Як навчитися жити в страху Божому? (Закінчення)

Йосиф прощає своїх братів
ЧАСТИНА 4. ПРАКТИКА. ЯК ПРАЦЮЄ СТРАХ БОЖИЙ

Треба пам’ятати які наслідки приносить відсутність страху Божого. Можливо, це нам допоможе глибше зрозуміти, чому такий важливий Страх Божий? Перший, хто втратив страх Божий, був диявол. Услід за дияволом пішли біси. Ці істоти, які були такі близькі до Бога, які «купалися» у променях Божого сяйва і слави, втратили найцінніше, що тільки може мати жива істота – близькість Бога, бо втратили страх Божий.

Наступний приклад, який дає нам Біблія – фарисеї. Христос про них сказав: «Ваш батько є диявол; і ви хочете виконувати похоті батька вашого» (Ін. 8:44). Знаєте в чому проблема фарисеїв? Вони втратили страх Божий: «Наближаються до Мене люди ці устами своїми, й устами шанують Мене, серце ж їхнє далеко від Мене» (Мф. 15:8). Можна сміливо зробити висновок, що страх Божий наближає серце і душу до Бога, тоді, як відсутність страху Божого віддаляє від Бога. Так і виходять фарисеї, люди, що не мають страху перед Господом.

Тільки уявіть життя на землі, якби в людей був страх Божий? Злочинності немає. Продажності суддів немає. Усі знають, якщо вже і потрапив до суду, то вирок буде абсолютно справедливий. Чиновники ніколи не беруть хабара, бо на них страх Божий. Президент країни, прем’єр міністр, парламент, усі мають страх Божий. Така країна зайняла б перші місця в усіх мислимих рейтингах, як найкраща.

Приголомшливий успіх Йосифа і країни, в якій він жив, ще раз доводять справедливість цієї думки. Усі країни, що поруч знаходяться, терпіли страшний голод, а Єгипет процвітав, що змусило його братів, які думали, що Йосиф пропав або загинув, звернутися в Єгипет за хлібом. От тут і відбувається зустріч братів з Йосифом, який повинен був накопичити на них, за роки свого страждання, таку злість і образу, щоб їх просто убити.

Проте Йосиф знову пояснює свою незлобливість так: «Тому що я боюся Бога» (Бут. 42:18). «І сказав Йосиф: не бійтеся, тому що я боюся Бога; ось, ви замишляли проти мене зло; але Бог перетворив це на добро, щоб зробити те, що тепер є: зберегти життя великій кількості людей» (Бут. 50:19,20). Це ключові думки, які пояснюють увесь секрет успішного життя Йосифа на чужині.

Наведемо декілька практичних прикладів, як поступати за страхом Божим. Коли мені не хочеться читати Біблію, я відразу ж згадую, що буде, якщо я не читаю. Слабшаю у вірі, а значить, відкочуюся назад, до погибелі. Стаю злим і дратівливим. Мені пропонують родичі поїхати відпочити в недільний день на природу, а я боюся Бога, я боюся Його засмутити, Йому спричинити біль, тому йду в недільний день у церкву і пам’ятаю, що Бог благословив 7-й день і освятив.

Зі мною вчинили несправедливо і хочеться на це відповісти різко, грубо, криком, але є страх Божий, думка, що ти грішиш, що ти ображаєш Духа Святого і можеш втратити спасіння, це витвережує і допомагає не грішити. «Початок мудрости – страх Господній; нерозумні тільки нехтують мудрість і наставляння» (Притч. 1:7).

Я часто думаю про секрет сильного росту церкви. Виявляється, він пов’язаний зі страхом Божим. Подивимося, як перша християнська церква зростала: «Церкви ж по всій Юдеї, Галилеї та Самарії мали спокій, навчаючись та перебуваючи в страху Господньому; і, втішенням Святого Духа, примножувались» (Діян. 9:31).

Отже, підведемо підсумки. Страх Божий це не просто боязнь втратити Божу любов, це ще страх покарання, страх втрати віри, а значить і спасіння. Це страх бути викресленим з книги життя. Ми не забудемо, що Бог є вогонь, що поїдає. Одна мудра людина писала:

  • Якщо ми не знаємо, що таке пітьма, ми не оцінимо світло.
  • Якщо не знаємо, що таке смерть, то не зрозуміємо, що таке життя.
  • Якщо не пам’ятатимемо, що нам загрожувало, то не цінуватимемо те, що отримали.
  • Якщо не знаємо закону, нехтуватимемо благодаттю.
  • Не знаємо страху – не знатимемо і любові.

Чому ми прийшли до Бога, навіщо в церкві? Щоб вирішити свої проблеми, знайти другу половину, поправити своє здоров’я і не почувати себе самотнім? Ні, ми в церкві, щоб жити по істині, щоб стати перед Богом, бо ми зрозуміли і увірували, що Бог наш Творець, Отець і жити треба в підпорядкуванні, в послуху Богові. Ми в церкві, бо ми пережили священний трепет перед Богом: «У рік смерти царя Озії бачив я Господа, Який сидить на престолі високому і величному, і краї риз Його наповнювали весь храм. Навколо Нього стояли серафими; у кожного з них по шість крил: двома закривав кожен лице своє, і двома закривав ноги свої, і двома літав. І взивали вони один до одного і говорили: Святий, Святий, Святий Господь Саваоф! уся земля повна слави Його! І похитнулися верхи врат від голосу тих, що викликували, і дім наповнився курінням. І сказав я: горе мені! загинув я! бо я людина з нечистими вустами, і живу серед народу також з нечистими вустами, – і очі мої бачили Царя, Господа Саваофа» (Іс. 6:1-5).

А от як переживав трепет, страх Божий, перед Христом апостол Іоанн, що написав Апокаліпсис: «І коли я побачив Його, то впав до ніг Його, як мертвий. І Він поклав на мене правицю Свою і сказав мені: не бійся; Я є Перший і Останній» (Одкр. 1:17). Будемо ж у страху Божому проживати кожен день і радіти тому, що ми удостоєні бути Божими дітьми і переживати такі близькі стосунки з Богом, проводячи щодня на землі в страху Божому.

Автор: Вадим Лисенко

Попередній запис

Як навчитися жити в страху Божому? (Продовження)

Йосиф тлумачить сни (фрагмент), Фрідріх Вільгельм Шадов ЧАСТИНА 3. З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ СТРАХ БОЖИЙ? Я боюся ... Читати далі

Наступний запис

Навіщо треба боятися Бога?

Сьогодні в церквах можна почути масу проповідей на тему про любов Божу, які говорять про те, що Бог любить абсолютно ... Читати далі