Могутній засіб

Христос-Утешитель, Карл Генріх Блох

Тож благайте Господаря жнива, щоб вислав женців на жниво Своє” (Мф. 9:38).

Коли Ісус покидав 11 апостолів під час Свого вознесіння, Він дав їм доручення, яке було вище за людські сили. Він наказав їм йти і зробити всі народи послідовниками Христовими. Він сказав їм, що починати слід з Єрусалиму. У місті знаходилися ті, хто страчував Ісуса, ті, на кому була Його безневинна кров, і вони готові були знищити будь-кого, хто публічно згадає ім’я Ісуса з Назарету. І навіть якщо одинадцятьом пощастило б вислизнути від цих вбивць, що б вони стали проповідувати? Славити Месію? Того, Хто став каменем спотикання для юдеїв і кого греки вважали просто дурнем?

Якби вони подивилися на захід через Середземне море в бік Риму, центру світу, їх погляд також не знайшов би причини для радості. Там би вони побачили найсильнішу імперію з тих, що колись існували, з найбагатшим інтелектуальним життям і могутньою культурою. Дійсно смішно було б посилати з Галилеї одинадцять простих робітників, щоб вони завоювали для Христа цю могутню цивілізацію. Правда, їх кількість пізніше збільшилася за рахунок академічно освіченого побратима, Павла; проте він говорив, що визначив для себе “не знати… нічого, крім Ісуса Христа‚ і то розп’ятого” (1Кор. 2:2), навіть і в найбільших культурних центрах.

Проте Той, Хто послав їх, знав, що робить. Для виконання надлюдського завдання Він забезпечив їх усім необхідним, причому двояким чином. Об’єктивно Він забезпечив їх месіанським даром як таким – Святим Духом, через Якого передавав силу всього надприродного світу в розпорядження маленької християнської общини. Проте в даний момент ми не станемо обговорювати цей аспект. Він забезпечив їх молитвою, засобом, за допомогою якого всі ці об’єктивні надприродні сили передаються кожному окремому віруючому і всій общині.

Коли ми читаємо деякі з Його висловлювань про молитву, ми отримуємо живе враження про те, як високо цінував Він Сам цей інструмент:

  • Істинно також кажу вам: якщо двоє з вас дійдуть згоди на землі просити про всяку річ, то, чого б вони не попросили, буде їм від Отця Мого Небесного” (Мф. 18:19).
  • Бо істинно кажу вам: якщо ви матимете віру як зерно гірчичне і скажете горі цій: перейди звідси туди, і вона перейде; і не буде нічого неможливого для вас” (Мф. 17:20).

Один з тих, хто мав можливість використовувати цей інструмент протягом усього свого життя і роботи, каже: “Не турбуйтесь ні про що, але завжди в молитві та проханні з подякою відкривайте свої бажання перед Богом” (Флп. 4:6).

Той, Хто послав їх, знав, що ця зброя, цей інструмент, зробить їх непереможними. “Нічого неможливого не буде для вас”, – були Його слова.

Коли після Вознесіння Він залишив Своїх друзів (позбавив їх Своєї фізичної присутності), Він простягнув Свою всемогутню руку настільки далеко, що ми, нікчемні і грішні люди, можемо дотягнутися до неї в будь-який момент, варто нам прихилити коліна в молитві. Як тільки ми доторкнемося до Його всемогутньої руки, частина Його могутності виливається на нас, у наші душі і в наші тіла. І не тільки. Через нас вона потрапляє і до інших людей.

Ця сила настільки багата і така рухлива, що нам під час молитви досить вказати на людей або на предмети, до яких ми хочемо, щоб була застосована ця сила, і Він, Господь цієї сили, негайно направить її в потрібне місце.

Ця сила знаходиться поза часом і простором. У той самий момент, коли ми схиляємо коліна і молимося за своїх братів і сестер у різних куточках світу ця сила передається людям. Це приклад бездротової передачі енергії, що перевершує мрії найсміливішого винахідника.

Це зброя найцінніша для друзів Ісусових, бо ворогам Христовим вона недоступна. Його вороги можуть, звичайно, узяти цю зброю; проте в той момент, коли вони серйозно візьмуться за неї, вони з Його ворогів перетворяться на друзів.

Тут ми також бачимо Божественну милість і мудрість. Якою страшною могла б стати ця зброя, якби хтось або всі могли застосувати її для помсти і руйнування! Замість цього Він зробив так, що тільки Його друзі можуть встановити контакт з цими невичерпними джерелами енергії. Фактично нитки контакту були зроблені такими тонкими, що зв’язок автоматично урветься навіть з друзями Ісусовими, якщо тільки вони спробують застосувати їх для цілей, які суперечать волі і цілям Христовим. Тільки коли ми молимося про щось, що відповідає волі Божій, у нас є можливість бути почутими і отримати відповідь.

Попередній запис

Молитовний притулок

Ніщо не має такого значення для нашого молитовного життя, як молитва в ім'я Ісуса. Якщо ми не зможемо зробити цього, ... Читати далі

Наступний запис

Молитва за ближніх

Господня воля полягає в тому, щоб ми, отримавши цю небесну силу за допомогою молитви, йшли у світ, передаючи її в ... Читати далі