Молитва за ближніх

Господня воля полягає в тому, щоб ми, отримавши цю небесну силу за допомогою молитви, йшли у світ, передаючи її в будь-якому куточку світу, де б її не потребували. Згідно з планом Господнім, наше життя має бути спокійним, але стійким потоком благодаті, який, завдяки нашим молитвам, заповнював би весь світ, що оточує нас. І ясна річ, що ми, подібно до Його друзів, повинні “почати з Єрусалиму”, а потім йти все далі і далі, “і навіть до краю землі”.

Згідно з Його волею, ми повинні починати з власного дому. Постійно спілкуючись з тими, хто нам дорогий, ми за допомогою “молитовного бездротового зв’язку” передаватимемо їм ту надприродну силу, яка дозволить для них вести життя, повне перемог, наповнить їх серця вдячністю і радістю і позбавить їх від поразок, що приносять розлад як душі, так і тілу. Щодня спілкуючись зі своїми близькими, ми скажемо Богові: “Боже, дай кожному з них Твоє благословення. Вони потребують його, бо живуть зі мною, а я, хоча і люблю їх, занадто егоїстичний і слабовільний, щоб багатьом жертвувати для них”. Тоді в наших оселях пануватиме добрий дух. Бо Бог чує молитви. Небеса самі увійдуть до наших осель. І навіть незважаючи на те, що всі ми, хто складає сім’ю, маємо недоліки і недосконалі, наш домашній світ завдяки тому, що Бог відповідає на молитви, стане маленьким раєм.

Багато віруючих допускають руйнування свого дому. Їх діти шукають задоволень і радості за його межами і не хочуть повертатися. Якби наш Господь міг говорити з людьми в таких домах, то в першу чергу Він, швидше за все, сказав би ці слова: “Не маєте, бо не просите” (Як. 4:2).

Згідно з волею Господньою, нам слід молитися і про своїх сусідів. Як тільки ми побачимо їх ранком, нам слід сказати Богові: “Господи, благослови наших сусідів на цей день. Дай їм те, чого вони потребують!” А насправді як нещасливо деколи складаються взаємини між нами!

Зазвичай розбіжності починаються з чогось незначного. Далі нерозуміння, потім конфлікт, потім антипатія, потім ворожнеча і, нарешті, судовий розгляд. Якщо ми застосуємо священну магію молитви за інших, наші взаємини поступово стануть дружніми навіть з тими сусідами, які здаються конфліктними і важкими в спілкуванні.

У деяких країнах люди досі, зустрічаючись під час роботи, вимовляють вітання, повне краси і глибокого сенсу: “Нехай вас Бог благословить”. Можливо, це вітання від постійного використання стало формальним, як це відбувається з усіма формами вітань, і люди вимовляють його не замислюючись. Проте коли це вітання щойно з’явилося, люди відчували істинне бажання попросити в Бога, щоб Він благословив працю їх побратимів. Усі знають, що робота – це не завжди проста справа. Іноді вона може бути по-справжньому важкою. Тому, бачачи людей за роботою, потрібно використовувати будь-яку можливість помолитися про те, щоб надприродна сила допомогла їм, полегшивши роботу і зробивши її продуктивнішою.

Куди б ми не потрапили, скрізь зустрічаються люди, які чогось потребують. Якби Дух міг розплющити нам очі любові, здатні бачити як явні, так і таємні потреби людей, то усе, побачене нами, послужило б спонуканням до молитви. Ми звернулися б до Господа і повідали Йому про потреби і наших друзів, і наших ворогів. Саме такої молитви Він чекає від нас. Сказано: “Безперестанно моліться” (1Сол. 5:17).

Одного дня Густав Йонсен, настоятель кафедрального собору, розповів про те, як колись в Осло будували маленьку церкву. Один віруючий бізнесмен, який жив у передмісті, але офіс мав у центрі міста, став виїжджати з дому раніше, ніж зазвичай, щоб провести кілька хвилин біля будівельного майданчику. Він з’являвся там день у день і тихо молився про будівельників, про будівлю, про тих, хто служитиме в церкві, і про тих, хто слухатиме там Слово Боже. Ця людина вміла правильно використовувати молитву як засіб роботи з Господом.

Чи не здається вам, що існує Господня воля на те, щоб ми користувалися своїм правом молитися за людей всякий раз, коли зустрічаємо їх, навіть якщо ми ніколи раніше з ними не бачилися і не знаємо, як їх звуть? Я думаю, що наш Господь чекає від нас, щоб ми використовували будь-яку можливість нести людям ці надприродні дари, що передаються за допомогою наших молитов.

Деякі, можливо, висунуть заперечення, сказавши, що практично це нездійсненно, що я перебільшую. Проте мені так не здається. Я твердо вірю, що наші молитви неефективні виключно тому, що ми занадто ледачі, недостатньо старанні. Якби Дух Божий міг сповнити нас священним трепетом, ми дуже скоро знайшли б час і можливість вдихнути дихання молитви у свої серця.

Ми занадто швидко думаємо. Проходячи повз людину на вулиці, ми знаходимо час на те, щоб зробити кілька критичних зауважень на її адресу. Це відбувається практично саме собою, бо так проявляється наша зла натура. Лише уявіть собі, що Духові Божому вдасться створити в нас таку сильну нову природу, щоб ми всякий раз могли автоматично прославляти своє серце в молитві Богові при зустрічі з ким би то не було!

Один з моїх друзів-місіонерів нещодавно повернувся з місіонерської поїздки. Ми сиділи з ним і говорили про безліч речей, зокрема і про його здоров’я упродовж усіх тих років, що він провів у місії. Це велика проблема в житті більшості місіонерів. Тропічні лихоманки послабляють і підривають здоров’я багатьох з них, навіть якщо вони молоді, а мій друг жив там, де лихоманка лютувала особливо сильно.

Коли я почав говорити про це, він став дещо хвилюватися. Але я настільки добре знав його, що не боявся здатися надмірно цікавим, і прямо запитав його, як у нього йшли справи із здоров’ям. Він відповів наступне: “Коли я збирався відплисти в місію, то, звичайно ж, заходив до всіх своїх друзів в общині, щоб попрощатися. З тієї ж причини зайшов я до однієї віруючої жінки, яка жила по сусідству. Коли я став прощатися з нею, вона міцно стиснула мою руку і, спокійно дивлячись мені в очі, тихо сказала, що збирається благати Бога про мене і просити Його оберегти мене від лихоманки, щоб я зміг усі свої сили присвятити роботі”. – “І я не хворів на лихоманку жодного разу за всі ці роки”, – додав він із сльозами радості на очах!

От ще одна людина, яка навчилася використовувати молитву як засіб для виконання роботи Господньої. Існує безліч способів для нашої роботи в місіях, навіть не виїжджаючи на місіонерську роботу. Бог дарував нам можливість побачити це і діяти відповідно; це може полегшити роботу місіонерів, які знаходяться вдалині.

Попередній запис

Могутній засіб

Христос-Утешитель, Карл Генріх Блох "Тож благайте Господаря жнива, щоб вислав женців на жниво Своє" (Мф. 9:38). ... Читати далі

Наступний запис

Недбальство в молитві

Молитва – це найважливіша робота в Царстві Божому. Згідно з волею Господньою, ми повинні приступити до цієї роботи, як тільки ... Читати далі