бог приносить мир і чинить лиха. Вони впевнені в тому, що від Бога приходить тільки добро, а зло приходить тільки від диявола, але Бог ясно говорить нам, що за всіма подіями, будь то добро чи зло, стоїть Він. Якщо ви читатимете книгу пророка Ісаї, то побачите, що Бог знову і знову стукає в серця людей, показуючи, що Він є абсолютним Володарем і Господом над усім живим. Ми повинні розуміти той факт, що Бог робить те, що вважає за потрібне і не потребує чиєїсь поради і дозволу на це. Хто знищив з лиця землі мільйони людей у день потопу? Це зробив Бог. Сьогоднішні гуманісти говорять: “О ні, ми в такого Бога не віримо”. Але від того, чи вірить хтось у такого Бога чи ні, від цього Він не перестає бути таким Богом. Господь намагається показати нам через історію людства, що це Він утворює світло і пітьму, що це Він приносить мир і чинить лиха.

Давайте подивимося ще на один текст: “Згадайте, що було раніше, від початку віку, бо Я Бог, і немає іншого Бога, і немає подібного до Мене. Я звіщаю від початку, що буде у кінці, і від давніх часів те, що ще не сталося, говорю: Моя рада відбудеться, й усе, що Мені вгодно, Я зроблю” (Іс. 46:9,10).

Бог робить те, що Йому угодне, а не те, що угодне людині, і те, що Він запланував, відбудеться, не дивлячись ні на що. Сьогодні ліберальні християни вважають, що Бог повністю залежить від них, і без них нічого не здатний робити на Землі, оскільки ця Земля була віддана Адамом сатані. Це вчення побудоване на словах сатани, коли той спокушав у пустелі Христа, і є помилковим вченням, яке представляє Бога абсолютно в іншому ракурсі, – обмеженим і залежним від людей. Але біблійний Бог абсолютно інший. Насправді, Бог вже давно все розпланував, що стосується глобальних подій. Він вже давно визначив, коли початися часам скорботи, коли виявить себе антихрист, коли вдруге прийти Христу і т. д.

Отже, правильні стосунки з Богом виходять з визнання реальності того, Хто Він є – Великий, Незалежний, Славний, Суверенний і Святий Бог. Це Його земля, це Його всесвіт, що існує за Його законами. Він визначив мету його існування, Він поклав межі і часи існуванню Землі і всього, що знаходиться на цій Землі. Багато віруючих говорять, що це в Старому Завіті ми бачимо такого Святого і Величного Бога, Який гнівається на гріх, а в Новому Завіті ми бачимо Бога з “людським обличчям” (як навіть дехто каже), – м’якого, упокореного і лагідного. Але насправді ці люди не розуміють, Хто такий Бог.

Якщо ми подивимося в книгу Діяння Апостолів, то побачимо, що Павло проповідуючи мудрецям того часу, почав з пояснення цієї істини: “Бог‚ що створив світ і все, що в ньому, Він‚ будучи Господом неба і землі, не в рукотворних храмах живе і не вимагає служіння людських рук, ніби в чомусь мав би потребу, Сам даючи усьому життя і дихання‚ і все. Від однієї крови створив увесь рід людський для проживання по всій землі, наперед визначивши часи і межі їх перебування” (Діян. 17:24-26).

Новий Завіт, так само як і Старий каже нам, що Бог створив абсолютно все, тому, це Його світ, а не наш. Бог не потребує ні чого, оскільки є Самоіснуючим Богом. Ми бачимо, що життя абсолютно кожної людини залежить від Бога: “Сам даючи усьому життя і дихання‚ і все“.

Ми повинні ясно розуміти той факт, що ми повинні боятися Бога, бо ми живемо в Його світі, де править і встановлює правила Він, а не ми, тому ми повністю залежні від Нього. І якщо людина не розуміє цієї головної істини, то вона ніколи не зможе мати повноцінного християнського життя, і ніколи не зможе мати повноцінного миру у своєму серці. Бога треба боятися, бо без Нього ми не проіснуємо і миті.

За матеріалами сайту іstіna-bozhja.ru

Попередній запис

Як навчитися жити в страху Божому? (Закінчення)

Йосиф прощає своїх братів ЧАСТИНА 4. ПРАКТИКА. ЯК ПРАЦЮЄ СТРАХ БОЖИЙ Треба пам'ятати які наслідки приносить ... Читати далі

Наступний запис

Навіщо треба боятися Бога? (Закінчення)

Бог Святий Друга причина, чому ми повинні боятися Бога, полягає в тому, що Він Святий і грізний у Своєму гніві. ... Читати далі