Додаткові спостереження про сни

  1. Призначення снів від Господа

А. Напоумлення від Господа:

Діяння 2:17: «І буде в останні дні, говорить Господь, – виллю Я від Духа Мого на всяку плоть; і будуть пророкувати сини ваші й дочки ваші, і юнаки ваші видіння бачитимуть, і старці ваші сновидіннями наставлені будуть». Тут сказано, що мета сновидінь – наставляння.

Зверніть увагу на те, що Господь наставлятиме сновидіннями старців. У Грецькій мові під словом «старці» маються на увазі старійшини чи пастори (у даному випадку використовується грецьке слово «presbuteros», від якого пішло українське слово «пресвітер»).

Б. Позбавлення від погибелі:

Іов 33:14-18: «Бог говорить один раз і, якщо того не помітять, удруге: уві сні, у нічному видінні, коли сон находить на людей, під час дрімоти на постелі. Тоді Він відкриває в людини вухо і закарбовує Своє наставляння, щоб відвести людину від якого-небудь наміру і віддалити від неї гордість, щоб відвести душу її від прірви і життя її від ураження мечем». Отже, призначення снів від Господа:

  • відвести людину від якого-небудь наміру;
  • віддалити від неї гордість;
  • відвести душу її від прірви;
  • відвести життя її від ураження мечем.
  1. Сни і служіння Господу

Слово Боже попереджає, що через багатослівність і безліч снів служіння Богові перетворюється на метушню. Тому радимо вам відносно снів керуватися наступним біблійним девізом: Екклезіаст 5:6: «Бо у безлічі сновидінь, як і в безлічі слів, – багато суєти; але ти бійся Бога».

Цей вірш дуже нагадує слова Ісуса Христа в Євангелії від Матфея 6:7: «А молячись, не говоріть зайвого, як язичники, бо вони думають, що в багатослів’ї своєму почуті будуть».

  1. Людина не може змусити Бога відповідати їй уві сні

Як би людина не намагалася, вона не може змусити Бога відповідати їй уві сні. Прикладом служить історія з Царем Саулом: 1Сам. (1Царств) 28:6 «І запитав Саул Господа; але Господь не відповів йому ні уві сні, ні через урим, ні через пророків». Цар Саул відкинув Слово Живого Бога, і тому Господь Бог відкинув Саула.

Ця історія служить уроком і для кожного з нас. Якщо ви відкидаєте або не виконуєте Живе Слово Господа – Біблію, і що написане в ній, то не сподівайтеся, що Господь говоритиме з вами уві сні. Він вже сказав у Священному Писанні усе, що вам треба знати для спасіння і благочестивого життя на землі.

Часті помилки про сни

Помилка 1: «Бог обрав сни як один із шляхів спілкування з людиною».

Наша відповідь: Якщо це спілкування Бога з нами, то чому існують неправильні тлумачення снів? Ми що, повинні здогадуватися, що Бог мав на увазі? А як щодо забутих снів? А як щодо людей, які не пам’ятають снів? А як щодо тих, хто взагалі не спить? З ними Бог не спілкується принципово?

Помилка 2: «Сни – один з основних шляхів, який Бог обрав для спілкування з нами, і ми повинні приділяти їм відповідну увагу!»

Наша відповідь: Якщо сни є основним способом спілкування Бога з нами, то яке місце в спілкуванні Бога з нами займає Слово Боже? Навіщо воно нам, якщо Бог розмовляє з нами через сни?

Помилка 3: «Бог приходить до людини безпосередньо звертаючись до її серця і духу через Свій голос, пророцтво, сон, видіння і помазання».

Наша відповідь: Ніде в Новому Завіті немає підтвердження цієї думки. Навпаки, практично в усіх книгах Нового Завіту упор ставиться на Слово Боже (Писання), а не на сни і видіння.

Помилка 4: «Серце людини, що побачила сон, затремтить і «підтвердить» і скаже «Саме так!», коли почує правильне тлумачення, тому ніколи не приймайте тлумачення, яке не має свідоцтва в серці самого сновидіння».

Наша відповідь: Не наше серце має бути мірилом інтерпретації снів, а Слово Боже. Людське серце, за визначенням Біблії, лукаве і украй зіпсоване: Єремії 17:9: «Лукаве серце людське найбільше і вкрай зіпсоване; хто пізнає його?». Матфея 15:19-20: «Бо від серця виходять злі помисли, вбивства, перелюбства, любодіяння, злодійство, лжесвідчення, хула. Це те, що оскверняє людину». Саме тому наше серце не може бути еталоном. Тільки сам Бог і Його святе Слово мають бути для нас і еталоном, і авторитетом протягом нашого життя.

За матеріалами сайту Біблійний дискусійний клуб

Попередній запис

Новий Завіт про сни та їх тлумачення

Сон святого Йосифа, Лука Джордано Випадки снів від Господа в Новому Завіті А. Сни Йосифа (чоловіка ... Читати далі

Наступний запис

Тлумачення снів і Біблія

Як було раніше Буття 37:5-10: «І бачив Йосиф сон, і розповів [його] братам своїм: …ось, ми в’яжемо снопи посередині поля; ... Читати далі