Як навчитися жити в страху Божому? (Продовження)

Йосиф тлумачить сни (фрагмент), Фрідріх Вільгельм Шадов
ЧАСТИНА 3. З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ СТРАХ БОЖИЙ?
  1. Я боюся спричинити Богові біль

У мене до днів народження дуже просте ставлення. Звичайно, приємно, якщо тебе вітають, але я точно знаю, що не вітанням будується повага. Для моїх батьків вітання з днем народження це украй важливо. Раніше я думав, що батько і мати все ускладнюють, і нічого страшного, якщо я їх колись і не привітаю, але потім я зрозумів, що своїм не вітанням спричиняю їм біль. А раз так, то їх треба вітати. Тепер поговоримо про спричинення болю Богові.

Бог глибоко страждає із серйозніших причин, ніж родичі, яких не привітали з днем народження, – це причина гріх, який скоюють Його діти. Батьки розуміють, як це коли твої неслухняні діти спричиняють тобі біль. От і ми Богові спричиняємо біль своїми гріхами. Неможливо тих, хто відпав «знову обновляти покаянням, коли вони знову розпинають у собі Сина Божого і зневажають Його» (Євр. 6:6). «Ті, що відпалі» – це ті, що грішать і не каються, і своїми гріхами знову розпинають Христа і знущаються з Нього. Що ж робить страх Божий? Мені страшно батьків образити не вітанням з днем народження, але незрівнянно страшніше ранити Христа своїми гріхами. Якщо любиш, то боїшся і не хочеш спричиняти біль улюбленій особі.

  1. Страх втратити віру (любов до Бога), благодать, спасіння

А) Втрата спасіння. Нещодавно я розмовляв з християнами, які мені доводили, що термін «втрата спасіння» не вірний сам по собі. Хіба можна втратити спасіння, це ж не п’ять копійок? Цікаво, що у Священному Писанні використовується саме це слово відносно спасіння: «Пильнуйте себе, щоб нам не загубити того, над чим ми трудились, але щоб одержати повну нагороду» (2Ін. 1:8). Апостоли працювали над новонаверненими вірними, щоб ті не втрачали віру, але, навпаки, у ній зростали.

Б) Втрата любові і віри. Вірні знають, що любов до Бога не завжди однаково чудова. Бувають моменти, коли сильно тягне світ. Скажу відвертіше, іноді просто хочеться скоїти гріх. У таких випадках, врятує тільки страх Божий. А що ж з Йосифом?

Думаю, напевно, Йосиф переживав щось подібне, коли потрапив у в’язницю. Але і там він залишався вірний Богові, керуючись страхом Божим, тому: «І Господь був з Йосифом, і простягнув до нього милість, і дарував йому благовоління в очах начальника в’язниці» (Бут. 39:21). Йосиф боїться не людей, він боїться не в’язниці та інших складних обставин. Він боїться Бога, а той дає йому скрізь успіх.

В) Втрата духовної сили. Христос порівняв людину, що втратила силу із сіллю, викинутою за втрату своїх смакових якостей. «Ви – сіль землі. Якщо ж сіль втратить силу, то чим зробиш її солоною? Вона вже ні до чого не придатна, хіба що бути викинутою геть на потоптання людям» (Мф. 5:13). Я боюся втратити духовну силу, тому що без неї я перетворююся на жалюгідну людину. Про мене сказав апостол Павло: «Бо знаю, що не живе в мені, тобто в моєму тілі, добре; бо бажання добра є в мені, але щоб зробити таке, того не знаходжу» (Рим. 7:18). «Що це за фанатизм! Хіба в людях немає нічого доброго?» – марно обурюватиметься людина, яка не обізнана з християнськими тонкощами. Мова не в тому, що в людей немає доброго, а в тому, що немає сили робити духовне. Людина без Бога не молиться, як слід, не прощає ворога, не розуміє Біблію, нічого не робить для Бога і т. д. До Іуди увійшов диявол, коли він втратив силу (Лк. 22:3); Соломон, втративши страх Божий і силу Божу, завів собі гігантський гарем і його нескінченні дружини відвели його з Божого шляху: «В часи старости Соломона дружини його схилили серце його до інших богів, і серце його не було цілком віддане Господу Богу своєму». (3Цар. 11:4).

  1. Страх бути покараним Богом

«Глядіть‚ отже‚ не зречіться того‚ хто промовляє‚ бо не уникли кари вони‚ що зреклися того‚ хто пророкував на землі, тим більше не уникнемо ми, якщо відвернемось від Того, Хто говорить з небес» (Євр. 12:25). Давид був покараний тим, що втратив дитину. Так, що там одна людина, цілий народ міг бути покараним від Бога. Господь оголосив жителям Ніневії, що вони будуть покарані. Єврейський народ був покараний тим, що викликав ненависть навколишніх народів, тим, що його звідусіль гнали, скрізь ненавиділи і залишився він без батьківщини своєї. А хіба ми забули про існування пекла, про яке постійно говорив Христос? «І не бійтеся тих, що вбивають тіло, а душі не можуть убити; але бійтесь більше Того, Хто може і душу, і тіло погубити в геєні» (Мф. 10:28). Виходить, що Бог може дуже серйозно покарати, як на землі, так і у вічності вогнем геєни. Є спосіб уникнути покарання, єдиний, який вказаний у Біблії: «Бо коли б ми судили самі себе, то не були б судимі» (1Кор. 11:31).

  1. Страх бути залишеним Богом

Саул, перший цар Ізраїлю, постійно проявляв непослух Богові. І одного разу, коли йому сильно знадобився Бог, Саул звернувся до Творця, але «запитав Саул Господа; але Господь не відповів йому ні уві сні, ні через урим, ні через пророків» (1Цар. 28:6). Саул, 1-й цар Ізраїлю, не впорався з владою і багатством, які він отримав, ставши керівником свого народу. На жаль, Саул втратив страх Божий.

Йосиф, терміново викликаний з в’язниці, тлумачить сон фараонові і стає другою людиною в усьому Єгипті: «І сказав фараон слугам своїм: чи знайдемо ми таку, як він, людину, у якій був би Дух Божий? І сказав фараон Йосифу: оскільки Бог відкрив тобі все це, то немає настільки розумного і мудрого, як ти; ти будеш над домом моїм, і твого слова буде дотримуватися весь народ мій; тільки престолом я буду більшим за тебе» (Бут. 41:38-40). Дійсно в житті Йосифа працював біблійний принцип: «Страх Господній веде до життя, і хто має його, завжди буде задоволений, і зло не осягне його» (Притч. 19:23). Йосифа навіть влада не змогла зіпсувати, бо він жив у страху Божому. До речі, а ви колись замислювалися чому Бог відкривав Йосифу сни? «Хто та людина, що боїться Господа? Він укаже їй дорогу, яку треба обирати. Душа її буде у блаженстві, і рід її успадкує землю. Сила Господня – тим, що бояться Його, і завіт Свій відкриває їм» (Пс. 24:12-14). Бог відкриває таємниці тим, що бояться Його.

Автор: Вадим Лисенко

Попередній запис

Як навчитися жити в страху Божому?

Брати продають Йосифа в рабство, Костянтин Флавицький «Вислухаємо сутність усього: бійся Бога і заповідей Його дотримуйся, ... Читати далі

Наступний запис

Як навчитися жити в страху Божому? (Закінчення)

Йосиф прощає своїх братів ЧАСТИНА 4. ПРАКТИКА. ЯК ПРАЦЮЄ СТРАХ БОЖИЙ Треба пам'ятати які наслідки приносить ... Читати далі