Про автора

Джон Буньян (1628-1688)

Джон Буньян, якого називали “Шекспіром серед проповідників”, народився в 1628 році в Ельстоу (невелике село в центрі Англії), у Бедфорді, де він провів більшу частину свого життя. Хоча сьогодні його розглядають як літературного генія, сам він був малоосвіченим. У шістнадцять років він записався в армію Парламенту і проходив військову службу під час громадянської війни в Англії.

У 1647 році він одружився, і дружина переконала його регулярно відвідувати церкву. Там він слухав Євангеліє, і після глибокої і тривалої духовної боротьби повністю підпорядкував себе Господові, після чого отримав хрещення і став членом Баптистської церкви Бедфорда. Незабаром він почав проповідувати в церкві і навколишніх селах. Люди визнали в Буньяні риси лідера, а також уміння тлумачити Писання. Продовжуючи працювати лудильником, він свідчив всюди, де тільки міг. Усі неділі і свята він проводив у крамницях, на сільських полях і просто на вулицях, де неминуче збирав натовпи народу.

У 1660-му році він був заарештований і посаджений у в’язницю за проведення таємних, недозволених державою, релігійних зібрань. Коли йому запропонували свободу в обмін на обіцянку ніколи більше не проповідувати, він не погодився і залишився у в’язниці. Під час ув’язнення він вчився, писав і підтримував грошима свою сім’ю, виготовляючи та продаючи шнурки для черевиків. Саме у в’язниці він написав свій безсмертний твір “Подорож Пілігрима”.

У 1672 році його відпустили, і він відразу ж повернувся до колишньої діяльності. Протягом наступних 16-ти років свого життя він вів активну діяльність як письменник, радник, лідер, а також верховний пастор безлічі церков і молодих служителів. Буньян був поборником релігійної свободи і свободи совісті в духовних питаннях. Він помер у 1688 році – після того, як проїхав 40 миль верхи в Лондон під проливним дощем, щоб проповідувати там.

Він завжди був бідним, проте завдяки своєму прикладу, служінню, і, особливо, своєму перу, залишив нащадкам безцінну спадщину.