Від автора

Джош Мак-Дауелл

Ісус прийшов до людства вже майже 2000 років тому. Він народився в бідній сім’ї, у маленькому єврейському містечку. Усе своє життя мешкав в одній з найменших країн світу, до того ж окупованій чужинцями. Він прожив тридцять три роки, причому тільки три останніх роки Свого життя присвятив служінню людям.

Чому ж тоді практично в усьому світі люди досі про Нього пам’ятають? Адже кожен листок нашого календаря, будь-який титульний лист книги, де стоїть рік видання, нагадують про те, що Ісус прожив, мабуть, найзначиміше життя з усіх, що будь-коли були на цій землі.

Якось відомого письменника та історика Г. Дж. Уелса запитали, яка історична особа, на його думку, залишила найпомітніший слід в історії людства. Він відповів, що якщо вимірювати велич людини в масштабах історії, то, поза всякими сумнівами, Ісусові належить першість.

Історик Кеннет Скотт Латуретт сказав: „Змінюються століття, і кожне залишило собі нові докази того, що життя Ісуса в розумінні впливу на хід історії – найзначиміше з усіх прожитих на нашій планеті. Більше того, цей вплив не слабшає, а посилюється з плинністю століть”.

Ернест Ренан лишив таке спостереження: „Ісус – найбільший релігійний геній з усієї історії людства. Краса Його вічна, і царству Його немає кінця. Ісус неповторний, в усій історії немає жодної особистості, яку можна було б поставити поряд із Ним. Без Христа неможливо збагнути історію людства”.