Книга пророка Аггея

Пророк Аггей, Джеймс Тіссо

Пророк Аггей пророкував в Іудеї за часів персидського царя Дарія I (522-486 рр. до Р. Х.). У той час багато юдеїв під керівництвом Зоровавеля повернулися з вавилонського полону в Іудею. Первосвящеником на той час був дехто на ім’я Ісус. На другий рік після повернення з полону юдеї почали будувати в Єрусалимі храм на місці зруйнованого Соломонового храму. Але через підступи самарян та інших недоброзичливців будівництво було припинене на 15 років, поки цар Дарій не наказав знову приступити до будівництва.

Народ був бідним. Між тим уявлення в нього було таке, що другий храм своєю пишністю не мав поступатися Соломоновому храму, зруйнованому Навуходоносором. Тому деякі почали запевняти, що ще не настав час для будівництва нового храму. Усе це не сприяло старанності будівельників. Для підбадьорення народу закінчити спорудження другого храму Богом був посланий Аггей. Його пророче служіння тривало близько року.

Пророк Аггей наступними словами переконував юдеїв продовжити спорудження храму: “Ви сієте багато, а збираєте мало; їсте, але не у ситість; п’єте, але не напиваєтеся; одягаєтеся, а не зігріваєтеся; той, хто заробляє платню, заробляє для дірявого гаманця. Так говорить Господь Саваоф: наверніть серце ваше на путі ваші. Зійдіть на гору і носіть дерева, і будуйте храм; і Я буду благоволити до нього, і прославлюся, – говорить Господь. Очікуєте багато чого, а виходить мало; і що принесете додому, те Я розвію. – За що? говорить Господь Саваоф: за Мій дім, який у запустінні, тоді як ви біжите, кожен до свого дому. Тому-то небо закрилося і не дає вам роси, і земля не дає своїх плодів” (Агг. 1:6-10).

Також Аггей пророкує пришестя Месії в цей новий храм. Своїм відвідуванням нового храму Месія принесе йому славу, більшу в порівнянні зі славою першого храму (див. Агг. 2:5-9). Книга пророка Аггея має два розділи, в яких записано 4 промови Аггея, що закликають до будівництва храму.

  1. Значення пророцтв у людському житті
  2. Опис пророчої епохи
  3. Значення древніх пророків
  4. Викриття й розрада
  5. Книга пророка Іоїля
  6. Книга пророка Іони
  7. Книга пророка Амоса
  8. Книга пророка Осії
  9. Книга пророка Ісаї
  10. Книга пророка Михея
  11. Книга пророка Софонії
  12. Книга пророка Наума
  13. Книга пророка Аввакума
  14. Книга пророка Єремії
  15. Книга пророка Авдія
  16. Книга пророка Єзекиїля
  17. Книга пророка Даниїла
  18. Книга пророка Аггея
  19. Книга пророка Захарії
  20. Книга пророка Малахії
  21. Завершальний огляд змісту і значення пророчих книг