Новий Завіт про сни та їх тлумачення

Сон святого Йосифа, Лука Джордано
  1. Випадки снів від Господа в Новому Завіті

А. Сни Йосифа (чоловіка Діви Марії)

Господь явився уві сні Йосифу і попередив його про народження Ісуса: Матфея 1:19-21: «Йосиф же, чоловік Її, будучи пра­ведним і не бажаючи ославити Її, хотів потай відпустити Її. Та щойно він помислив це, як ось ангел Господній з’явився йому уві сні, промовляючи: Йосифе, сину Давидів! Не бійся прийняти Марію, жону твою, бо зачате в Ній є від Духа Святого. Народить же Вона Сина, і наречеш Йому ім’я Ісус, бо Він спасе людей Своїх від гріхів їхніх».

Також Господь уві сні попередив Йосифа про небезпеку, що загрожує немовляті Ісусові: Матфея 2:13: «Коли ж вони відійшли, то ангел Господній уві сні з’явився Йосифові, говорячи: устань, візьми Немовля і Матір Його та біжи в Єгипет і будь там, доки не скажу тобі, бо хоче Ірод шукати Немовля, щоб погубити Його», Матфея 2:19,20: «Як помер Ірод, то ангел Господній уві сні з’явився Йосифові в Єгипті і говорить: устань, візьми Немовля і Матір Його та йди в землю Ізраїлеву, бо вже померли ті, що шукали душу Немовляти», Матфея 2:22: «Почувши ж, що Архелай царює в Юдеї замість Ірода, батька свого, побоявся йти туди; а, одержавши уві сні одкровення, пішов у землю Галилейську».

Б. Сон мудреців зі сходу

Матфея. 2:12: «І, одержавши уві сні одкровення не повертатися до Ірода, іншою дорогою відійшли до країни своєї»,

В. Сон дружини Понтія Пилата

Матфея 27:19: «Коли ж він сидів на судилищі, жінка його послала йому сказати: не роби нічого Праведникові Тому, бо я багато потерпіла сьогодні уві сні через Нього».

  1. Виконання пророцтв Іоїля

Діяння 2:17: «І буде в останні дні, говорить Господь, – виллю Я від Духа Мого на всяку плоть; і будуть пророкувати сини ваші й дочки ваші, і юнаки ваші видіння бачитимуть, і старці ваші сновидіннями наставлені будуть». Цей вірш з Діяння цитує вірш з Іоїля 2:28 «І буде після того, виллю від Духа Мого на всяку плоть, і будуть пророкувати сини ваші і дочки ваші; старцям вашим будуть снитися сни, і юнаки ваші будуть бачити видіння».

Тут слід звернути увагу на те, що Слово Боже не пропагує сни і практику їх тлумачення. Згадайте, за яких обставин апостол Петро процитував уривок з книги пророка Іоїля? Він це зробив у день П’ятидесятниці – день сходження на землю Святого Духа. Це був день, коли Бог Дух Святий зійшов на землю, щоб перебувати в людині. Раніше, у Старозавітні часи Господній Дух перебував лише в обраних Божих сосудах: царях, священиках і пророках. Це були одиниці з численного ізраїльського народу. Згідно з уривком у Числах 12:6, Бог відкривався їм через видіння, сни чи наяву. Мета слів пророка Іоїля, повторених Петром у день П’ятидесятниці, – не пропагувати сни і видіння, а засвідчити про те, що тепер настала нова ера в історії людства, коли Великий Бог перебуватиме з людиною – з кожним, хто відкриє для Нього своє серце: будь то чоловік або жінка, молода людина чи стара. І що тепер кожна людина, в якій є Божий Дух, прирівнюватиметься до пророка.

Господь може явити Себе людині уві сні, у видінні чи наяву. Проте не треба забувати про те, що в основному Бог являє Себе нам через Своє Святе Слово – Біблію. Євреїв 1:1-2: «Бог, Який багаторазово й різноманітно говорив здавна отцям через пророків, в останні ці дні говорив нам через Сина, Якого поставив спадкоємцем усього, що Ним і віки створив». Ісус є живе Слово Бога-Отця (Іоанна 1:1,14).

Слово Боже є тим еталоном, з яким ми порівнюємо будь-які пророцтва, видіння і сни. Вони відкидаються, якщо хоч у чомусь не співпадають або розходяться з тим, що написане у Священному Писанні.

За матеріалами сайту Біблійний дискусійний клуб

Попередній запис

Старий Завіт про сни та їх тлумачення

Даниїл тлумачить сон Сни і старозавітні пророки За часів Старого Завіту дар інтерпретувати сни асоціювався з ... Читати далі

Наступний запис

Додаткові спостереження про сни

Призначення снів від Господа А. Напоумлення від Господа: Діяння 2:17: «І буде в останні дні, говорить Господь, – виллю Я ... Читати далі